Тернопіллям: Пищатинці,Верхняківці,Плебанівка + замок в Теребовлі

27. Плебанівка (1)
"Вас вітає Тернопільщина
Край історичних фортець, унікальних печер та релігійних святинь"
- так охарактеризовує цей край текст на одному із біг"мордів" на межі Тернопілля-Хмельниччина... Ну,ми тут не вперше,тож знаємо на що сподіватись і що можна очікувати).
Collapse )

Дорогами Хмельниччини: Слобідка- Шелехівська та Глібів

12. Слобідка Шелехівська (8)
«Здесь все то же, то же, что и прежде.
       Здесь напрасным кажется мечтать.
           В доме у дороги непроезжей
                Надо рано ставни запирать.»
                                             А.Ахматова
Collapse )

Шевченківський гай в липневий день

  Оце вже якось було,отут ,а повторити вирішив тепер. В історії об*єкту відбулися певні зміни: 1 грудня 2016 р. Музею народної архітектури та побуту присвоєно ім'я блаженного Климентія Шептицького. Відтепер скансен має назву «Музей народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького». До речі, назва музею «Шевченківський гай» ніколи не мала офіційного статусу.
ап (249)
Collapse )

Сокиринці. Особливо палац

 Ну от на дідька,спитався б хто,потрібен такий розклад.Особливо взимку. Особливо,коли (я більш ніж впевнений) є можливість змістити його "ближче до сонця" хоча б на 1,5-2 години. Ні,-перший рейс о 5-ій ранку(хвилини не вточняю),а наступний-десь біля 13-ої. І все.А решту дня? Ну,попутками,таксі,пішком,-там від траси недалеко (це як для кого і з чим той "хтось" прямує). Ет, Сокиринці!
6. Сокиринці (23)
Collapse )

Червоногруд. Куди хочеться повертатись

 Він знову гострив свого меча,щоби в черговий раз кинутись у бій: без війська,-проти війська,безсмертний-проти смерти. Ворони повніли від шматків його тіла,а приблудні собаки розтягували його кістки по окрузі. Він розсипався порохом та розчинявся подихом, в надії, що з новим теплом знову воскресне та розкинеться квітами безсмертника. І так було, є і буде. До певного часу...
10. Нирків (15)
Collapse )

Чернівці: Вйо до пам*яток. Ч.1

 Про історію Чернівців у моєму журналі написано вже вдосталь,а от показано було ще далеко не все. Тож,аби вникнути в атмосферу міста,бажано просто тихенько прогулюватись його вуличками,не налякавши голосними звуками тіней історії.А це можливо або раннім ранком,або ж надвечір. Чи в поганеньку погоду,коли відсутні юрби туристів,та й жителі не надто походжають.
5. Чернівці (37)
Collapse )

Полтава.Місто. Ч.2

  Місто Полтава посідає особливе місце в історії української нації та держави(так пишуть). Біля його стін не раз відбувалися події, котрі визначили долю України, впливали на європейські справи.
Засноване слов’янами-сіверянами у IX ст. укріплене першопоселення на Івановій горі поклало початок розвитку давньоруського граду Х-ХІІІ ст., поселення XIV, XVст. Розкопки, проведені в історичному центрі Полтави виявили ділянки міської забудови, вулиці, житла, господарські та виробничі приміщення давніх полтавців. Ці наукові свідчення стали фундаментом офіційного визнання 1100-річного віку Полтави.
Панорама Соборного Майдану
4. Полтава (212)
Collapse )

Перемишль: один з давніх центрів Галичини. Ч.2

 Нііі,ну такі "шедеври" неможливо залишити без уваги! Оце я натрапив на таке при пошуку цікавинок щодо Перемишля. Знайшов!)) Читати текст та коменти людям із слабкою психікою та почуттям підсиленого націоналізму не рекомендую,-можна "наламати дров". Просто сприймайте з гумором та співчуттям. П.С. Ведучій блогу: можна не дякувати за рекламу).П.П.С. А тролінг і тупість вони межують? Питання риторичне.
Отож, про Перемишль,-один з давніх центрів Галичини.
DSC_0802-1
Collapse )

Курортне: Моршин

А після Моршина-додому! Так,відпочинок з дітьми(особливо малими) він і надихає і виснажує... Недарма останнім нашим пунктом було таке собі провінційне лікувально-відпочинкове містечко як Моршин. Тут без шуму та поспіху можна пройтися місцевою "стометрівкою"( бо й гуляти особливо більше ніде),посидіти на лавочці у парку,погодувати білочок,помилуватись осінньою красою.. Врешті-решт,-розслабитись та хильнути собі коньячку(навіть трішки більше,аніж зазвичай))). Ехх курорт,курорт! А на прощання-кава в компанії голубів. Чудово!
10. Моршин (34)-1
Collapse )

Полтава.Місто. Ч.1

 Полтава. На поч. XX ст. щодо міста вживали термін «Духовний центр України», чому сприяли діяльність цілої плеяди видатних діячів духовенства, культури і мистецтва, значні церковні та історичні пам'ятки. Окрім того Полтава була найбільшим центром розвитку української культури та просвіти того часу. Отак-то! Тож помандруємо сьогодні не будь-куди,а в саму гущу мистецтва,культури та українства. Просю,просю).
4. Полтава (196)-1
Collapse )