?

Log in

No account? Create an account

Івано-Франкове, воно ж Янів

 Янів заснував 1611 р. шляхтич Ян Свожовський, виконуючи вказівку монарха (королівське с.Залісся знаходилося поряд). Тепер про це нагадує встановлена на будинку місцевої селищної ради меморіальна таблиця. В той час уже функціонував альтернативний торговий шлях на Краків через Яворів, минаючи Перемишль.Саме ця альтернатива й сприяла розвитку малих міст. Того ж 1611р. Янів отримав магдебурзьке право.
4. Івано-Франкове (1)
ЯнівCollapse )

Адамівка + бонус

 От що можна цікавого та нетипового побачити,коли часу обмаль,а ще потрібно подолати добрячий шмат дороги? І враховуємо те,що в разі невиконання графіку-повний "зальот" із перспективою ночівлі хтозна-де та потрапляння додому невідомо коли. За таких умов,побачити щось ТАКЕ практично неможливо. Маючи в запасі декілька годин(так,це багато,якщо омріяне поряд) та невідомий розклад руху транспорту,таки зважуюсь-хоч в одне із запланованих місць,але я таки потраплю... Що з того вийшло? Частково "пшик", трішечки "шик", а в загальному- нормально!
9. Зіньків (2)
* * *Collapse )
 За версією львівського історика Ігоря Мицька, Пліснесько - ймовірне місце правління князя Олега  та місце народження київської княгині Ольги.
О,так потрібно починати статтю,щоб максимально привернути до неї увагу. А далі-лиєш водичку(у переносному значенні,звичайно ж). А в загальному-писатиму про монастир,розташований у долині серед лісів біля с. Підгірці Бродівського району на Львівщині. Вище монастиря лежить відоме городище Пліснесько - залишки стародавнього міста, згаданого в Літописі Руському під 1188 р., а також у Слові о полку Ігоревім.
4. Пліснесько (12)-1
монастирCollapse )
4. Горохів (9)-1
Горохів - місто районного підпорядкування, центр Горохівського району. Розташований на берегах р. Липи (басейн Дніпра). Одне з найстародавніших поселень. На його території виявлені залишки городища часів Київської Русі. В 1450 р. грамотою польсько-литовського короля Казимира IV Ягеллончика Горохів з навколишніми селами був відданий у власність Олізару Шиловичу за заслуги у Свидригайла, волинського князя.
ГорохівCollapse )

Дежавю..

 Ну це ,к*рва,дежавю якесь... Так,часу останнім часом(сорі за тавтологію) зовсім обмаль,та все ж..Іноді хочеться щось-таки і написати-для людей чи й для себе,забувши проблеми та різні дурниці,а тут-вуаля,заходжу я на свій photo2blog,щоб фоточки з Флікр завантажити,заходжу-та не заходиться. І так само й через день і два і п*ять.. А виявляється,що photo2blog вже "ку-ку"! Кінець так би мовити кар*єри.
 Ітого. Ітого! І.. то хто вже вирішив це питання(ні,не проблему,бо це не є справжня проблема  у житті) і яким чином-поділіться ідеями).
6a00d8341c5dea53ef017d428cba82970c-800wi

Tags:

 О так,заплановане я виконаю-це вже знав напевне,зійшовши з маршрутки "Звенигородка-Умань". Залишився останній пункт,звідси-додому. Часу вдосталь,сил-не зовсім,об*єктів небагато,харчів-немає. Все непогано,шукаю короткий шлях до садиби Шувалових.Я у Тальному.
18. Тальне (7)ТальнеCollapse )
Почнемо з початку,а саме: Хоростків - найбільше промислове місто Гусятинського району Тернопільської області. Центр міської ради.Стоп! Йдемо далі: площа 9,51 км², населення-бл.6880чол. Зрозуміло,мегаполісом тут і не тхне..А нам і не потрібно,-чим менша територія,тим легше зорієнтуватись та знайти потрібне!
26. Хоростків (11)
ХоростківCollapse )

Красноїльськ маланкує.Ч.2

 Продовжуємо ходьбу,продовжується свято..Маланкування у Красноїльську триває!
6. Красноїльськ (93)
Маланкуємо-2Collapse )

Побродимо древніми Бродами

 Вже й не пам*ятаю скільки разів я бував у цьому містечку-чи проїздом,чи з зупинкою,а іноді затримувався й на довше. І тільки цього разу ( у 2018р.) я зрештою відвідав одну з основних цікавинок "вільного міста"-Бродівську фортецю.
 Але про все по порядку.
6. Броди (12)
поБРОДИмо?Collapse )

Звітуємо-2018

2. Крехів (30)
Річний звіт-то вже є традицією: підсумувати,як пройшов рік,аналізувати,вчергове поплакати над нездійсненими бажаннями та потішитись побаченим новим чи давно забутим (а від того-майже новим) старим.
Цей рік у порівнянні з 2017-им був ще менш мандрівним. Здавалося-куди б вже менше? Та ще значить є куди падати). Та,якщо так подумати,то і падіння-це також короткочасний політ)!
підсумки-2108Collapse )
4. Шаргород (45)
Непогано "пошаритись по "городу"(містечку,тобто) можна у населеному пункті з відповідною назвою - Шаргород. І хоча на даний час це далеко не місто,а так,-містечко,та й стан доброї частини пам*яток у ньому бажають кращого,та все ж, "пошаритись" там є де! А колись це був велими таки вагомий штетл!
ШаргородCollapse )
1. Переяслав-Хмельницький (114)
 До цього був: львівський, київський(Пирогово), ужгородський та скансен у с.Крилос. Всього чотири із наявних 14-ти (дані Вікі) музеїв під відкритим небом,які знаходяться на території України.
Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини в м.Переяслав-Хмельницький доповнив цей список. І це вагомо,враховуючи те,що він яляється одним із двох (другий- у Львові),з статусом регіонального.
Підходжу до вхідної брами,-в касі нікого,до закриття залишилось якихось 40-50хв.,працівники музею планують організований відхід,-робочий день фактично закінчився..
скансенCollapse )

Profile

риська
neo7777vitaha
Віталій Ільницький

Latest Month

червень 2019
S M T W T F S
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Tags

Розроблено LiveJournal.com