Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Неповторні Карпати.Ч.2: Гутин Томнатик - озеро Бребенескул

 Отож,було сонячно,було тепло,було літо. У Несамовитому ми покупались,але грози не спостерігалося,от і добре.Хоча,зараз лише 10.30год.,що там буде до вечора-побачимо.
За спиною-рюкзаки,попереду-увесь день.Вперед!
Фото 1

Фото 2

 Беремо курс на перший на сьогодні(та не останній) двохтисячник-гору Гутин Томнатик,у самому підніжжі якої знаходиться дивовижне озеро з назвою Бребенескул.Воно є найбільш високогірною водоймою Чорногори та й взагалі України.
Траверс

Вид на котловину між г.Гутин Томнатик та г.Бребенескул.На задньому плані-ПІЧ з обсерваторією

 Гора Гутин-Томнатик є одним з шести двохтисячників України, його висота складає 2016 м. над рівнем моря.  На південь від вершини розташоване урочище Полонина Бребенеска, на північ - гора Ребра, на схід -Бребенескул.Значний вплив на рельєф гори мав льодовик. На горі зростає субальпійська й альпійська рослинність з великою кількістю рідкісних і реліктових видів.
Траверсою без особливих зусиль підіймаємось на вершину,оглядаючи по дорозі навоклишні,неймовірної краси пейзажі.Гарно...
Панорама на озеро Бребенескул та гору Бребенескул

Схил

В долині-отара

 Бребенескул - найбільш високогірне озеро України (1801 м над рівнем моря).Озеро лежить на дні льодовикового кару. Береги високі, з кам'яними осипищами. Живиться атмосферними опадами і ґрунтовими водами. Вода чиста, дно кам'янисте, підвищується у східному напрямку, на глибині вкрите сірим намулом.Ширина озера 67 м, довжина 147 м. Озеро не має постійного поверхневого витоку, однак є ознаки фільтрації води через гряду зі східного боку. Від нього починається однойменна річка (басейн Тиси).
Озеро Бребенескул

Вид з гори Гутин Томнатик

 У Бребенескулі відсутня риба. Фауну представляють мікроскопічні ракоподібні та земноводні, зокрема тритони та жаби.
Сюди туристи заходять часто: манять краєвиди і можливість "поставити галочку" -був на найвисокогірнішому озері України. Проте потрібно врахувати, що у другій половині дня сонце  швидко ховається за хребет і біля озера спочатку стає прохолодно, а згодом -  холодно.
А ранньою весною чи пізньої осені улоговина довкола Бребенескула візьметься памороззю навіть тоді, коли снігу на Чорногірському хребті ще й близько не видати.
Фото

Погляд з вершини

Камяний тризуб на схилі

 О 13.20 год. ми вже були внизу,біля озера,розувались щоб охолодити ноги.На березі залишилось декілька наметів,- з ночі не у всіх було бажання кудись чимчикувати,комусь і тут було добре.
На вказівнику "Траверс г.Бребенескул-1,5км", "Піп Іван-8,5км", "Говерла- 9,5км". От так,нам спочатку-на Бребенескул,а потім в зворотньому напрямку-на Говерлу..А зараз ми просто сидимо,взяли паузу перед наступним стартом.
Різноманітність рослинності

Найвисокогірніше озеро України

Гори-камені-вода

 Гірська котловина, в якій розташований Бребенескул, є частиною Карпатського біосферного заповідника. Навколо самого озера не ростуть дерева – тільки трава, мох, квіти і невеликі чагарники.Дно озера вкрите мулом. Риба – відсутня.  Вода холодна і мінералізована.
Камені на схилі

Там вдалині-Говерла

 Якщо ви не хочете томитись по високих горах що лежать на хребті, а маєте намір швидше прийти до Бребенескула чи Гутин-Томнатика,то не потрібно іти по червоному маршруту, а постійно звертати на стежку праворуч (якщо прямуєте від оз. Несамовите).
Хребет по якому ми ішли - Івано-Франківська обл. а вже о.Бребенескул - Закарпатська. Можливо поділ областей такий тому що колись по хребту проходив кородон між  Польщею та Чехословаччиною. Стовпчики збереглися ще до наших днів.
Вид на озеро і гори

Вказівник

 З озера Бребенескул витікає однойменна річка (басейн Тиси).Як і на о.Несамовите на озері відсутні дрова,є лише жереп..
Ми прямуємо далі-траверсом г. Бребенескул на наступний двохтисячник,залишаючи за спиною одне з найкрасивіших місць українських Карпат-чарівне озеро із прохолодною водою,захищене природньою стіною від невідомої небезпеки,та не захищене,на жаль,від недобросовісних туристів..
Гутин Томнатик (2016м.)

Водяне плесо

 Гей, піду я в ті зелені гори,
Де смереки гомонять високі,
Понесу я жалі одинокі
Та й пущу їх у гірські простори.
                                                  Кину свої жалі
                                                  На зелені галі,
                                                  Пущу бором свою тугу,
                                                  Чи не знайде другу…
                                                                                   Л.Українка
Краєвид

Краєвид-2

Краєвид-3

 Коли ноги не знають втоми,а серце завелося і гупає в ритм широких кроків,коли втягуєш у легені чисте повітря неначе дихаєш востаннє,коли очі відпочивають дивлячись праворуч-ліворуч і вдалечінь,коли за спиною ти несеш свого вірного друга,якого ти сам створив для допомоги у потрібний момент(це про наплічник),коли вуха ловлять найтихіший звук,бо кругом-тиша,коли руки несуть загалом непотрібну палицю,але ти вимахуєш нею розсікаючи повітря бо знаєш-не потрібна зараз,пригодиться потім,коли ти з острахом спостерігаєш як швидко сонце може йти на спочинок,коли позаду -пройдені кілометри,а попереду-кілометри ще не пройдені,коли...
Гірське озеро Бребенескул

Гора Гутин Томнатик + озеро Бребенескул

 ... коли ти вітаєшся з людьми,яких бачиш вперше і найімовірніше-востаннє,коли втрачаєш почуття часу і простору,коли немає мережі і мобільник виконує роль годинника,коли тобі не цікаво,який курс валюти на сьогодні і які новини будуть завтра,коли ти любиш увесь світ не дивлячись на те,що світ тебе здебільшого й не знає,коли... Значить ти у Горах.
Фото

Це не озеро)

 Если друг оказался вдруг
И не друг, и не враг, а так,
Если сразу не разберёшь
Плох он или хорош,
Парня в горы тяни, рискни,
Не бросай одного его,
Пусть он в связке одной с тобой,
Там поймешь кто такой.
                   В.Висоцький,"Песня о друге"
Гірські пейзажі

Камені

Гора
Tags: Карпати, гори, мандрівки, озеро, природа
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments