Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Місто-курорт Алушта

 Надвечір*я тихо опускалось на землю,поглинаючи всіх і все,а саме-гори-море-курорти і власне нас,крокуючих пішкарусом від урочища Демерджі до траси,щоб добратись таки кудись і знайти ночівлю.Добрались,знайшли-приїхали в Алушту.
 Мінімум інформації про це курортне містечко я вже якось подавав тут ,тому найважливішого(суб*єктивно) туристичного об*єкту -фортеці Алустон(збереженої вежі) описувати не буду,поглянемо чим ще може бути цікавим Алушта для туристів.

Мавританське алуштинське

Площа Радянська з будівлею міської ради

 Алушта розташована в південній частині Кримського півострова на березі Чорного моря, у долинах гірських річок Улу-Узень і Демерджі, оточене амфітеатром Головної гряди Кримських гір: з заходу над містом височить Бабуган-Яйла, на північному заході - масив Чатир-Даг, на півночі Демерджі.
Курортна зона Алушти (від гори Аю-Даг до с.Привітне -80 км берегової смуги) містить 78 санаторно-курортних установ,на цій території  5 туристичних баз, багато готелів (дані на ? рік),тому їхати туди потрібно для відпочинку,а не на полювання за пам*ятками (всі дані та рекомендації подані з врахуванням того,що АРК входить до складу України-автор)).
Міський суд

Стела на суворому фоні...

Після пасивного відпочинку на пляжі,можна збагатити себе і культурно,так як в Алушті діє декілька музеїв,а саме: алуштинська філія кримського республіканського краєзнавчого музею; музей природи кримського державного заповідно-мисливського господарства;алуштинський літературно-меморіальний музей С. Сергеєва-Ценського;літературний музей І. Шмельова;будинок-музей академіка архітектури А. Н. Бекетова.
Готель-новобуд

Дача "Голубка" (1827р.)

 Однією із цікавинок містечка являється дача "Голубка"-особняк, побудований в 1827 р. Напр. XIX ст. його купив і переобладнав під дачу відставний генерал Голубов.
10 жовтня 1894 р. на дачі «Голубка» відбулася зустріч цісаревича М. Олександровича і його нареченої принцеси Аліси Гессен-Дармштадтскої.
У 1998 р. в честь цієї події на будівлі дачі «Голубка» встановлена ​​пам'ятна меморіальна дошка.Також на фасаді, зліва від входу, встановлено меморіальну дошку в пам'ять про членів першого в Криму радянського уряду. 20 квітня 1918р. у час заколоту буржуазних націоналістів і білогвардійців в підвал будівлі були замкнуті члени Алуштинського ревкому.
Нині в будівлі дачі «Голубка» розміщується Центральна міська бібліотека ім. С. Н. Сергєєва-Ценського.
Могила братська членів уряду республіки Таврида

Лавочка

 Побродивши вулицями вдалося віднайти одну мечеть-Юхари-Джамі,споруджену в сер.19ст.Чогось надто цікавого споруда собою не являє,але...
Монумент Горькому в одному з міських парків

 Вечірня прогулянка набережною чимось нагадала ялтинську: шум-гам,музика-пиво,купа відпочивальників які снують туди-сюди попиваючи пивце.. Ранкова набережна мені сподобалась більше: відносна тишина,тверезі поодинокі відпочивальники які займаються бігом,медитують,читають..
Колонада та ранкове сонце

Максимум "триколору" на 1м2

 Сонце море і природа не надто реагують на політично-територіальні зміни,які відбуваються тут стараннями комашок-людей,тому вони власне й залишаються такими,як були 10-20-50 років тому(образно,відкидаючи результати впливу людини на довкілля),тому сидячи на березі моря я не сильно відчував вплив пропаганди на свій морально-психологічний стан..Та у кожного своє бачення на ті чи інші події,а також на власні дії.. Коли комусь щось не зрозуміло,то нагадаю свою позицію,яка залишається незмінною)!
Ранково-пляжна ідилія

Фонтан на набережній

 Щодо інших цікавинок міста які допоможуть відпочивальникам провести цікаво час - тут є акваріум,дельфінарій та аквапарк,-непогано для тих хто любить відпочинок подібного типу!Щодо мене-я не являюсь поціновувачем подібних місць,тому й фотозвіту звідти не буде).А ще є (принаймі була на час нашого візиту) виставка "Крим в мініатюрі" яка являє увазі відвідувачів копії відомих цікавинок(палаців,фортець,храмів) півострова.
Ранкова набережна

Ранкова набережна-2

 Автобусне сполучення Алушти з іншими курортними пунктами досить непогане;також ходять тролейбуси в напрямку Ялти та Сімферополя,тож проблем вибратись із містечка не виникає.
Морський коник- "Місце зустрічі"

Будиночок в зелені

 Процес декомунізації Алушти (як і всього півострова) з відомих причин не торкнувся(власне частково торкнувся,але лише на папері),тому тут і досі вулиці названі іменами радянських діячів,політиків і "героїв" та стоять монументи "совєтської" епохи які величають всім відомо що і кого..
Аквапарк

Вілла "Анна" / санаторій "Морський куточок",корп.1 літ.А

 Декілька цікавих вілл знаходяться на головній набережній містечка;на даний час вони служать корпусами санаторіїв чи переоформлені під готелі.
Вілла "Марія" / санаторій "Морський куточок",корп.3 літ.Е

Вілла + пальми

 У плані туризму в Алушті можна відвідати ще дачу Стахєєва (сьогодні-палац піонерів),лазарет "Єлі-Бахчи" і дачу Бекетова...от напевне і все,що може зацікавити поціновувачів архітектури;для патріотично налаштованих гостей місто-курорт пропонує на огляд ряд могил та поховань воїнів та героїв війни,а решті відпочивальників-море та сонце).
Набережна

Ранкове

 Свого часу ,неофіційно, але цілком об'єктивно відвідувачі Алушти ділили місто на дві частини: стару (татарську) і нову (російську). Татарська частина розташовувалася в історичному центрі, навколо Фортечної гірки. З одного боку, ця частина міста зберегла неповторний колорит середньовічного життя, але з іншого - здавалася надто брудною і некомфортною, а вулиці над річкою Улу-Узень - кривими і вузькими. В негоду по ним неможливо було проїхати. Увечері місто занурювався в темряву.
Лише пізніше прийшло усвідомлення того, що саме ця древня частина, її маленькі будиночки з плоским дахом, що стоять буквально один на іншому, і надають істинний колорит місту з неповторним розміреним побутом корінних мешканців. Але коли це зрозуміли, було вже пізно..
Церква імені всіх Кримських святих та Федора Стратилата

Мечеть Юк*ари-Джами

У старій, "татарській" частини міста було дві мечеті - одна з них, "верхня", Юк'ари Джамі знаходиться поруч з руїнами фортеці Алустон. Мусульманський храм був побудований в 30-х рр. XIX ст. Сьогодні мечеть реставрована, і з мінарету знову лунають заклики до молитви.Неподалік від мечеті, безпосередньо на території фортеці, знаходиться двоповерховий будинок - одна з останніх збережених до наших днів будівель старої Алушти (зараз в ньому знаходиться археологічна база Гірничо-Кримської експедиції).
А.О. Штекер в 1927р. писав і про іншу Алуштинську мечеть,яка не збереглася до наших днів. Ця мечеть Ашага Джамі знаходилася в долині р.Улу-Узень.Неподалік, біля "Стахеєвської набережної", за переказами, була могила Азіза (так мусульмани іменували загиблих за віру).
Пам'ятник на честь воїнів-визволителів («САУ-100»)

"Російська" частина з кам'яними будівлями в провінційному стилі більш тяжіла до моря, розташовуючись в низині, що було куди звичніше жителю Середньоросійської рівнини, який не звик до екзотики Сходу...
Кому цікава докладна історія міста-раджу відвідати сторінку .
Радянський "білборд"

Панорама містечка
Tags: Алушта, Крим, архітектура, мечеть, море, памятники, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments