Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Луцьк?А чому би й ні!))Так-так,саме в цю столицю Волинської Імперії ми сьогодні і відправимось,хто не проти-прошу з нами!

Приїхали:погода-чудова,як для середини січня,-надто чудова-сонце і тепло,дороги-(після "евротраси"з Тартакова до початку Волинської обл.)-люксові,можна починати "полювання"!
Перша точка-звичайно ж замок Любарта,зведений протягом XIII—XIV ст. Оборонна споруда, символ міста. В одній з веж знаходиться Музей дзвонів. На території замку є Музей книги, Художній музей міста (відділ Волинського краєзнавчого музею), розкопки Кафедральної церкви Іоанна Богослова (вул. Кафедральна, 1).Всім хто зацікавився-інет в поміч ,а ми тут для фотоспоглядань..А ось і він,а точніше вона,-В*їзна вежа:

велична,виглядає навіть привабливіше ніж на 200-гривневій купюрі:

а мур змійкою тягнеться до Владичої вежі

Заходимо на замкове подвіря.."Скільки? 10грн? А туалет? Безплатно? О,то є люкс!" І першою нашою ЦІННОЮ знахідкою став деревяний сортир!Прєлєсть)))(фоти цього чуда не викладуюз етичних міркувань).
А по подвірю то тут то там виднілись прежитки часів наших славетних предків..ух,аж серце мліє,ну прямо зараз можна історичне кіно знімати тут..Англійський Робін "отдихає"))при виді такого "барашки"))

а ще тут проводять шахматні турніри під відкритим небом,в стилі а-ля Гаррі Поттера(тіко шахи потрібно таскати самому))

а відеречко красивеньке))

Усе тут є,і крамниця:

і вязниця:

і арсенал:

і музей книги, шикарними екземплярами 16-18ст.


і замкова атмосфера

панорамка подвіря-і прощаємось із замком..

Наступна "жертва"фотокамери-Кафедральний костел Святих Апостолів Петра і Павла який знаходяться навпроти замку.

Сьогодні костел є кафедральним собором Луцької дієцезії.Таких бажаних підземель ми не відвідали,так як усе було закрито..

А погода зіпсувалась,похмурніло і небо грозило ось-ось посипати нас снігом...І тому ми швидше "помчали"далі..
Попереду,-і в планах і просто , перед очима-Лютеранська кірха.

Євангелічно-лютеранська(нині баптистська)церква розташована на вул. Лютеранській.Була збудована у 1906 р. як храм Луцької лютеранської громади. З часу побудови вона виконувала роль одного з головних храмів німецьких колоністів Волині. Однак у зв'язку з подіями Другої світової війни занепала. В радянські часи вона належала різним установам, головно архіву. Із розпадом Союзу кірха була віддана громаді баптистів, які належно відреставрували споруду.


а ліворуч від святині-провулочок який веде до р.Стир..та не лише до річки а й до ще однієї цікавинки-будинок скульптора Голованя-такий собі "химерний особнячок" :

місце "чудове" для митця-дорога суцільне болото,берег ріки-закиданий кришечками та якимось мотлохом...чого ще треба для нахнення?)


на подвір*ї-гармидер,на задньому дворі-гори бутилок,недороблених і битих скульптур,дошки...а скульптор-молодчага,творить собі тай все

ну чим не симпатична мордашка?)

надивились,побачили самого майстра(виходив кликати кішку додому)і почимчикували далі...попереду,а точніше-з правого боку,виходячи на місток-синагога

Велика синагога-ренесансна споруда з оборонною вежею,побудована у 1620-их рр.,об'єкт виконував оборонні функції.Храм був частково знищений у1942 р. і в наступні десятиліття. Частково відновлений у 1970-их рр. Зараз використовується як приміщення спортивного клубу.(знаходиться на вул.Д.Галицького)

І розглядаючи її ми запримітили ще одну цікавинку яка сором*язливо ховалась між будинками і деревами-вежа Чарторійських Окольного замку

Вежа являє собою прямокутний паралелепіпед, накритий гонтовим гостроверхим дахом. Між вежею і південним кутом єзуїтського колегіуму стіна замку має бійниці. Із вежі є вихід на бойову галерею цієї ділянки Окольника. Так само є вихід у протилежну сторону -на стіну замку, яка далі тягнеться на південь.. Зараз цей вихід частково замурований і залишений у вигляді вікна. Особливістю збережених частин Окольного замку є фундаментні арки та  орнаментна кладка окремих ділянок стін.

Церква Покрови Пресвятої Богородиці-ось що чекало нас далі

Збудована в сер.XVII ст. Церква реконструйована у 1873-76 рр. Тут знаходилась ікона Волинської Богоматері - шедевр мистецтва XIII-XIV ст.

Колись храм був кафедральною уніатською церквою, тепер - кафедральний собор УПЦ МП.Знаходиться на вул.Д.Галицького,12

Здвиженська церква 1610-их рр.(оборонного типу)-вул.Д.Галицького,2

І коли нарешті остаточно похмурніло і стало сіро на вулиці,коли краски навколо вицвіли від суцільних хмар,коли...одним словом тоді ми нарешті добрались до
сфоткавши по дорозі ляльковий театр..

...добрались до..ні,піццерія була потім,))звичайно ж-Свято-Троїцький кафедральний собор

так-так,це він...а тепер в профіль))

і знову фас

Зведений у 1752-1755 рр. Зведений як монастирський костел Святого Хреста при монастирі бернардинців. Архітектор П. Гижицький.Перебудований у православну церкву у 1877-1879 рр. Нині - кафедральний собор УПЦ КП (пл. Театральна).
Вхідні ворота

Каплиця(?)на території

...і чаша в ній(можливо для хрещення дітей?)

мінімум інтерєру

І як бонус-святкова ялинка на площі і на стіні готелю "Україна"

Веселих свят усім та приємних мандрівочок!


Tags: Волинь, Луцьк, замок, мандрівки, музей, синагога, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments