Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Сколівські Бескиди: Кам*янецький водоспад та Журавлине (Мертве) озеро

   Як і у більшості випадків,виїхали ми раненько.Попереду був насичений планами день та на додаток вибрики "вірної" техніки,якими вона заганяла останнього цвяха в домовину,у якій вже давненько томились останні краплі моєї довіри та терпіння до неї..
О 10 год.,проїхавши вже декілька запланованих пунктів ми докотились до першої на цей день природної пам*ятки,-Кам*янецького водоспаду.

1.

 Потихеньку розкладали палатки та відкривали торгові кіоски гамірні торгівці,десь зі сторони у ніздрі легенько просився запах диму,який з часом мав би розбавитись шашличним ароматом.Одинокі туристи туди-сюди сновигали по каменях,клацаючись на фоні водоспаду.Це були ті мандрівники,які добрались сюди власним трапспортом,групи почали прибувати трохи пізніше..
2.

3.

Кам'янецький водоспад знаходиться у межах масиву Сколівські Бескиди.Розташований у Сколівському районі Львівської обл., в національному природному парку «Сколівські Бескиди».Висота водоспаду  бл. 7 м. Складається він з одного каскаду, розділеного скельним виступом на два потоки.
4.

Добратись сюди не важко,-водоспад розташований за 7 км від м.Сколе, вверх за течією р. Кам'янки (поворот на с. Кам'янку між Сколе і Верхнім Синьовидним), за 4 км від мосту через р. Опір). Від залізничної станції Сколе бл. 10 км.А ще по дорозі до водоспаду  є прохідна і за вхід/в'їзд треба платити, але вранці сторожа там ще нема.Ми зекономили ... не знаю скільки то мало б вартувати).
5.

6.

 Біля водоспаду є сірководневе джерело мінеральної води типу «Нафтуся». Це джерело мінеральної води у вигляді трубки, що стирчить зі скелі.
7.

 Неподалік водоспаду є облаштовані місця для відпочинку,оглядові майданчики. Маршрут до Кам’янецького від с. Сколе маркований, а стежка добре втоптана.
8.

 А тим часом людей побільшало,-хто й далі товкся по каменюках,хто смакував гарячим чаєм вибираючи сувеніри,а хтось терпляче чекав,коли його обране для зйомки місце очиститься від усіх інших представників роду людського.Правда у воду чомусь ніхто не залазив,- чи то кінець літа спонукав до стримання,чи просто холодна гірська водичка.
Вирішив напустити "мурашок" на спини,які ховались під тепленькі футболки та легенькі светри,залізши та похлюпавшись під крижаними струменями.Бррр!!
9.

10.

 До слова,- Кам*янецький водоспад охороняється як геологічна пам’ятка природи.
11.

12.

Долина р. Кам’янка є справжнім природним чудом,у ній,в межах відносно невеликої площі, знаходиться цілий ряд природних об’єктів (водоспади, скелі, печери, мінеральні джерела), які мають як естетично-туристичну, так і наукову цінність.
13.

14.

 Неподалік від водоспаду розташоване гірське озеро яке називають Мертвим озером (через велику насиченість сірководнем у ньому відсутні вищі живі організми) або Журавлиним (на берегах зростає журавлина болотна). До озера потрібно підійматись.
15.

Озеро неправильної овальної форми, завдовжки бл. 50 м. Вода прозора,на дні видно затоплені колоди. Багато заболочених ділянок (оліготрофне, сфагнове болото).
На берегах зростають цінні та рідкісні рослини:  пухівка піхвова, осока багнова, росичка круглолиста(на жаль не бачив), тощо. Довкола озера росте смереково-ялицевий ліс.
16.

17.

 Людей поблизу озера практично немає,це вам не водоспад,сюди і підійматись вгору потрібно і сувенірів немає і фотографувати практично нема що.Власне дана місцина несе більше естетичне задоволення напевне не простим "турікам",а досвідченим "ботанам" та різного роду зацікавленим особам.Так я думаю.
18.

 Спускаємось до водоспаду,біля якого вже встигли розкласти на прилавках місцеві смаколики,чаї та самогонку(якою ми таки спокусились). Прикупляємо все чого не вистачало до повного щастя на момент відчалювання від даного місця і відправляємось далі...
19.
Tags: Львівщина, водоспади, мандрівки, озеро, природа
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments