Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Квітне тюльпанчик,дикий-дикий...

  Весна-пора цвітіння,пора,коли до круглорічного "полювання" за архітектурними пам*ятками додається ще й бажання побачити як квітнуть різноманітні цікавенькі представники флори.Багато хто з нас стає в цей період трошки таким собі "ботаном",який вишукує по книгах,інтернеті чи знайомих інформацію,а коли ж цвіте ця чи інша квітка(дерево,кущ)...
Спокусив цей процес і мене.Спочатку була магнолія,а цими вихідними виїхали на пошуки наступної "жертви",-диких тюльпанів,або ж шахового рябчика.

Долина

 Не відкрию великої таємниці,коли скажу,що долина рябчика шахового (великого) знаходиться у Миколаївському районі,що на Львівщині,неподалік від села Надітичі.Власне там і блукати ніде,-кіти ростуть при самісінькій трасі (Е 471). І не треба кричати що я "спалив" місце,-спалив його не я,а якісь "розумні" хозяїни,які в період цвітіння квітки додумались там траву випалювати..
1.

2.

3.

 Отож,рябчик шаховий-багаторічна рослина родини Лілійних. Вид занесений до Червоної книги України.Українська видова назва "шаховий" вказує на специфічне забарвлення пелюсток, на яких темно-пурпурові цятки чергуються з білими у строгому порядку, наче на шахівниці.
4.

5.

 Квітки зібрані по 2-3 штуки на верхівці квітконоса, пониклі, дзвоникуваті, без запаху. Під час цвітіння кожна квітка залишається відкритою 6-7 днів. На час нашого приїзду більша частина квітів вже виглядала "несвіжою"-період цвітіння підходив до завершення.
6.

7.

8.

Незважаючи на широке розповсюдження, рослина знаходиться під загрозою зникнення майже по всій Європі.В Україні вид охороняється в Національному природному парку «Синевир» та на території пам'ятки природи «Білка».
9.

10.

11.

 "Стандартне" забарвлення квітів-темно-червоний(бордовий) з фіолетовими прожилками та світло-рожевими(зсередини -білими) цяточками,але трапляються і винятки-тюльпанчики жовтого,білого,блідо-рожевого коліру.Та їх дуууже важко знайти.
12.

13.

14.

 Період цвітіння припадає на середину-кінець квітня. Напевне залежить від погоди.
15.

 Крім нас,по поляні ніхто й не вештався,хоча львівські туроператори вже досить обширно рекламують цю місцину.
16.

 Конкретні координати долини можна знайти в мережі,-добре це чи не зовсім судити не буду. Їхав туди з упевненістю,що не зірвемо ні єдиної квіточки,а тут на тобі : " та там недавно траву випалювали,то не знаю що залишилось,а їх було стільки хоч косою коси..", - це про тюльпани.Таму чого кривити душею,- збережений десяток і близько не стоїть поряд із знищеною тисячею... Тож зірвали,признаюсь.
17.

18.

19.
Tags: Львівщина, мандрівки, природа
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments