- А чи не вилізти вам з нами на ПІЧ?
- Ага,сидіти на печі і їсти калачі,ніби у казці?
- Ні,на ПІЧ,себто на Піп Іван Чорногорський!
- Аааа...

Піп Іван Чорногірський (Чорна Гора або просто Піп Іван) - одна з найвищих вершин Українських Карпат. Розташована на південно-східному кінці головного хребта масиву Чорногора, на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.За переказами, свою назву дістала від скелі на вершині, яка нагадувала священика в рясі. Нині від скелі залишилася безформна купа каміння.
Сніг на схилах.Червень...

Там вдалині...

Гора масивна, має пірамідальну форму, у привершинній частині - кам'яні розсипища.Складається з пісковиків. Вкрита переважно субальпійською рослинністю. Поширені чагарники (яловець сибірський, рододендрон) і ялинові ліси (до висоти 1500–1600 м).Розташована в межах Карпатського національного природного парку.
Рододендроновий килим

Стежка-стежечка

Астрономічна і метеорологічна обсерваторія на вершині Піп Іван, - найвище розташована споруда в Україні, в якій постійно жили й працювали люди. Діяла протягом 1938 -1941 рр.
Будівництво розпочалося влітку 1936 р.

Фото

Гори,гори...

Обсерваторія зводилася переважно з використанням місцевого будівельного матеріалу - каменю-пісковика. Камінь на гору підвозили кіньми чи несли в руках, на спині. Так само транспортували інші будівельні матеріали та обладнання, доставлені залізницею до найближчої станції Ворохта. Багато зусиль було витрачено на перенесення до вершини гори Піп-Іван 33 скринь із елементами купола та іншими деталями. Найбільша з них важила 950 кг.
Одна з вершин Чорногори

Схил гори

Каміння

Урочисте відкриття «Астрономічно-метеорологічної обсерваторії імені маршала Юзефа Пілсудського Ліги протиповітряної оборони Польщі» відбулося 29 липня 1938р. Вона складалася із 43 кімнат. Серед них - конференц-зал, помешкання керівника обсерваторії, їдальня, кабінети, зал для метеоінструментів тощо. У підвалі - акумуляторна та котельня.
Останні кроки до мети

Центральний вхід(заїзд) до обсерваторії

Західна сторона будівлі

Після початку Другої Світової війни працівники обсерваторії евакуювали найцінніше обладнання. Змонтований трилінзовий об'єктив перебуває в Сілезькому планетарії.

Обсерваторія

Вежа-ротонда

Незважаючи на 50 років запустіння та руйнації, фундаменти та стіни будівлі збереглися у задовільному стані.
З 2012р.проводяться періодичні ремонтно-реставраційні роботи по відновленню будівлі та території навколо колишньої астрологічно-метеорологічної лабораторії.
Вид з гори

Вид з гори-2

Вид з гори-3

Вид з гори-4

На вершину ми піднялись о 14.45год.(кому цікаві часові проміжки у співвідношенні до маршруту- читайте першу частину)).Підкріпились,помилувались краєвидами,облазили будівлю,поспілкувались... Близько 16.25 год.почали спускатись.
Маршрут спуску пролягав не через Вухатий Камінь,а через г.Смотрич-для здобуття нових вражень!
Вказівник

На спуск!

Смотрич Смотрець) - одна з вершин гірського масиву Чорногора (Українські Карпати). Розташована у Верховинському районі Івано-Франківської області, в межах Карпатського національного природного парку.Висота гори 1898 м. Лежить у південно-східній частині Чорногори, за 1,5 км. на схід від головного хребта, і з'єднана з ним пологою сідловиною. За півкілометра на північний захід від вершини на одній з її відног розташований так званий Вухатий Камінь - передвершина Смотрича.
Каміння та квіти

А там за пагорбом...

Квіти рододендрону на схилі

Спуск проходить на порядок швидше,але важче.Дорогою хлопці з групи збирають все,що попадає під руку,з метою подальшого використання цього в медицинських цілях: ісландський мох,смерекові шишки,чебрець та інші природні медикаменти наповнюють їхні рюкзаки своєю масою а голови думками та вірою у завтрашній здоровий день.
Ісландський мох

Смотрицький перевал

Близько 2,5год. зайняв спуск з вершини ПІЧ і до колиби.Довго? Звичайно! Але не забувайте того факту, що група не просто спукалась,а ще й робила запаси природніх лікарських препаратів,а це також займає досить часу).
До повороту на Верховину доїхали вже у сутінках.Там попрощались та подякували нашим супутникам і вийшовши на дорогу почвалали у Верховину,а вони поїхали у Ворохту.
По дорозі обговорювали хороший та продуктивний день,попивали "енергетик" та час від часу зупинялись,щоб послухати тужливо-приємний гул втомлених ніг...
Вечоріє

"Вартовий"
