Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Дніпропетровськ: спогад студентських років(редаговано)

   ...І Дніпро тут несе свої води по-особливому-гордо,широко,поважно...
Сьогодні я хочу викласти декілька світлин з чудовим,не побоюсь сказати-європейським містом... Дніпропетровськ.
Почав я звісно ж з вокзалу-це перше що бачить приїжджий.Приміщення нічого таке,доглянуте,велике,правда чогось особливого всередині немає,ну та нічого це ж вокзал а не музей.При виході Вас одразу ж обліплюють з усіх сторін таксисти,пропонуючи свої послуги,а подалі снують туди-сюди купками цигани виглядаючи нову "жертву",так що,будьте обачними!Перебігаємо швиденько площу перед вокзалом,сідаємо в трамвай і їдемо...ух, пронесло,не обдурили,не обікрали,значить початок успішний!))
1.Дніпропетровськ (60)Залізничний вокзал
1.Дніпропетровськ (2)
Історія міста Дніпропетровська пов’язана з історією краю, яка сягає в далеку давнину. У II тис. до н.е. на дніпровських землях існувала скіфська держава.
У 1660 р. у запорізьких архівах з’являються документи, які свідчать, що біля сучасного Дніпропетровська існує селище Новий Кодак, яке у 1750 р. вже називається містом. Але офіційна історія міста розпочалась у 1776 р., коли російська імператриця Катерина II вирішила збудувати південну столицю Російської імперії. Її проектували видатні архітектори – Клод Геруа, І.Старов. Будинки зводили за проектами В.Гесте і М.Козакова. Напр. XVIII ст. розвиток міста був стрімким, але після смерті імператриці Катерини II її син імператор Павло І зробив усе, щоб місто зазнало забуття, навіть його назва змінилась на Новоросійськ.

Дніпро вечірній
1.Дніпропетровськ (3)
У 1802 р. онук імператриці Олександр І повертає місту його назву, але не статус нової південної столиці. І все ж у 1862 р. в Катеринославі вже налічується бл.50 промислових підприємств і більш ніж 22 тис.жителів. У 1870 р., за ініціативою О.Поля, на сході й заході міста розпочались розробки залізної руди та вугілля.
Мости через Дніпро.Вечірнє
1.Дніпропетровськ (4)
Колишні назви Дніпропетровська: у 1776–1798рр. - Катеринослав, у 1798-1802рр. -Новоросійськ, у 1802–1918рр. - Катеринослав, у 1918-1919рр. -неофіційно Січеслав (Січослав) у 1919–1926рр. -Катеринослав.Місто перейменоване на Дніпропетровськ у 1926 р. на честь місцевого революціонера, «всеукраїнського старости» Г. Петровського та річки Дніпро.
Вид на лівий берег міста
1.Дніпропетровськ (5)
Фонтан на Дніпрі
1.Дніпропетровськ (6)
Сучасний Дніпропетровськ – це багатофункціональний обласний і промисловий центр, важливий транспортний вузол міжобласного значення, центр міської агломерації. Він знаходиться у степовій зоні в середній течії Дніпра на північному боці великого Дніпровського закруту, там, де в нього впадає р. Самара.
Фонтанчики
1.Дніпропетровськ (8)
Долина Дніпра в межах міста має трапецієвидний профіль із вираженою правобічною асиметрією, характерною для долин. Унаслідок цього правий борт долини Дніпра високий та крутий, а лівий – низький та пологий і з*єднує ці два береги такий собі немаленький міст.
Монумент Вічної Слави
1.Дніпропетровськ (15)
Пам*ятник Ломоносову (1971р.)
1.Дніпропетровськ (20)
Звичайно ж, яке повноцінне місто без музеїв? Один з найстаріших й найкрасивіших-Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького, був заснований губернатором А. Фабром у 1849 р. У музеї виставлені колекції від старовинних знарядь праці до сучасності. Унікальними експонатами є "половецькі баби" ХІ-ХІІІст.,які складали найважливіші елементи духовної культури художнього каменерізного мистецтва, похоронного обряду стародавніх тюрків.
Половецькі баби
1.Дніпропетровськ (22)
Половецькі баби-2
1.Дніпропетровськ (24)
 Місто було спочатку задумане як третя столиця Російської імперії, після Москви і Санкт-Петербурга. Один з найбільших промислових центрів Радянської України, Дніпропетровськ був одним з ключових центрів ядерної, оборонної та космічної промисловості Радянського Союзу. Через свою військову промисловість, Дніпропетровськ був закритим до 1990-х рр.
Половецькі баби-3
1.Дніпропетровськ (25)
Половецькі баби-4
1.Дніпропетровськ (26)
Навпроти будівлі музею-головний корпус Національного гірничого університету,- найстарішого провідного навчального та наукового закладу у гірничій галузі України.
Національний гірничий університет / Катеринославське вище гірниче училище (1899р.)
1.Дніпропетровськ (21)
 А позаду будівлі музею,- колекція військової техніки.
Військова техніка
1.Дніпропетровськ (31)
Військова техніка-2
1.Дніпропетровськ (33)
Військова техніка-3
1.Дніпропетровськ (36)
Саме місто,як вже згадувалось,поділяється на правий та лівий берег. Так от саме правий берег і являється як на мене "відпочинковим та розважальним"-маса клубів для активного відпочинку,а також парки,сквери та алейки для закоханих,романтиків та просто для відпочинку від навколишньої швидкоплинної буденності.
Центральний парк культури та відпочинку ім.Т.Г.Шевченка
1.Дніпропетровськ (50)
Цікава білочка
1.Дніпропетровськ (56)
"Магніт"-одне із відомих місць відпочинку (станом на 2007р.)
1.Дніпропетровськ (57)
На острові також можна досить гарно відпочити-там знаходиться зоопарк,атракціони,досить красивий акваріум(не просто одна посудина,а приміщення з багатьма акваріумами),місцевий пляж...
Храм Св.Миколая на острові
1.Дніпропетровськ (58)
Фото
1.Дніпропетровськ (65)
Поетично місто називається «містом на трьох пагорбах», що є частиною Придніпровської височини.
1-ий пагорб є місцем закладення Катеринослава 1787р.Сьогодні він містить Нагірний («на горі») й «Лагерний» (Табірний) (сучасний проспект Гагаріна) райони міста.
2-ий пагорб відділений від першого Червоноповстанською балкою; на ньому розміщені колишній катеринославський район Нові плани й проспект Кірова;
3-ій пагорб відділений від 2-го Рибальською балкою; на ньому розташований район вул. Робочої (нижня частина - катеринославські робочі слобідки );
4-й пагорб, забудований уже на рубежі XIX-XX ст., відділений від 3-го Аптекарською балкою; на ньому розміщувався західний район Катеринослава-Чечелівка, зараз - район просп. С. Нігояна та просп. І. Мазепи.
"Острівний" Т.Г.Шевченко
1.Дніпропетровськ (67)
Пляж
1.Дніпропетровськ (93)
Одним з найстаріших парків у місті є парк Лазаря Глоби.Парк є колишнім займищем запорожця Лазаря Глоби, на околиці тодішньої Половиці. Він перебрався сюди після продажу Г. Потьомкину свого саду на горі, де зараз знаходиться Потьомкинський палац й парк Шевченка.
Міська влада згодом облаштувала його у «Міський сад». Тут був викопаний став й спущена вода з Озерки.За радянської влади парк носим ім'я В. Чкалова.
Ставок у парку
1.Дніпропетровськ (103)
Літній театр
1.Дніпропетровськ (104)
Дніпропетровці пам*ятають і шанують своє минуле,але напрямок розвитку взяли з орієнтацією на Європу,про що свідчать хоча б площа Європейська.
Площа Європейська
1.Дніпропетровськ (101)
 Або ж чи величезні новобудови,зовсім не "совєтского" типажу.
Житловий комплекс "Вежі"
1.Дніпропетровськ (96)
В центрі Дніпропетровська ще збереглися окремі споруди дореволюційного періоду, втім їх нещадно зносять кожного року. Наразі вже не лишилося жодної вулиці в місті, яка б зберегла своє історичне обличчя.
ТРЦ "Материк"

1.Дніпропетровськ (121)
Новобуд
1.Дніпропетровськ (124)
Серед міст України Дніпропетровськ посідає 4 місце за чисельністю населення і являється одним із найбільших наукових центрів держави.
Фото
1.Дніпропетровськ (125)
Взагалі,одразу помічаєш,що жителі дбають і люблять своє місто,а воно їм віддячує затишком і комфортом..
Р.S. Фотографії зроблені у 2007 р.,так що напевне дещо вже змінилось..,хоча не думаю що настільки,щоб змінилась атмосфера самого Дніпропетровська..
Tags: Дніпропетровськ, мандрівки, музей, памятники, парк
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments