Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Звітуємо-2016.Ч 1: Січень-травень

 Хоча до закінчення року є ще трози часу,але я вже змирився з тим,що нікуди за цих декілька днів не вдасться виїхати,-на поїздочки-мандрівочки було достатньо часу до цього. .
 2016-ий рік не був насиченим в плані мандрів,але на це була ВАЖЛИВА-ВАЖЛИВА приємна причина- наше маленьке ЧУДО,яке появилося на світ у червні і частково "заземлило"  й остепенило тата і маму,заставило їх частіше сидіти вдома.Цього року ми вперше за останні 10 років не були на морі а спільних виїздів у нас було лише 5! Та ми і близько про це не жалкуємо,навіть думки такої не було(ні,обманюю,- так хотілося на море)).
Життя нам піднесло подаруночок,який з надлишком компенсував всі річні негаразди(хоча клопотів добавилось):).
Кількість виїздів була не такою як би хотілось,та це не означає що ми нічого не встигли,тож пропоную вам разом зі мною пригадати 2016-ий мандрівний.
Друга частина звіту ось тут .

Ще всі нормальні люди доїдали кутю-ковбаску-рибку та інші різдвяні смаколики,а я вже відкривав сезон.Занесло на Хмельниччину: у таке велике свято в населений пункт з ТАКОЮ назвою!Ех,нічого святого:).
Сатанів на свято Стефана потішив хорошою погодою і цікавими пам*ятками.(Січень).
Сатанів.Замок(кін.15-поч.16ст.)

 Темніє взимку досить рано,тому планувати якийсь масштабний виїзд не хотілось.Два цікавих пункти в день + зворотній шлях-саме те що потрібно.Після огляду вельми цікавого Сатанова відправився у Гримайлів,головною родзинкою якого є руїни синагоги.
Гримайлів.Синагога (19ст.)

 Наступна вилазка припала на передостанній день першого місяця. Львівщина,конкретніше-Мостиський район,ще докладніше розпишу далі:).
Чудовий сонячний зимовий день і прекрасний костел як перша цікавинка цього дня.(Січень).
Тщенець.Костел Св.Йосифа(1924-1928рр.)

"Приїдь до мене у Мостиська.." -правда у цій пісні зазивали якесь "кучеряве дівчисько",але приперся я!).Тут цікаві й доглянуті храми,тут смачна "сковорідка",а ще звідси (і сюди) повним ходом шурують на(з) Польщу(наголос на "у").
Мостиська.Храм Вознесіння Господнього з дзвіницею

 Наступний пункт Крукеничі.Село досить витягнуте,тому уточняйте де краще зійти,щоб не "намотувати" зайвих кілометрів.Хоча,я наприклад люблю прогулятись.
Тут тішить насамперед симпатичний рожевий маєток,а ще є костелик і дерев*яна(в минулому)церква.
Крукеничі.Маєток Дрогойовської(1822р.)

 Невеличка піша прогулянка до сусіднього села Пнікут винагороджується можливістю огляду шикарного неоготичного храму.Звернули увагу на цікаві назви тутешніх сіл: Тщенець,Пнікут,Крукеничі?
Пнікут.Костел Св.Миколи(1908-1911рр.)

 Знову повертаюсь у Мостиська щоб поблукати там допоки не буде потрібної маршрутки.Останнім на цей день був візит у містечко Судова Вишня.На жаль побачити всього не вдалося,так як нема сенсу блукати в темноті вишукуючи бажані об*єкти а потім їх клацати заради "галочки".
Місцевий дядечко провів мене на город до своїх знайомих звідки відкривається чудова панорама всієї Судової Вишні,після цього був запропонований вечірній чай(або щось міцніше) та я відмовився,мотивувавши це ще не близькою дорогою.А так хотілось..чаю!)
Судова Вишня.Народний дім

 Наступного місяця погодні умови та решта необхідних факторів також дозволили зробити декілька вилазок.Спочатку це був візит на Франківщину де я вперше відвідав досить симпатичне містечко Болехів у якому можна знайти і ратушу і синагогу і церкви і музеї,а для повної картини-ще й залишки споруд болехівської солеварні.Досить цікавий пункт,рекомендую.(Лютий).
Болехів.Житловий будинок / лікарня

 "При долині кущ калини похилився до води.."
"Долинов,долинов,я в гай по калину.."
"На долині туман,на долині туман упав,мак червоний в росі,мак червоний в росі скупав.."
Я добрався у Долину,правда дууже сумніваюсь що у піснях оспівують саме її,але все ж таки і тут є на що поглянути:синагога,залишки солеварні,храми та симпатичні особнячки..а ще озеро!
Долина.Залишки будівель солеварні

 Черговий "рейд" був наприкінці місяця.Спочатку я добрався у Яворів.У кого які асоціації виикають коли він чує про це місто?Так,полігон.Відкрию вам секрет:полігон знаходиться на у місті,але й рім нього Яворів має чим похвалитись.Спочатку я думав що побачу сіре,одноманітно-зачовгане містечко перенасичене людьми у військовій формі,а побачив вельми цікавий,різнобарвний і світлий,наповнений звичайними жителями районний центр у якому є і ринкова площа і цікава ратуша і оригінальний народний дім і...(Лютий).
Яворів.Ратуша (1882р.)

 Краковець.Сюди приїхав заради однієї лиш споруди,-костелу Св.Якова.Він цього вартий.Можна ще поблукати територією колишньої ринкової площі і навіть віднайти залишки синагоги або просто посидіти за кавою очікуючи маршрутки.На перший погляд-життя тут зупинилось.Другого погляду я не робив..
Краковець.Костел Св.апостола Якова(1785-1787рр.)

 На зворотньому шляху довго вагаюсь але все-таки виходжу заради ще одного костелу.Власне до самого села від дороги ще потрібно трішки чимчикувати,але це не проблема так як відстань невелика.І ось-вуаля-костел Св.Трійці у с.Терновиця перед вами.
Терновиця.Костел Св.Трійці(1645р.)

 Коли сонечко вже потрошку ладналось на спочинок,а я зголоднів так,що вже не зміг відмовляти своєму організму у задоволенні цієї його маленької примхи(навіть думки про надзвичайну важливість кожної вечірньої хвилини не допомагали) виходжу з маршрутки в останньому із запланованих на цей день пунктів-смт. вІано-Франкове(Янів).
Так,якщо комусь цікаво,-я таки там повечеряв).
Івано-Франкове.Костел Св.Трійці(1741-1761рр.)

 Завершуємо місяць і власне всю зиму містом Лева.Неповторне місто,неповторні види,неповторний шоколад..Було цікаво,було смачно).(Лютий).
Львів.Панорама дахів

 У перший тиждень весни випала нагода вибратись на Закарпаття.Власне основною ціллю поїздки були термальні басейни у Берегово,але ними я не обмежився.
Спробувавши що вони собою представляють ці термальні води вирішив,що оскільки лікуватись мені ще на щастя не потрібно(а сюди їдуть саме задля цього),то для чого просиджувати годинами у "загальній ванні",коли можна проїхатись по околицях.
Погода сприяла не надто,було сіро і прохолодно,але це не стало причиною відмови від проходження заздалегідь спланованого маршруту.
Ранковий поїзд прикочує мене із Берегово в Королево.Основна цікавинка -замок Нялаб,а вірніше його залишки;основна проблема-транспорт,особливо у вихідний день,благо що місцеві в курсі цієї ситуації і "застопити" авто можна без особливих труднощів.(Березень).
Королево.Руїни замку Нялаб

 Добираюсь із Королево у Виноградів щоб ще раз(вперше був тут у 2012-му р.),тепер вже маючи вдосталь часу,прогулятись вуличками міста,побачити непобачене і докладніше оглянути те,що вже бачив.
Ранок,лише 9.40 а я вже шукаю де б це підкріпитись і знайшовши такий заклад "жертвую" годиною вільного часу на ситний сніданко-обід).
Основною задачею яку я поставив собі було знайти і оглянути залишки замку Канків.З завданням успішно впорався).
Виноградів.Руїни замку Канків

 На черзі-прикордонне село з оригінальною назвою і не менш оригінальними і цікавими храмами.Чимчикую від траси у центр села Четфалва.
Четфалва.Реформаторський храм(15ст.) з дзвіницею(18ст.)

 Наступного дня- знову пасивний відпочинок із термальними басейнами(цього разу я пішов в інший комплекс,для порівняння) і неспішною прогулянкою містом.
Берегово.Мисливська резиденція Шенборнів (кін.19ст.)

 Наприкінці березня прогулялися Жовквою,знайомлячи з красою цього міста нашу подругу із Луганська.Їй сподобалось,дуже.А ще- обід в парку на пеньочках,з виглядом на замок.Дуже симпатичне містечко,рекомендую.(Березень).
Жовква.Площа Ринок з ратушею і костелом Св.Лаврентія

 Через два дні відвідав один із ще недосліджених до того часу районних центрів Львівщини-Радехів.Получилась досить цікава і легка прогулянка у сонячний недільний день.Можливо погода + настрій,а може атмосфера містечка були винуваті у тому,що мені Радехів запам*ятався симпатичним провінційним центром де можна розслабитись гуляючи його вуличками.Правда з харчуванням проблема,-в недільний день знайти чим підкріпитись досить проблематично,тож обідав у кафешці біля автовокзалу.(Березень).
Радехів.Народний дім

Початок квітня я відзначив міні-виїздом в ході якого прогулявся м.Великі Мости та "пропішкарив" до села Двірці щоб побачити сільську дерев*яну церкву.(Квітень).
Великі Мости.Будинок з вежею

Двірці.Цвинтарна каплиця(?)

 Побачивши що надворі вже достатньо тепло і відчувши гостру нестачу дальніх виїздів через декілька днів вирішую вибратись на Вінничину.Вирішую і вибираюсь.Склавши попередньо маршрут(який на жаль реалізував не повністю) терпляче чекаю вихідних).(Квітень).
Вапнярка.Привокзальна площа

 О шостій годині ранку я вже сновигаю безлюдними(ні,обманюю-на вулицях вже працювали двірники) вулицями містечка Тульчин,заглядаючи за браму палацу і лякаючи своїм ліхтариком-прожектором охорону).
Тут знаходиться найбільший палацовий комплекс в Україні,тут збереглися цікаві особняки,тут пам*ятники Суворову,врешті-решт тут "Тульчинка"!).
Тульчин.Старий палац Потоцьких.Правий флігель

 Могила засновника брацлавського хасидизму,будівлі колишнього пивоварного заводу і млина,костел , пам*ятники козаку-полководцю Данилу Нечаю та винахіднику першої похідної кухні-Турчановичу.Мало?А цікаві особнячки,а атмосфера( у місті здавна проживало багато євреїв)-все це присутнє у Брацлаві.
Брацлав.Костел(1837р.)

 Наступним пунктом за планом було ще одне цікаве і відоме місто-районний центр,-Немирів.Що одразу згадуєте ви,почувши цю назву,бо мені на думку навертається реклама із "простроченою" фразою:" за Немиров во всем мире"! Так,тут знаходиться спиртовий завод який випускає однойменну продукцію(і не тільки,вибір є),але і людина яка не цікавиться алкотематикою у Немирові буде прийнята,нагодована-напоєна(в даному випадку розглядаємо каву-чай:) і морально задоволена.Насамперед у Немирові варто оглянути цікавий комплекс промислової архітектури що складається з будівель електростанції та млина.Чудовий зразок!А далі йдемо гуляти парком санаторію "Авангард",-колишнього ї не забуваючи при цьому відвідати і сам палац.
Немирів.Палац графині Щербатової

 Чи доводилось вам бувати в музеї історії авіації та космонавтики?А от мені не довелося,тому що персонал захотів собі зробити вихідний не по графіку.І що з того що ви приперлися бозна-звідки?То прогуляйтеся залишками старого парку,полюбуйтеся екстер*єром палацу,який власне і виступає в ролі музею,а от всередину..якось іншим разом,може проїжджатимете мимо.
Ще у Вороновиці можна оглянути костел.
Вороновиця.Палац Грохольських(1770-1777рр.)

 На ночівлю їду у Вінницю.Не відмовляюсь від прогулянки вечірнім містом.Фонтан ще не працює тож займаю себе ходінням вуличками а не сидінням на набережній.
Вінниця.Вид на Південний Буг і місто

 Ранковий підйом наступного дня зумовлений насиченим графіком,тож щоб встигнути заплановане нема чого вилежуватись.А так хочеться,-неділя ж!)
Душ-кава-виїзд.О 7.30 я вже біля входу на територію «Історико-меморіального комплекс пам'яті жертв нацизму» відкритого на місці розташування ставки Гітлера "Вервольф".Після короткого діалогу охорона пропускає на територію і я,майже самотній(було ще двоє ранкових відвідувачів) блукаю поміж бетонних брил,дерев,фрагментів колишніх споруд.Намагаюсь пройнятись атмосферністю місцини..не виходить,можливо мало цікавився даним об*єктом перед приїздом сюди.Обіцяю комусь невидимому підготуватись на наступний візит краще і покидаю територію комплексу.
Стрижавка.Ставка Гітлера "Вервольф"

 У Гущинцях оглянув палац 19ст.,а ще смачно пообідав на березі Пд.Бугу. Красиво там,дуже красиво-то дятел чирикне,то одуд пролетить,то сойка закричить,а навколо травичка зеленіє і бджоли гудуть над ранніми квітами.Так купатись захотілось що страх,ледь стримався)!
Гущинці.Палац (19ст.)

 Підкріпившись і відпочивши вирушаю через ліс до сусіднього села,яке обіцяє бути не менш(а то й більш) цікавим.Село Іванів(Янів) таки не розчарувало:замок Холоневського,костел 17ст.,нетипові могильні плити.
Окремо хочу подякувати бібліотекарю спеціальної загальноосвітньої школа-інтернат(школа розміщена в замковому палаці) за проведену цікаву і пізнавальну екскурсію,виділений час і смачний обід:).Дуже приємно спілкуватись з цікавими людьми,особливо коли ти їх бачиш вперше.
Іванів(Янів).Костел непорочного зачаття Діви Марії та монастирські келії

 Через непорозуміння у графіку автобусів в останній із запланованих пунктів не потрапив і після певних маневрів та переїздів вдалось таки вчасно повернутись до Львова,щоб вже вранці сумлінно приступити до роботи.Нічний Львів прийняв мене як належить,-тихими освітленими вулицями і кількома вдалими кадрами.До ранку просто гуляв містом.
Львів.Храм Св.Ольги та Єлизавети(1903-1911рр.)

 Через два тижні вдалось виділити день із свого життя на черговий виїзд.Цього разу було скромно-лише два пункти.
У Ходорові був вдруге,але палац оглянув лише тепер.Колишній палац Любомирських(тепер корпус лікарні) та парк цікавили мене найбільше.(Квітень).
Ходорів.Палац Любомирських (1932-1933рр.)

 З Ходорова (через Рогатин) добираюсь у Крилос,- територія де знаходилась столиця Галицько-Волинської держави(Галич).Тут древні храми,музеї та заповідник.Варто поринути в історію та відчути дух князів.
Крилос.Храм Успіння Прсв.Богородиці та каплиця Св.Василія

 Дух Великодня витає вулицями старого Львова.Писанки,крашанки,пасочки,ярмарка..Ми вливаємось у цю святкову атмосферу і розчиняючись доповнюємо її своєю неповторною часточкою,своїми індивідуумами.(Травень).
Львів.Вказівник


 Чи можна всидіти вдома коли у тебе вихідний день,а надворі така погода?Ні,неможливо!Відкидаю всі другорядні справи,яких вистачає щодня і щогодини,беру рюкзак і фотик і човгаю на ранковий потяг.
Першим моїм "трофеєм" цього дня являється палац у Пустомитах.(Травень).
Пустомити.Палац

 Наступним підкореним пунктом стає с.Семенівка яке стільки часу приховувало від мене симпатичний костел та доглянуту дерев*яну церкву.Село досить витягнуте,від одного храму до іншого потрібно пройти немалу відстань,але мені й тут щастить,-місцевий хлопчина почувши про мої наміри познимкувати місцеві святині зголошується підвезти мене від церкви до костелу.От так просто,-йде додому,бере автівку і везе незнайомого йому чувака з фотиком туди,куди тому потрібно.Дякую!
Семенівка.Костел Св.Мартина (1721-1722 рр.)

 І знов, дякуючи "точному і пунктуальному" графіку міжміського транспорту, у наступний запланований пункт прибуваю на 1,5год.пізніше аніж це планувалось.Вже розумію,що маршрут прийдеться коригувати "на ходу",так як встигнути всюди куди планувалось ніяк не получиться(.
Миколаїв.Костел Св.Миколая (162?-163? рр.)

 До повного "щастя" погода зіпсувалась і ранкове сонечко залишилось десь у недалеких приємних спогадах.На зміну йому небеса періодично,невеликими дозами,видавали мені на голову(і не тільки) порції холодного і паскудно-пронизливого потоку вологи.Задощило...Але я вперто просувався по запланованій(вірніше-вже коригованій) лінії свого цьогоденного шляху.
Пісочна.Дзвіниця

 А ось цей об*єкт я побачив на сайтах зовсім недавно і вирішив при першій нагоді його відвідати,допоки він ще остаточно не канув у забуття.Я про маєток у селі Черниця.Не чули ні про таке село ні тим більше про палац?А він є! Поки ще є..
Черниця.Палац

 Через декілька днів-календарне літо,та літня погода не зважає на календар,вона вже потроху опановує кліматом і спонукає перейти на одяг в стилі "light".Я повівся на цю заманливу пропозицію і в результаті їдучи у Ковель в холодному ранковому поїздї змерз як бродячий пес.Добре що з виходом сонця повернулося і тепло бо інакше задоволення від прогулянки було б сумнівним).(Травень).
Ковель.Костел Св.Анни(1771р.).П.С.Краще фото Волинської обл.на конкурсі «Вікі любить пам'ятки»-2016

 У Ковелі найцікавішим для мене був дерев*яний костел Св.Анни,на територію якого я так і не потрапив.Довелося задовільнитись позапарканним блуканням.Зрештою,поблукавши ще 1,5год.містом відправився на автостанцію для подальшого виїзду в наступний пункт.
Село Луків представлене класнючим палацом Мйончинських(зараз там тубдиспансер-лікують хворих з відкритою формою туберкульозу),двома цікавими храмами та окремими цікавими будиночками.В храмі Св. Параскеви отець з радістю провів мені пізнавальну екскурсію приправивши її різноманітними історіями.Спасибі йому.
Луків.Палац Мйончинських (кін.18ст.?;поч.19ст.?)

 "Всі дороги ведуть у Ковель"-перефразовуючи відому фразу я пізнав її істину по-своєму,-знову в Ковелі,-автовокзал-виїзд,правда тепер у протилежному напрямку.Їду в Голоби,щоб побачити вже там якісь нові цікавинки.
Знаєте,якщо побачите в путівниках чи на сайтах інформацію про палац у Голобах знайте,його вигляд на даний час не вартий ваших добирань сюди,його архітектурі далеко до будівлі залізничного вокзалу)).А от два храми,старенькі фігури та ще деякі дрібнички можуть привернути увагу.
І тут,як і в попередньому с.Луків мені проводить екскурс по святинях,не зважаючи на те,що в одній із них йдуть реставраційні роботи.Іноді добре коли ти "під прикриттям" людини в рясі:).
Голоби.Залізничний вокзал

 Ніколи не був шанувальником творчості Лесі Українки(і,напевне,не буду),але будучи так близенько до місця,яке тісно пов*язане із життям письменниці просто не зміг його оминути.Тож із Голобів їду в Колодяжне,щоб оглянути музей і будинок у якому проживала Леся.
Колодяжне."Білий будинок Косачів"

 У селі Купичів оглядаю костел і Преображенську церкву.Ще там є панський будинок,який правда нічого цікавого собою не являє.Свого часу на цій території тривали запеклі бої тож в самому селі і його околицях є багато братських могил..
Купичів.Преображенська церква (1920р.)

 Закінчив виїзд у Турійську.Нічого надто цікавого для себе у місті не знайшов,а от для зацікавлених повоєнною історією тут є що відвідати-пам*ятники,могили,місця поховань..
Вечірнє сонце проводжав на залізничному вокзалі,оскільки потяг прибував пізніше.Сидиш отак собі на лавочці,а навколо жужать і падають хрущі,..і втома у ногах-як признак активно-ефективно проведеного дня.
Турійськ.Залізничний вокзал

 І вже ніби й часу не було,щоб ще цього місяця щось "вчудити",та ми таки встигли:).Такий подарунок мені зробила дружина на день мого ..-тиліття,будучи при цьому на 9-му місяці вагітності! От молодца!
Одним словом-поперлися ми на аеродром Цунів щоб стрибнути з парашутом.Ні,не двоє,-я сам).От і довго ж там навчання-тренування тривало,а палаюче сонце,а "очікування болю -гірше самого болю",а...Нічого,стрибнув..(Травень).
DSC_0383
Tags: мандрівки
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments