?

Log in

No account? Create an account
Кропивницький. Він же донедавна Кіровоград. Він же (до 1924р.)-Єлисаветград. Він же один із обласних центрів,який обділений увагою мандрівників та вважається занадто радянським та нецікавим, щоб гаяти на нього час.. Спростовую! Хоч сам власне дотримувався такої думки. Але,краще один раз заїхати(не в пику!),аніж 20 разів проїхати!
8. Кропивницький (21)
КропивницькийCollapse )
 Про музей та його історію писав отут-во, решту експонатів також можна там побачити. У цій частині-вітряки та храми.
1. Переяслав-Хмельницький (92)
скансенCollapse )

Рожище. "Глобальна" вилазка..

 Приїхав із Ковеля,мав намір опісля відвідати ще Сокіл,та як дізнався про розклад транспорту,то зрозумів-не судилось(з ковеля ще додому потрібно було добратись). Це була одна з найбезрезультативніших моїх поїздок цього сезону і загалом за увесь період мандрівок. Подолати близько 320км. заради лише одного населеного пункту,та ще й таки доволі посереднього(щоб не сказати ніякого,без образ жителям містечка) в плані пам*яток. З плюсів: випив непоганої кави,оглянув непоганий костел,провів робочий день не на роботі)). Я у Рожищі.
1. Рожище (11)
РожищеCollapse )

Маловідомі,але не забуті. Ч.9

  Веловилазка вже давнього на сьогоднішній час квітневого дня 2015-го року.Було цікаво. Продовжую натискати на педалі,-позаду ось ця частина шляху,попереду те,що покажу зараз. Педалюємо!
7. Русин (4)10. Цеблів (5)
9. Перемисловичі (4)12. Ванів (7)
селаCollapse )

Суботів. Особливо храм

Стоїть в селі Суботові на горі високій
 Домовина України, широка, глибока.
  Ото церков Богданова. Там-то він молився,
   Щоб москаль добром і лихом з козаком ділився. .
                                                Т.Г.Шевченко (1845р.)
4. Суботів (1)
СуботівCollapse )
 Продовжую рухатися вулицями обласного центру. Початок "паломницької" ходьби можна побачити тут. Отже,про історію вже було,легенди та цікавинки також переказував. Що залишається? Напевне просто виставити нові світлини,що власне я й зроблю.
6. Івано-Франківськ (88)
ФраникCollapse )

Черкаси. Історія та легенди

1. Черкаси (39)
Місто відоме з XIII ст. і за час свого існування відіграло певну роль в історії всієї України. Було осередком формування Козаччини, мешканці міста брали безпосередню участь в Хмельниччині та Коліївщині. Зростання міста, після отримання статусу обласного центру, призвело до перетворення його у великий промисловий центр і головний культурний осередок цілого регіону.
Черкаси.
ЧеркасиCollapse )

Коропець

 О шостій годині ранку навіть примітивний краєвид здається неповторним..У нашому випадку,я впевнений, краєвид був би чудовим і у вечірніх променях сонця. Легенький туман над Дністром,насичені,ще не випалені сонцем кольори,щебетання та цвіркотіння і ранкова свіжість.Ех,доброго ранку,Україно,ми починаємо свій новий день!
4. Коропець (20)
КоропецьCollapse )

Копичинці

 Копичинці лежать на берегах р.Нічлави та її приток- Стрілки й Крутилова(Нічлавки) і являються одним з найменших міст України. Належать Копичинці до Гусятинського району Тернопілля.
Поселення відоме з друг. пол. XIV ст. як Копачин(Копичин). Наприкінці того ж  XIV ст.  Копачин отримав статус містечка. У 1564 р. поселення отримало магдебурзьке право. Свою ж назву поселення отримало у 1615 р., коли його купила як частину маєтку родина Копичинців(?).
 Багато інформації про історію містечка можна знайти тут.
2. Копичинці (5)
КопичинціCollapse )
6. Мельники (11)
 "Холодний Яр" Ю.Горліс-Горського та "Чорний ворон.Залишенець" Шкляра-от що було поштовхом приїхати сюди. Справді зацікавило,надихнуло,зародилося бажання хоча б поверхнево побачити згадані у книгах місця. Якщо не проникнутись конкретно,вдосталь нагулявшись,то хоча б трішки відчути атмосферу цих країв.
 Вдалося. Частково вдалося..
Холодний ЯрCollapse )
Ото колись вже я про це місто звітував. Можна тутечки поглянути. Здебільшого там представлені відомі об*єкти облцентру. Та це й не дивно-куди біжиш,приїхавши у місто вперше? Звичайно ж до найвідомішого та найпомітнішого,так би мовити-"попсового". А вже коли находишся-наблудишся,а часом лише при наступному-наступному візиті, можна собі дозволити поблукати закомарками,бічними вуличками,а згодом-навіть дворами й під*їздами..
6. Івано-Франківськ (72)
Так,це був мій черговий візит у Франківськ. Зазвичай він слугував перевалочним пунктом,- коли часу надто немає,а якщо і є,то я вже надто втомлений та перенасичений враженнями від попередніх пунктів,тож беру каву і просто гуляю чи відсиджуюсь на лавочках. Цього разу було трішки інакше.Так,мене ще "тримало" від попереднього дня (проведеного на Буковині) ,а попереду було ще декілька цікавих місць, але ж на вулиці був глибокий ранок-маршрутки ще не курсують,тож... О 5.10 я вже оглядав цікавинки міста.
Розка-ЖИCollapse )

Мошни

Так,тут є декілька цікавих об*єктів: колишня Еллінська школа (1901р.),давній сільський клуб (1918р.),волосна управа,будівлі земської лікарні,а особливо-дерев*яний витвір архітектора Городецького... Так,є на що поглянути.Правда ані однісінького із перелічених об*єктів я ,на жаль,не побачив.Причина банальна,причина не нова та вельми актуальна при більшості мандрівочок. Брак часу! Останній (див. "передостанній","можливо останній") автобус їде у наступний потрібний(здебільшого кінцевий на цей день) пункт призначення через 20 (30-40хв.) і ви (я) ну просто НІЯК не встигаєте побачити те,що ХОЧЕТЬСЯ. І тому я в таких випадках задовільняюсь тим,що оглядаю об*єкти які МОЖНА оглянути.Це також цікаво. Вітаємо у Мошнах, волосному центрі Черкаського повіту (19ст.).
13. Мошни (6)
МошниCollapse )

Profile

риська
neo7777vitaha
Віталій Ільницький

Latest Month

листопад 2019
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Tags

Розроблено LiveJournal.com