Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Київ.Революція.Лютий 2014

 Цього разу взяв із собою дружину,правда лишень на день-ввечері відправив додому...Був місяць лютий,після перших смертей на Майдані всередині все кипіло,мозок не хотів сприймати страшну реальність,та насправді більшість мітингуючих вже давно були готові до гіршого...

Барикада на Інститутській.Лютий 2014

Нагадування

 На суботу було заплановане генеральне прибирання території,а також Жовтневого,Майдану,Хрещатика.На Грушевського ніхто не планував ніяких робіт,там була "гаряча точка",там вбивали людей..
Симпатичні бочечки

Українці не хочуть воювати!

 Майдан тепер був іншим...Ні-ні,ніхто ялинку не прибрав,ніхто наметів не згорнув,ніхто барикад не розібрав,навпаки це все тепер було вдосконалено,(в порівнянні з першим моїм візитом).На площі стало більше місця,намети виставили у певній послідовності, зявився дідух,ялиночка,багато креативних цікавих "примочок" які викликали усмішку та якийсь внутрішній спокій-"все буде добре"!
Різдвяна ялиночка.Без "Юлі"!

Каплиця

Головна ялинка столиці

 Більш організовано та не так марнотратно проводилось годування людей( у Жовтневому-точно,тепер сніданок-обід-вечеря тут проходили по певних годинах,а не хто коли прийшов),правда окремі "ліца" і далі продовжували набивати пакети канапками..Я їх розумію.
Гаряченьке на обід!

Фото

 Зявилось набагато більше людей у масках,шоломах,з битами,щитами та іншими вкрай потрібними на той час предметами.Такі люди були всюди і були вони різними:самооборона,"Правий Сектор",свободівці,добровольці,інтелігентні,культурні чи крили матом,та,навіть складалось враження, окремі "екземпляри" взагалі були "під кайфом"... і як не дивно агресії не відчувалось ніякої!НІЯКОЇ!
Фотовиставка на сітці

Бєлка!

Активних учасників протистоянь від "туристів"("зальотних" на 2-3 дні активістів) можна було відрізнити по багатьох ознаках:рівень втоми,насиченість димом,реакція на навколишні "пейзажі"..
Сміття на Хрещатику плавно переходить у барикаду

Грушевського

Позаду-Український дім,тут-ДОБРО!

 Закінчивши справи у Жовтневому ми відправились на Грушевського.
Барикада

За останню барикаду не пропустили-там не для "туристів". Навколо - спалена техніка,шини,барикади..Всюди сажа і люди,люди,люди,-ходять фотографують,носять час/бутерброди,просто снують туди-сюди і знову фотографують...
"На висоті"

Опинився не в той час не в тому місці!

Частина барикади

А на другій стороні ВВ-шники і "Беркут".Скучно їм напевне,краще б у казармі а ще краще-вдома.Та де там-не дають,екстримісти кляті!
Колонада стадіону

Захисні мури з мішків із снігом/сміттям/бруківкою

Колонада стадіону стоїть закопчена димом...Трагічне місце..страшне місце,дивлячись на неї одразу оживають страшні кадри...
Тривають роботи по укріплення барикад

 Люди займають навколо здавалось буденними вже справами-укріпляють барикади,гріються біля бочок,обговорюють події,діляться думками та просто спілкуються..
Посиденьки

Головне-не втрачати звязок із близькими

Один з "пропускних пунктів"

 Все ніби і спокійно,та водночас відчувається внутрішня напруга,відчувається готовність кожного перейти з "стану спокою" до активних дій-бруківка купками,коктейлі в окремих місцях ,-все напоготові.
Фото

Охоронці "крижаного ідола" (позаду)

 Ніякого навіть натяку на прибирання на Грушевського не було.Та й справді-якось смішно виглядали б мітингувальники з віниками,які відмітають від барикад сажу та збирають сміття,в той час як за ними пильно стежать хижі ворони...
Організований безлад)

"Революційний тюнинг"

Місце памяті

 У Маріїнський не пропускали,то ж я вирішив піти в урядовий квартал,подивитись що там відбувається...А не відбувалось там нічого такого щоб аж,-чергували собі мирно близько 35-ти вв-шників та парочка "старших",а "гражданських" взагалі не було,я один.Аж ніяково якось стало.
Коли написи на стіні не викликають роздратування

 І тягали ці "служиві" собі потихеньку якісь металеві барєрні щити..Скромні такі,нерішучі-я їх фотографую,а вони лише через кілька хвилин відправили до мене "розвідника" щоб запитати хто я такий і для чого фотографую...Потім заспокоїлись і далі собі тягали щити,мені аж наскучило і я пішов звідти).
Опудало

"На досуге"

Шахмати

 Не знаю чого чекали саме в ці дні люди,та віри в очах у них побільшало..таки побільшало,і впевненості також.Вони вже не чекали "геніального" плану дій чи хитрої стратегії від "лідерів" ,вони чекали конкретики і результату і готові були за неї боротись.
Кривавий куточок.На щастя-імітація

Дозорна вежа на Інститутській

"Трудяги"

Україна-понад усе!

 Відправились на Хрещатик-пройшов слух що звідти йде беркут.
Фото

Вартовий

В сторону Бесарабського потягнулись і сотні самооборони в екіпіруванні -значить дійсно можливі провокації!Ооооо,це слово "ПРОВОКАЦІЇ" стане одним з топових слів у 2014-му році,як воно вже вїлось у мозок і паскудним хробаком гризе зсередини,залазить в думки та догадки при кожній навіть маленькій нагоді...Паскудне слово!
Військові намети

Під прицілом...

Барикада тут,барикада там...

А провокації таки були-про них трохи згодом.
"Любов" народу до свого "гаранта"

По дорозі зайшли у КМДА(пропускають усіх,достатньо лишень показати документ,який засвідчує особу).В колонній залі розмістився медцентр,інфоцентр та ще декілька потрібних "фішок".
Колонна зала

Колонна зала

Лишень пізніше я дізнався що "Нарнія"- один з загонів самооборони)

А це-спальні місця у Жовтневому палаці

Так от,щодо провокацій-до барикади на Хрещатику від Бессарабки підтягувались сотні "тітушок" з відрами,-у них також виявляється був суботник(дуже часто їхні "геніальні" плани і ідеї співпадали з майданівськими) і вони мали намір прибрати центр Києва.Від барикад,звичайно ж.ну і від "бендєровцов" які "всьо засралі" і які їм "коренним києвлянам"(які навіть не знають де станція метро у центрі) "жить нормально не дают"..Якось так.
Підготовка до "діалогу"

Демонстрація "поваги" з боку Самооборони(чи ПС?)

Ну їм спочатку пояснили культурно,типу "фу-фу-фу",йдіть спочатку Маріїнський приберіть після себе,та ніхто звичайно ж не відступив.
Ряди Самооборони

Готові до "контакту"

Ну а потім все якось перемішалось,всюди був гул,крик,спор,камери,кореспонденти,чуваки з битками,депутати,"тітушки",оборонці,фотографи....І все це розбилось на десятки окремих груп,а ці групи в свою чергу на групки,а самі "поважні" вже давали інтервю якомусь каналу,описуючи розумними(і не надто) фразами чому вони тут і чого вони хочуть...
"Ало!Так,почалося.Поки без бійок!"(моя версія)

Мірошниченко(той який свободівець) в центрі уваги

Діалог між оборонцем та координатором "тітушок".Бє рейтинги!

А тут дружня компанія на чолі з цим кореспондентом(?) палко обси..ла жіночку з Майдану

ТВІ

24-ий канал

 А медики відверто скучали-бійок не було(на щастя),тож можна і на камеру усміхнутись,чи позіхнути.Правда потім вони таки були залучені-в одного з мітингарів (з Маріїнки) стався приступ,-він лежав на асфальті,а "колеги" стояли навколо і посміювались..Дивуюсь як вони ще його не копали..
Медики(в стані спокою)

Кириленко

Шкіряк

Праворуч-хокейний воротар!)

Медики(в роботі)

 Що дивно і дико-людині погано,а всі фотографи і кореспонденти лізуть поперед медиків,фактично блокуючи їм підхід до постраждалого,-аби лишень впіймати вдалий кадр..Так не можна!
Ряд

Ряд-2

В результаті "переговорів" Самооборона відтіснила "тітушок" аж до підземного переходу біля ринку.Координатори вирішили влаштувати показовий похід оборонців містом.Виглядало круто!
Це не "тітушки",хоч окремі і виглядають аналогічно)

Фото

Готові!

Перед маршем

Патріотичні щити

Пристрасті трохи вщухли-всі зрозуміли що провокатори не посміють повернутись до барикад(не зараз),беркуту також не було видно.
Мирна хода

Без коментарів...

 Територію Майдану частково прибрали,люди чекали завтрашнього дня щоби прийти на чергове віче і почути нарешті ЩОСЬ!(забігаючи наперед скажу-ЩОСЬ вони не почули-почули звичне щось). Декілька ображених "патріотів" і учасників акції "кияни за чистий Київ" ображено обговорювали сьогоднішні події,запевняючи когось самих себе що більше на таке "не підпишуться"..
Активісти за "чистий Київ"-ті що позаду

"Тому що тепло!"

№1

№2

№3

№4

№5

 Похолодало і захотілось їсти..або хоча б гарячого чаю.Забігли в підземний-там всі проходи заповнені активістами з Маріїнського.Вирішили що тут розслабитись не вийде,-повернулись на Хрещатик і разом із всією колоною гордо пройшлись містом.Люди приєднувались і приєднувались..
Сотні вирушають строєм

Вільні люди

Крокують патріоти і борці

Як всі побачили згодом "демонстрація мирної сили" владній верхівці була глибоко і далеко,-можна було хоч десять разів на день так проходитись містом-це б нічого не поміняло,це б нічого не вирішило,це б ні до чого не привело..Зате це показувало організованість,культуру і волю людей,вільних людей!
Колона

Прості люди-без щитів і касок

 А ввечері я пішов в Український дім.Попав на виступ Антіна Мухарського,а трохи згодом-на Ореста Лютого(хто не знає-це одна й та ж людина,просто у різних амплуа).
Антін Мухарський

Культурний вечір в Українському домі

  Український дім став таким собі культурним центром-тут і виступи проходять,і бібліотеку організували,і каски розфарбовують і на піаніно(роялі?) вправляються.А ще тут діє штаб.
Українські дівчата в бібліотеці Українського дому

Зачитались....

Каски готують до виставки

Антін Мухарський перевтілився в Ореста Лютого

Антін-Орест

 Спокійна атмосфера,відпочиваєш і тілом і душею,сидячи на підлозі ,дивлячись на спокійні рухи кісточки в жіночих руках та слухаючи "а я не москаль"..забуваєш що на вулиці революція.Людям потрібен духовний відпочинок не менше ніж фізичний,я в цьому переконаний.
Фото

За художнім столом

 Сутеніє.Відправляюсь знову на барикади на вул.Грушевського.Тут все спокійно.Поять чаєм,видають перчатки(не приймають "відмазку" що в мене вже є на руках одні)-про запас.Поміч як така в даний час не потрібно-прямую на Інститутську-до барикади з дозорною вежею.
Символ радикалів)

По дорозі зробив декілька кадрів нічного Майдану.Переконався,що революція це також своєрідне мистецтво.Вона може бути жорстокою,вона може бути мирною,вона може бути бурхливою чи вялою..а ще вона може бути КРАСИВОЮ!
Майдан Незалежності.Київ

Нічне революційне

Фото

А тим часом почався дощ.Хоч на дворі й був приморозок та з неба падав дощ,падав і одразу ж замерзав-на курточці,на деревах,на бруківці.На дорозі через двадцять хвилин виникла страшна ожеледиця-важко було навіть йти,а що вже про машини казати...Наслідки для машин я побачив пізніше..
Вул.Інститутська,внизу-Майдан

Симпатичні барєри

Вже знайомі бочечки

Того вечора мені неймовірно пощастило,як казали свідки-в сорочці народився,пощастило вижити,пощастило залишитисьнеушкодженим у ситуації,яка могла закінчитись трагічно-некерований джип,який несеться по слизькій дорозі прямо на вас це мінімум некомфортно,а максимум-страшно.
Лазери

Люди не розходяться навіть у пізню годину

Сцена

За 20-25 хв.на барикадах виникло 5-6 аварійних ситуацій,у трьох з яких автівки зазнали пошкоджень(та що там мудрувати-їх просто несло і потім лупило об стовпи-дерева),на щастя обійшлось без жертв.Хлопці намагались всіма силами попереджувати водіїв про небезпеку-розтягнулись вздовж дороги попереджуючи жестами і криками,виносили на небезпечну ділянку(маю на увазі вул.Інститутську) мішки з сміттям(прибраним вдень)щоб хоч трохи загальмовувати транспорт...Вроді допомогло.
Капличка

Нічна барикада на вул.Грушевського

Фото

Креатив-чик

Нічна революційна

Груша

Намокнувши остаточно відправляюсь у Жовтневий де й залишаюсь на ночівлю.
Канава для водовідводу

Графіті

Фотовиставка на Грушевського

Ліворуч-Жовтневий палац

Барикада на вул.Інститутській

За одну хвилину до першого "бум!"

Мій Ангел-охоронець впорався з цим "крокодилом"

Через дві хвилини-друге "бум!"
Tags: Київ, різне
Subscribe

 • Звітуємо-2020

  Хороша новина: 2020-ий нарешті закінчується! Він був нелегким,непередбачуваним та досить своєрідним(о,ця своєрідність може стати вже скоро звичною).…

 • Звітуємо-2019

  Ні, ні, ні і ще раз НІ! Як то кажуть : "Як не наївся,то вже й не налижешся", а я навіть і не їв,а лише так,-покушував час від часу. І не…

 • Не те щоб... та все ж!))

  Невігласи,читайте книги, Щоби побачили й незрячі Що в "полюванні" цім "на відьом" Вам не звитяжити! Тим паче, Що правда…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments