Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Долішнє Залуччя

 Сюди приїдуть далеко не всі.Чому?Тому що потрібно бути справжнім поціновувачем щоб припертися сюди заради "цього",-потратити час,сили і врешті-решт побачити таке,..чи може ТАКЕ!
Ну,признаюсь чесно-справжнім фанатом який їде у невідоме село для оглядин напіврозваленого невідомого маєтку я не являюсь,а включив цей пункт лише тому,що він знаходився неподалік від мого основного запланованого маршруту,тому відхилитись на якихось декілька кілометрів і потратити зайвих 1,5-2 год.-це таки того вартує.Село Долішнє Залуччя.
1. Долішнє Залуччя (10)
Храм Св.Володимира з дзвіницею
1. Долішнє Залуччя (1)
Володимирська церква
1. Долішнє Залуччя (2)
 Отже так:виходимо на залізничній станції "Снятин"(якщо ви їдете потягом) і йдемо,йдемо,йдемо пробуючи зупинити по дорозі якісь автівки чи хоча б воза,хоча вранці(не знаю як воно тут вдень) це вкрай важко-попадаються одні велосипедисти та й то нечасто.А вам то що? Сонце вже зійшло(якщо ви приїхали сюди не взимку),дорога не така вже й далека-бл. 5км.,можна чимчикувати,аби настрій був і мешти не натирали).
Дитячий будинок інтернат
1. Долішнє Залуччя (3)
Радянський новобуд на місці маєтку Ярузельських чи Кжиштофовичів? А може й сам по собі..
1. Долішнє Залуччя (4)
Дошкільний навчальний заклад "Ромашка" також колись був чимось панським..
1. Долішнє Залуччя (6)
До 1947 р. село називалося Залуччя над Черемошем. Перша письмова згадка про нього датована 1441 р. Офіційний поділ Залуччя на Долішнє і Горішнє відбулося зразу ж по закінченні Другої світової війни.
А от із маєтком,чи то вірніше-маєтками тут повний "атас",тому переповідати ,плутаючись в історично-переказаних даних я не буду(чесно кажучи-для себе не до кінця розібрався),а всім кому цікаво-ось посилання,які кидають хоча б якісь промінчики істини на дану ситуацію: 1 ; 2 ; 3 .
Вілла із фонтаном
1. Долішнє Залуччя (5)
В одній з господарських будівель маєтку тепер ДНЗ "Ромашка"
1. Долішнє Залуччя (7)
Вгадайте,що тут зайве? (відповідь: пластикові двері)
1. Долішнє Залуччя (8)
 Що вельми печально: подивився я різноманітні звіти щодо цього місця і побачив,що у 2012-13рр. стан резиденції,флігеля а також території навколо них був кращим,ніж на час мого візиту.Тепер ( 2016р.) навколо настільки позаростало що ні підступити ні сфотографувати якісно ані навіть оглянути нормально не можна.Залишається лише крикнути "Ганьба!". А що ж ще поробиш?
Флігель
1. Долішнє Залуччя (9)
Маєток.Парковий(?) фасад
1. Долішнє Залуччя (12)
 А от якби взяти і трохи пофантазувати на тему реставрації маєтку.Цікаво,чи знайшлися б тоді нащадки невизначених власників будівлі)?
І для справки: на фотоогляд храму-новобуду та занедбаного маєтку із вцілілими госпбудівлями мені знадобилось 35хв.(це з дорогою),ще біля 15хв. я потратив на сніданок на території резиденції із видом на "шикарний" панський фонтан.Музичним супроводом слугувало каркання ворон та гудіння газонокосилки..
Ганок із дерев*яними колонами
1. Долішнє Залуччя (11)
Tags: Івано-Франківська обл, Долішнє Залуччя, Прикарпаття, палац, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments