Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Звітуємо-2015

 І ось ще один рік минув,зараховуючи нам чергові 365 днів до загального життєвого "стажу"..2015-ий,признатись собі,був досить напруженим і динамічним.На жаль не в плані мандрівок,а так,загалом.Хоча дещо таки ми встигли,не стільки як планувалось,та й це добре(наступного року може й цього не перепасти..).
 Отож,переходимо безпосередньо до річного фотозвіту,а нас усіх вітаю з наступаючими новорічними і різдвяними святами,і нехай наступний рік буде спокійнішим,мирним,цікавим та багатим на приємні події!
100_2973
У перший день нового,2015-го року ми прокинулись у затишному ліжечку,в орендованому помешканні,а за вікном-сніг(притому,що у Львові-дощило),а за вікном-Карпати.Село Лазещина було першим пунктом,який ми відвідали у новому році(Січень).
Лазещина.Панорама села
1. Лазещина (14)
 Поніжились недовго,поснідали,оглянули інтер*єр помешкання(вночі на це не було часу-ми оглядали нічне село)) і вирішили їхати на Буковель.
Буковель.Панорама
2. Буковель (10)
 На Буковелі як на Буковелі,-класно,сніжно і ..дорого.Відпочинок "підгірчив" склероз,-забули паспорти у кімнаті,тож спускатись приходилось не на лижах,а на сідницях.П.С.добре що хоч на один з підйомників пускають без документів.Закінчили день банею.
На наступний день виїхали у Яремче.
Яремче.Водоспад Пробій
4. Яремче (21)
 На цьому січневі мандрівочки і закінчились..Власне,так і не почавшись...Наступним у нас був Львів.Звичайно ж,як без нього!Львів повинен бути і взимку і навесні і влітку і восени..Вперше у 2015-му ми відвідали столицю Західної України у лютому.Піднялись на оглядовий майданчик Ельжбетки.(Лютий).
Львів.Панорама міста з оглядової площадки костелу Св.Ольги та Єлизавети
100_3083
 А потім потепліло.Потепліло настільки,що я не втримався-застромив поміж ноги свого "двоколісного коня",заправив себе енергією і бажанням побачити "ХОЧ ЩОСЬ НОВЕ" і гайнув по селах Сокальського району.Це був лютий,це було класно,це був перший веловиїзд 2015-го!(Лютий).
 Поториця.Церква Преображення Господа нашого Ісуса Христа (1990-1993рр.)

1. Поториця (4)
 Попадались різноманітні екземпляри-одні піпсуті вагонкою,інші красувались здавалося незайманими дерев*яними стінами,ще інші реставрувались..
Горбків.Церква Воскресіння Господнього(1870р.)
2. Горбків (5)
Копитів.Церква Непорочного Зачаття Прсв.Богородиці (1882р.) з дзвіницею
4. Копитів (1)
 Заїхав у Тартаків.Палац у жахливому стані,а парк таки частково прочистили.Костел також реставрують.Зажевралі надія,що колись таки доберуться(в хорошому значенні цього слова) і до палацу.
Тартаків.Палац Потоцьких
5. Тартаків (7)
 Ще однією приємною несподіванкою став процес реставрації дерев*яної церкви у с.Перв*ятичі-з неї зняли бляшані "окови"!
Перв*ятичі.Церква Св.Арх.Михаїла (1738р.)
6. Первятичі (8)
 І знову Львів,правда цього разу не лише він,-ще захопив Винники,цікавенький костел містечка вже давненько манив до себе,примостившись зручно на горбочку.Дочекався..(Березень).
Винники.Костел Вознесіння Пресвятої Богородиці (Успіння Пресвятої Діви Марії).1738-1766рр.

2. Винники (1)
 У Львові піднявся на ратушу.Вперше!Так,краще пізно,ніж ніколи).А там внизу свято-на вулиці 8-ме березня!
Львів.Панорама міста з оглядового майданчика міської ратуші
3. Львів (42)
 "Цього міста забагато не буває"-подумали ми собі,і буквально через три тижні знову навідались у місто Лева.Приїхали правда по справах,але це не завадило нам гарненько і результативно прогулятися."Фішкою" дня стали відвідини "будинку вчених"-колишнього казино.(Березень).
Львів.Інтер*єр "будинку вчених"
Львів (85)
 Наступний веловиїзд був у квітні.І знову маловідомі села з їхніми маловідомими,але все ж таки цікавими пам*ятками.(Квітень).
Новий Витків.Храм Вознесення Господнього

1. Новий Витків (2)
 Іноді попадались справжнісінькі відкриття,як от закинутий(практично-руїни) костел у Виткові,чи невідомий мені храм(каплиця?) у Сушно.
Витків.Церква Преображення Господнього (1738р.).
2. Витків (5)
Сушно.Церква Св. Симеона Стовпника (1700р.).
3. Сушно (4)
 І нічого така поїздочка була б,якби не її завершення.Власне на це повпливала погода,-страшенний ураганний вітер нагнав такого,що приходилось припадати до землі,поклавши збоку велосипед(реально,коли стояв на ногах-зносило) і мовчки молитись,щоб наступна блискавиця не вперіщила у тебе,оскільки сховатись у полі не дуже то й виходило!
Полове.Церква Зіслання Св. Духа (1727р.).
4. Полове (5)
 А потім пішов дощ..льодяний такий,рясний..Останніх 20 км.вже не міг нормально тримати руля-настільки замерзли пальці,що я просто поклав на нього розчепірені долоні і автоматично "педалив",уявляючи гарячу ванну і запашну каву!)
Йосипівка.Михайлівська церква / кірха
5. Йосипівка (3)
 Найцікавішим "трофеєм" цього виїзду беззаперечно був костел у Стоянові.Справжній красень!
Стоянів.Храм Найсвятішого Серця Ісусового (1901р.).
6. Стоянів (3)
Збоївська.Церква з дзвіницею
8. Збоївська (3)
 Черговий виїзд,буквально через два тижні,також був велосипедним(ну,поперло мене,що поробиш)).І знову-цікаві об*єкти у нерозрекламованих пунктах.Так би мовити-рейд для справжніх фанатів.(Квітень).
Савчин.Церква Успіння Пресв'ятої Богородиці (1910р.).

1. Савчин (3)
 Цього разу погода на щастя сприяла протягом цілої поїздки.А це.як виявляється один із основних факторів успішного виїзду(особливо коли ти на велосипеді)).
Хоробрів.Церква Св. Кузьми і Дем'яна (1864р.).
2. Хоробрів (6)
 Трохи збившись з дороги заїхав у село,яке не було відмічене у маршруті,-плюс один храм,як бонус!).
Ниновичі.Церква Св. Юрія (1880р.).
3. Ниновичі (7)
Лубнівка.Церква Воздвиження Чесного Хреста (1768р.).
4. Лубнівка (4)
 На горизонті забовваніли куполи давнього знайомого-костел у Варяжі так і манив до себе.Не втримався,звернув до нього.Красень!Тримається.А розписи всередині-немов свіжі,-кольори насичені,яскраві..Чудо!
Варяж.Костел Св.Марка (1688-1693рр).
5. Варяж (5)
Лешків.Церква Положення Пояса Пр. Богородиці (1904р.)
6. Лешків (7)
 Дерев*яні церковки одна за одною показувались,фіксувались та зникали за черговим пагорбом і ,як не дивно,лише один храм із усіх,побачених в цей день(мається на увазі-дерев*яних),зашили у пластик!
Русин.Церква Св. Апостола Євангелиста Луки (1878р.)
7. Русин (4)
 Позаду вже було майже десяток відвіданих пунктів,але основний об*єкт цього виїзду ще чекав попереду,-він був залишений "на закуску").
Перемисловичі.Церква Різдва Пр. Богородиці (1899р.)
9. Перемисловичі (4)
Цеблів.Церква Св. Кузьми і Дем'яна (1871р.).
10. Цеблів (5)
 І ось,добрався врешті сюди-с.Ванів,саме тут знаходиться найстаріша дерев*яна церква на Сокальщині.Старожил,-храм Св.Дмитра,зведений у 1683р.Досить цікавий екземпляр!
Ванів.Церква Св.Дмитра (1683р.)
12. Ванів (2)
 А на наступний день ми вже їхали на нове "полювання",цього разу в сторону Миколаївського району(Львівщина).Тут ми побачили і найстаріше дерево на Львівщині,і поселення неандертальця,і долину диких тюльпанів і..Емоцій було вдосталь).(Квітень).
Верин.Найстаріше дерево на Львівщині.Дуб
1. Верин (1)
Добряче побродили лісом,допоки знайшли потрібний об*єкт,-урочище Прийма.
Урочище Прийма.Поселення неандертальця
2. Урочище Прийма (39)
 Завітали на Миколаївський кар*єр.Побродили,пофоткали..Ніхто не ганяє-скучно,поїхали далі,шукати диких тюльпанів.
Миколаїв.Кар*єр
3. Миколаїв Карєр (19)
 А це чудо природу(без жартів,реально) розкинулось при самій трасі.Поле із дикими тюльпанами(рябець шаховий) це круто!
Неподалік с.Надітичі.Рябець шаховий
4. Надітичі (25)
 Квітень закінчився,та весна лише починалась.Попереду-травневі свята,а це ще одна можливість вирватись кудись,залишивши на потім проблеми та надокучливі думки.Саме це ми й зробили,попередньо склавши список із кількох "жертв",які мали на меті відвідати.Першим у цьому списку був Старокостянтинів.О,там є на що глянути-і костелі замок і млин і чудернацькі монстрики на набережній.(Квітень-Травень).
Старокостянтинів.Замок князів Острозьких (1561-1571рр.).

1. Старокостянтинів (67)
 Наступний пункт потішив і своєю кумедною назвою і своєю шикарною пам*яткою,-палацово-парковим ансамблем.Це Самчики.
Самчики.Палац
3. Самчики (73)
 У Ізяславі в нас виникло відчуття "дежавю",-справа в тому,що руїни місцевого палацового комплексу князів Сангушків чомусь нам вельми нагадали руїни палацового комплексу Сапіг(Сапєг) у Ружанах(Білорусія)..Навіяло?А ще тут є цікавий костел+руїни ще одного костелу+монастирський комплекс,який не оглянеш,бо там в*язниця..
Ізяслав.Палац Сангушків (1754-1770рр.).
5. Ізяслав (70)
 Наступним(власне перевалочним) пунктом була Шепетівка.У нас було трохи часу,але його ми потратили на обід та посиденьки на лавочці,тому крім вокзалу та "міста за вікном маршрутки" ми нічого тут і не побачили..
Шепетівка.Залізничний вокзал
6. Шепетівка (1)
 У Білу Церкву приїхали пізно.Житло шукали за допомогою "букінга",-все занято,перейшли на Сландо.Обзвонивши бл.15-ти номерів зрозуміли,-ночуватимемо на вокзалі.Добре що у них є кімнати відпочинку!
Біла Церква.Торгові ряди (поч.19ст.).
7. Біла Церква (17)
 Прогулянка містом,з відвідинами білоцерківських пам*яток багато часу не зайняла і ми відправились туди,заради чого сюди й приїхали,- в дендропарк "Олександрія".
Біла Церква.Дендропарк "Олександрія" (1793р.).
7. Біла Церква (156)
 Наступний день-наступний пункт.Вранці виїхали в Умань,де нас чекала чергова цікавинка- дендропарк "Софіївка".
Спочатку правда трішки побродили містом,завітали до хасидів,посиділи-послухали молитов..Паскудна погода не надто надихала на прогулянку сірими вулицями,тому направились до парку.
Умань.Синагога
8. Умань (27)
Умань. Дендропарк "Софіївка" (1796р.).
8. Умань (87)
На наступний ранок ми вже були у Тернополі,встигнувши погуляти перед цим вулицями ще одного містечка. Христинівка.
Христинівка.Один із місцевих монументиків)
9. Христинівка (20)
 ФМ Тернопіль..Потрібно розшифрувати?Слухайте "Братів Гадюкіних").
Ранок був тихим та сонячним.Місто лише прокидалось,а ми вже його безсоромно оглядали..
Тернопіль.Панорама озера
10. Тернопіль (66)
 Вирішивши,що більшої частини дня на одне місто(при тому,що я тут вже не вперше) забагато,сідаємо у майже "першу-ліпшу" і котимось,котимось..Скалат.О.виходимо!
Скалат.Одна із замкових веж та костел Св.Анни
12. Скалат (37)
 Наступний виїзд припав знову ж таки на травень.Цього разу посприяла сукупність кількох вихідних,ну і звичайно+ погода та + бажання).
 "Сяду у поїзд,хай собі їде,може у Прагу,може у ..Снятин". Як можна залишити поза увагою майже найвищу(поступається лише львівській) ратушу країни?(Травень).
Снятин.Панорама з видом на ратушу
1. Снятин (44)
 "Коломия не помия,Коломия-місто..." -і досить таки цікаве,чого вартує лише унікальний музей "Писанка",зі своєю багатою колекцією експонатів.А ще ж є і храми і площа і ратуша і цікава архітектура.
Коломия.Музей "Писанка"(1987р.).
2. Коломия (52)
 Виявив бажання оглянути одну з нечисленних пам*яток із списку об*єктів світової спадщини ЮНЕСКО в Україні.Це недалечко від Коломиї,у селі Нижній Вербіж.Цікавий екземпляр.А ще більш цікаво,як це він потрапив у цей список,у такому вигляді,як зараз знаходиться.. П*ятикупольний храм повністю закутий у металеві лати.Хоча,чеканка це також мистецтво).
Нижній Вербіж.Храм Різдва Пресвятої Богородиці (1756-1808рр.).
3. Нижній Вербіж (6)
 Наступним пунктом було обрано містечко Надвірна,а закінчив мандрівний день я в Івано-Франківську.
Надвірна.Колоритний універмаг
5. Надвірна (16)
Івано-Франківськ.Монастир чину Сестер Васильянок (1912р.).
6. Івано-Франківськ (3)
 Прибувши вночі у Львів,та маючи попереду ще один вільний день,вирішив не витрачати його на пасивний відпочинок(а саме-відсипання,так як не спав цілу ніч),а провести більш цікаво.Сів на електричку "Львів-Сянки" та й покотився у Турку.
Турка.Церква Перенесення Мощів Св. Миколи (1780р.).
7. Турка (19)
 Вірним є вираз -"апетит приходить під час їжі"..Після Турки попрямував у Розлуч.Давно хотілось побачити місцевий деревяний костел,тим паче що його стан ставив під загрозу подальше існування пам*ятки..
Розлуч.Костел Св.Франциска Борджіа (1901-1902рр.).
8. Розлуч (4)
 А на завершення дня і виїзду в цілому прогулявся до Ясениці Замкової.
Ясениця Замкова.Церква Собору Св. Арх. Михайла (1903р.) з дзвіницею-каплицею (1730р.,1790р.).
9. Ясениця Замкова (5)
 В червні трохи дощило і хмарилось.Та ми вибрали(так нам здавалось) кілька днів з більш-менш оптимістичним прогнозом і взяли курс на Карпати.Правда потім виявилось,що синоптики також помиляються(знаю-знаю,це не новина!)).
Увесь день періщило,час від часу роблячи перепочинок на дрібну мжичку,а ми,немов за яку каторгу човгали по змоченій Ворохті.І я  вам скажу не лише ми,-періодично нам зустрічались групи туристів,немов стадо синіх пінгвінів у своїх дощовиках і чоботах).(Червень).
Ворохта.Австрійський віадук (1895р.).
2. Ворохта (29)
 Надвечір приїхали у Верховину.Тут з погодою було краще,хоча б не дощило,але явного оптимізму нам це не додало,оскільки наступного дня були плани піднятись на Піп Іван Чорногорський..Відклали на день..
Верховина.Панорама селища
5. Верховина (8)
 А вже на третій день,прокинувшись вранці,побачили-сталося чудо!Небесний Повелитель розігнав хмари і увімкнув Сонце! "Це наш шанс"-вирішили ми..І це таки був Він).
Ільці.Дорогою до Дземброні
4. На Піп Іван (326)
 Докладніший опис буде в окремій розповіді(як і по всіх пунктах).Маршрут долали "по стандарту"-Вухатий Камінь-Піп Іван(Чорногорський)-Смотрич.Було супер!
Одне із "вух" Вухатого Каменя (1864м.)
4. На Піп Іван (227)
Білий Слон(1936-1938рр.)  на горі Піп Іван Чорногорський( 2028м.).
4. На Піп Іван (265)
Панорама із гори Смотрич(1898м.)
4. На Піп Іван (318)
 Наступного місяця ми знову були в Карпатах.Цього разу-з палатками замість орендованого житла і вогнем замість кафешок.Погода була кращою ніж попереднього разу,липневе сонце старалося з усіх сил,даючи шанс на хороший відпочинок.(Липень).
 Яремче.Водоспад Пробій

100_5276
 Маршрут складали "на ходу",визначивши окремі пріорітети,і ось яким він в результаті получився: Озеро Несамовите- г.Гутин Томнатик(2016м.)-озеро Бребенескул-г.Бребенескул(2038м.)-г.Говерла(2061м.)-база "Заросляк".Нам вдалося це за день,ура!
Озеро Несамовите            
100_5327
Озеро Бребенескул
100_5374
На вершині г.Бребенескул
100_5435
Відпочинок.. (не реклама!)
100_5440
На вершині г.Говерла
100_5474
 Було трішки пасивного відпочинку на березі озера Величі в с.Соловичі.Все в кращих традиціях-палатка,шашлик,кава на вогні...(Липень).
Соловичі.Озеро Величі

100_5590
 Завершили місяць ще одним виїздом,цього разу на Тернопілля.Давненько хотілось ще раз навідатись у Чортків,щоб спокійно і свідомо оглянути його пам*ятки,пройтися вуличками цього затишного містечка..(а не так,як при першому візиті-залетіли,побігали туди-сюди,толком нічого й не оглянули-і помчались далі)).Досвід таки відіграє велику роль)).(Липень).
 Чортків.Панорама з видом на костел і ратушу

1. Чортків (35)
Копичинці.Костел Успіння Пресвятої Діви Марії (1805-1824рр.).
2. Копичинці (12)
 Одним з пріоритетів поїздки був замок-корабель у Сидорові,куди й направились після Копичинців(у які в свою чергу приїхав з Чорткова).А ще у Сидорові досить цікавий костел.
Сидорів.Замок
4. Сидорів (2)
 Останнім пунктом даного маршруту було селище(смт) Гусятин,також далеко не обділене цікавинками:синагога,Онуфріївська церква,костел Св.Антонія,колонада...
Гусятин.Синагога (кін.15-поч.16ст.).
5. Гусятин (20)
 Останній місяць літа був скромнішим в плані виїздів..Вдалось вирватись лише раз,та й то на один день.Покатались Франковими місцями-Нагуєвичі,Борислав,Трускавець.."Галицька Каліфорнія",санаторії,лікувальні бювети.
Нагуєвичі.Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі"
1. Нагуєвичі (5)
 Написання фотозвіту про поїзду в Борислав дало поштовх до прослуховування аудіокниги "Борислав сміється"..
Борислав.Нафтова качалка-"журавель"
2. Борислав (21)
 Місто-курорт,місто-санаторіїв..Трускавець.Не знаю,чи допомогли насправді нам за один раз "Нафтуся" з "Софією",але себе ми переконали що ТАК!)
Трускавець.Вілла "Гопляна" (1925-1926рр.).
3. Трускавець (43)
І знову Львів..(Вересень).
100_6037
 У другій половині вересня,взявши відпустки,поїхали у АР Крим.Так-так,у Крим.(Вересень).
Завітне.Кладовище

3. Завітне (7)
 Погода була просто шикарною,влітку не завжди такої "допросишся".Накупались і позагорали вдосталь.Але не пляжем єдиним,-були також виїзди по території півострова,-побачили новеньке,пригадали трішки забуте...
Керч.Церква Іоанна Предтечі( 8ст.,1757р.).
4. Керч (46)
 Звичайно ж,знайдуться такі(і їх багато),хто осудить за візит на окуповану територію,але ..відповім так-осуджуйте тих,хто заробляє шалені гроші,постачаючи товари у кримські магазини,осуджуйте тих,хто допустив такий розвиток подій(власне своєю бездіяльністю та мовчазною згодою),осуджуйте..та що там,менше політики,у мене журнал про мандрівки)).
Єльтиген(Героївка).Памятник Героям Ельтигену "Парус"(1985р.).
6. Керч(Героївка) (2)
Тополівка.Храм Св.Параскеви(1863р.).
7. Тополівка (8)
 На вокзалі у Сімферополі-тишина і спокій,немає надокучливих таксистів(ну,є,звичайно ж,але дааалеко не стільки як колись),ніхто тобі не бурчить у спину,популярний напрямок "На Чонгар" і "Границя"..На графіку руху потягів-один пункт "Сімферополь-Москва"..
Сімферополь.Вокзал (1872-1874рр.).
8. Сімферополь (2)
 Цього разу нарешті добралися до однієї із давніх наших кримських мрій- "Долини Привидів".Перед початком підйому оглянули фортецю Фуна,вона знаходиться біля підніжжя гори.
Підніжжя г.Демірджі.фортеця Фуна (15ст.).
9. Демерджі (18)
 Химерні фігури у "Долині Привидів" пригадали мені поїздку в Каппадокію(Туреччина),правда там не одна така долина,а цілі райони..Але й наші "примари" беззаперечно заслуговують на увагу з боку туристів.
Панорама.Вид з гори в сторону Алушти
9. Демерджі (75)
 Ранкова алуштинська набережна-шикарне місце для спокійної прогулянки,чи навіть пробіжки..Вранці тут тихо,сонячні промені ковзають по зелені туї,пальм,кактусів..А море тихе і ніжне,камянистий берег,зализаний хвильками для повної безпеки відпочивальника..Тут можна писати вірші..В таку хвилину,сидячи на теплих гладеньких камінцях,поглядаючи у морську далечінь,коли грайливе море легкою шумою лоскоче пальці на ногах розумієш,наскільки безглуздими є насправді людські "правила" і "закони"...
Алушта.Ранкова набережна
10. Алушта (32)
Ореанда.Храм
11. Ореанда (12)
 ПБК прекрасне місце,от якби ще цього не знали стільки відпочивальників,завдяки яким виникають всі ці пробки на дорогах,черги у кафешках,суперечки за вільне місце на пляжах..Ні,зараз цього всього було набагато менше,"не сезон" же,вересень закінчується,та все ж,місцями,а особливо у маршрутках,таки відчувалось..
Місхор."Русалка"(1984р.).
12. Місхор (4)
 Ніколи не забуду специфічних вузеньких вуличок селища Сімеїз-ідеш собі ніби по вулиці,а в результаті оговтуєшся на чиємусь подвір*ї чи городі,-настільки заплутана система "стежок-дорожок"  що просто вау!
Сімеїз.Вілла "Мечта"
13. Сімеїз (26)
Сімеїз.Ліворуч-гора Кішка
13. Сімеїз (54)
Форос.Палац Кузнєцова(1899р.).
14. Форос (19)
 Після ПБК ми направились в сторону Севастополя,маючи на меті завітати в Інкерман і Балаклаву.Трішки не розрахували,що восени темніє набагато швидше ніж влітку,тому й вийшла цікава пригода.Заплановане ми відвідали,а от виїхати в сторону Сімферополя(а ночувати в Севастополі я категорично не хотів) вже не змогли.Спасибі автостопу,-підібрали,правда в результаті опинились ми не в Сімферополі,а в смт.Миколаївка,що за 40-45км.від самого міста..Нічого,зате там було море!)
Інкерман.Свято-Климентієвський печерний монастир
15. Інкерман (14)
Балаклава.Панорама з видом на бухту та фортецю Чембало
16. Балаклава (6)
Миколаївка.Монумент загиблим
17. Миколаївка (9)
 Наступного дня добрались таки до Сімферополя,але оскільки попереду був цілий день(а не вчорашніх декілька вечірніх годин),вирішили ще не повертатись "на базу",а з*їздити в Старий Крим.Правда без оглядин монастиря(його я вже відвідувавав),а заради інших пам*яток.
Старий Крим.Мечеть хана Узбека (поч.14ст.).
18. Старий Крим (32)
 Кінцевий пункт залізничного сполучення між АРК та материковою Україною-смт.Новоолексіївка.При поверненні з Криму додому було трохи вільного часу,-прогулявся селищем.
Новоолексіївка.Мечеть Джума-Джамі "Аджи-Белял"
22. Новоолексіївка (3)
 Приїхавши у Львів просто не могли не присвятити цьому місто декілька годин часу.Тим паче що нас зустрічали,тож-речі в машину,а самі-гайда волочитись містом!)
Львів.Дзвіниця вірменського собору
Львів.Вул. Вірменська(11)
 Була поїздка у містечко Сокаль.(Жовтень).
Сокаль.Центральна площа

100_7379
 Наступного разу вирвався на Закарпаття."Добивав" останні дні своєї відпустки гуляючи вулицями Ужгорода,Мукачево,Берогово...
Сакура правда не цвіла,-не та пора,але тільки й цього "недостатку").(Жовтень).
Ужгород.Православна Набережна та р.Уж
1. Ужгород (2)
 Специфіка Берегівщини в близькості її до сусідів-венгрів.Тут тобі й хати в селах своєрідні і мова не вулицях даалеко не лише українська(іноді її взагалі важко було вловити з-поміж місцевого мадярського говору) і вивіски частково дублюються і навіть прапори на будівлях не лише наші,державні,а й угорські. "Сєпари" скажете ви?Хм,у кожного своя думка про це...
Бене.Костел Серця Ісуса(15ст.).
2. Бене (6)
Мужієво.Костел з дзвіницею(15ст.?).
3. Мужієве (8)
 У Берегово побував вперше.Реально сподобалось.Чисто,охайно,колоритно,цікава архітектура(і її багато).,затишні вулички..Чи це "любов з першого погляду" чи просто захоплення...Незнаю,потрібно буде якось ще навідатись,щоб уточнити..
Берегове.Ресторан "Золота Пава"
4. Берегове (84)
 А на завершення-Мукачеве,цього разу без замку,але з вином)).
Мукачеве.Палац князів Ракоці-"Білий палац"
6. Мукачеве (27)
 Якось так..А,були ще ж листопад і грудень,але вони були робочими,дощовими,з браком часу і бажання,безвиїздними.. Два останні місяці я не виїжджав нікуди...
В загальному,протягом 2015-го було відвідано бл.80 населених пунктів (мається на увазі не проїздом,а з "оглядинами"),ми піднялись на 5 гірських вершин,відвідали два найвідоміші дендропарки України,а головне-закінчуємо рік на позитиві,чого й вам бажаю!
Tags: мандрівки
Subscribe

 • Звітуємо-2020

  Хороша новина: 2020-ий нарешті закінчується! Він був нелегким,непередбачуваним та досить своєрідним(о,ця своєрідність може стати вже скоро звичною).…

 • Звітуємо-2019

  Ні, ні, ні і ще раз НІ! Як то кажуть : "Як не наївся,то вже й не налижешся", а я навіть і не їв,а лише так,-покушував час від часу. І не…

 • Не те щоб... та все ж!))

  Невігласи,читайте книги, Щоби побачили й незрячі Що в "полюванні" цім "на відьом" Вам не звитяжити! Тим паче, Що правда…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 14 comments

 • Звітуємо-2020

  Хороша новина: 2020-ий нарешті закінчується! Він був нелегким,непередбачуваним та досить своєрідним(о,ця своєрідність може стати вже скоро звичною).…

 • Звітуємо-2019

  Ні, ні, ні і ще раз НІ! Як то кажуть : "Як не наївся,то вже й не налижешся", а я навіть і не їв,а лише так,-покушував час від часу. І не…

 • Не те щоб... та все ж!))

  Невігласи,читайте книги, Щоби побачили й незрячі Що в "полюванні" цім "на відьом" Вам не звитяжити! Тим паче, Що правда…