Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Добротвір-Старий Добротвір: ТЕС і не тільки..(редаговано)

Куди дівають вугілля видобуте у Львівській області?Це питання задають часто,як тільки дізнаються що у Львівській області є вугільні шахти.
Ага,ще декілька років тому Львівсько-Волинський вугільний басейн був потужнішим-і підприємств (саме шахт,діючих) було більше,і видобуток і штат працівників...Все з часом змінюється,все минає..Тож куди йде вугілля із західних копалень?Здебільшого на забезпечення роботи двох ТЕС Західного регіону,-Бурштинської і Добротвірської.Саме про останню і піде мова далі..І не тільки про неї..

Шлюзи на каналі

Добротвірська ТЕС (спершу Львівсько-Волинська ДРЕС) - теплоелектростанція у Добротворі  проектною потужністю 700 МВт.Станція побудована  протягом 1955-1969 рр.
Перший турбогенератор потужністю 25 МВт був введений в експлуатацію 15 грудня 1955 р.. Із вводом в експлуатацію другого турбогенератора 25 МВт і двох котлоагрегатів паропродуктивністю по 120 т/год в жовтні 1956 р. було закінчено будівництво першої черги Добротвірської ДРЕС.З вводом турбіни потужністю 50 МВт та трьох турбін по 100 МВт і семи котлів ТП-10 паропродуктивністю по 220 т/год. 16 листопада 1962 р. закінчено будівництво другої черги електростанції.
Бетонні плити

"Теплий" канал

В 1963р. почав давати струм генератор № 7 потужністю 150 МВт. 20 липня 1964 р. було здано в експлуатацію останній 8-й генератор (потужність 150 МВт), після чого загальна потужність Добротвірської ТЕС була доведена до проектної - 700 МВт.
Панорама


Дим і хмари..

Протягом в 1981–1982 рр. списано і демонтовано перші три турбогенератори сумарною потужністю 100 МВт і два котли ПК-19 сумарною потужністю 240 т пари за годину,внаслідок чого встановлена потужність Добротвірської ТЕС становить 600 МВт.
Фото

Вироблену електроенергію Добротвірська ТЕС відпускає в мережі України і Польщу. На експорт можуть працювати два енергоблоки 150 МВт на окрему лінію 220кВ до міста Замостя (Польща), так і паралельно з енерогосистемою України.
Гребля

Водосховище

Повітряна лінія електропередач (ПЛ) 220кВ Добротвірська ТЕС -Замостя (Польща) була першою експортною лінією між Радянським Союзом і тодішньою ПНР (Польська Народна Республіка) з якої починалась енергосистема «МИР» (об'єднання енергосистем Соцтабору).
Шумить та піниться вода..

Каскад

Біля самої ТЕС проходять різні канали,знаходиться багато споруд добудованих,недобудованих,покинутих,розвалених...Взагалі складається враження,що тут царство метало-бетонно-монолітних споруд,деталей,блоків,які застигли на певний час і чекають,коли виникне потреба у них,щоб ожити вже у єдиній логічно-цілевій конструкції,яка приноситиме  користь..
Канал

Перехід по мості ,біля греблі-заборонений(на табличці навіть написано-"стрілятимуть"),але охорона не звертає уваги на місцевих,що проходять туди-сюди,і ми ризикнули теж пройтись.
Шум спадаючої води,піна,водовороти,штучні барєри створюють враження рівнинного водоспаду..
Добротвірська ТЕС

Фотографувати зблизька забороняють,як-не-як-стратегічний об*єкт.Воно й правильно,напевне.Задовільняюсь загальними видами станції.
При в*їзді на територію

Весняна рання..

Початки історії Добротвора сягають XIII ст.У ті часи він належав до Холмської землі, а в XIV ст.- до Белзької.
Добротвір лежить над річкою Західний Буг. Спочатку був розташований на правому березі річки, але через постійні напади татар мешканці переселилися на лівий берег.
В історії згадуються татарські і турецькі напади в 1498 і 1509 рр., від яких населення Добротвору й околиці сильно потерпали.
Один з храмів Старого Добротвора

У Добротворі були два замки, один з них оборонний, що стояв на правому березі Бугу. Від замку збереглася лише назва околиці «Замчисько» і оборонний рів, і то до 1955 р. більшовицька влада побудувала греблю і затопила ту частину Замчиська.
На присілку Язвин був монастир Сестер Василіянок, його було ліквідовано у 1784 р., а церква Св. Дмитрія з цього монастиря перенесена в 1792 р. на цвинтар у Доброворі.
Церква Св.Володимира і Ольги (1933-1938рр.)

Римо-католицький костел Св.Станіслава (1912р.).Профіль

Після Першої світової війни організовується в Добротворі культурно-освітнє, економічне життя. Засновано читальню «Просвіта», драматичний гурток, а також кооператив та інші малі підприємства.
В 1933-38 рр. побудовано нову церкву в україно-візантійському стилі. Храм названо в честь Святих Володимира і Ольги.
Ряд сакральних споруд Старого Добротвора

Після приходу більшовиків у Західну Україну 1944 р. в Добротворі почали розбудовувати нову частину міста і споруджувати електростанцію.
Постановою від 10 липня 1950 р. було затверджено рішення про будівництво Добротвірської ДРЕС на березі Західного Бугу біля с. Добротвір. В цьому ж році Львівським відділенням інституту «Теплоелектропроект» були розпочаті дослідні роботи, розроблено проектне завдання на будівництво станції потужністю 50 тис кВт з перспективою подальшого її розширення.
Фото

У  1960 р. давню частину міста перейменовано на Старий Добротвір, а новій частині дано назву Добротвір.
Костел Св.Станіслава.Фасад

У XV ст. у Добротворі було засновано парафію коштом Оттона з Ходеча. На поч. XVIII ст. тут збудовали черговий дерев'яний костел на кошти А. Велогорської. У 1912 р.було споруджено сучасний мурований храм,який вже 1924 р. реставрували після ушкоджень, завданих  війною.
У 1926 р. костел Св.Станіслава було консервовано. До 1997 р. храм перебував закритим (склад).
Сільська рада та монумент

Чебуреки у місцевій кафешці просто МЕГА!)

На поч. 60-их рр.про Добротвір знали чи не в кожному місті нашої країни. Сюди заводи відправляли устаткування, потрібне для будівництва і монтажу. У Добротвір щоденно прибувало теплоенергетичне та електричне обладнання з усіх кінців СРСР – Москви, Ленінграда, Ташкента, Києва, Харкова.
Каплиця Св Дмитрія на кладовищі (1750;1918рр.)

А ще сюди їдуть рибалити з усіх навколишніх сіл, і не тільки.Для кожного рибалки знайдеться своя рибка,ну,якщо не цього разу,то на наступний).
Каплиця-"цибулька"

ТЕС + водосховище

Сонце заховалось за обрій..

Завод в с.Батятичі.Нічне
Tags: Добротвір, Львівщина, мандрівки, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments