Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Від Алушти до Алупки.Ч4:Лівадія.Палац

  У Лівадії  проходив черговий саміт...В деяких місцях навіть таблички понаставляли з забороною фотозйомки.На територію парку я попав з сторони нетипової для туристів,-через мури від дороги.Був ранок.Безлюдно.Тільки у церкві декілька вірян вже замолювали свої гріхи...

Світський(Пажеський)корпус

 У 1834 р. землі у Лівадії викупив польський магнат Потоцький. Він будує перший палац за проектом арх-ра  Ешлімана. Відомий садівник Делінгер розбиває тут сад. У 1860 р. Лівадію купує Олександр II для своєї дружини. У маєток направляють арх-ра Іполіта Монігетті, якому було доручено складання проекту забудови нового царського маєтку. Будівництво велося з 1862 по 1866рр.
Палац Фредирікса

 Будинок Потоцького, реконструйований І. Монігетті, отримав назву Великого палацу. Був побудований ще один палац - малий( в східному стилі), дві церкви, а також різні службові будівлі - всього біля 70 будівель. Проводилися роботи з покращення природного ландшафту раніше закладеного Лівадійського парку.
Фото

З часом вид Лівадії мінявся, старі споруди перебудовувалися, замінювались новими. Згодом в Лівадії будується багато будівель іншими архітекторами, але всі вони повною мірою використовували ідеї, втілені в 60-их рр.
Світський корпус палацового комплексу

З 1866р. Лівадія була літньою царською резиденцією. У 1891 р.територія маєтку збільшилася за рахунок придбаних земель Ореанди. У 1894 р. літня резиденція перейшла в спадок  російському імператору - Миколі II.
Церква Воздвиження Чесного Хреста

Інтерєр церкви

У 1904 р., після обстеження Великого палацу, вирішено було знести його вщент і на його місці побудувати абсолютно новий. Проектування і будівництво нового Великого палацу доручили ялтинському арх-ру Н. П. Краснову.
Храм

Палац по праву вважається вершиною творіння Н.П. Краснова. До цієї роботи в 1910 р. були притягнені десятки московських і петербурзьких фірм, будівництво закінчили менш ніж за півтора роки.
Фото

У палаці 58 художньо оброблених кімнат. Головний вхід оформлений  колонами з голубувато-білого мармуру і прикрашений тонким художнім різьбленням по каменю, виконаним російськими і італійськими майстрами. З обох сторін від входу встановлені великі вази з уральської яшми.
Сонячна стежка.Вказівник

Сам палац побудований з інкерманського каменю і покритий розчином, що захищає його від потемніння. На спорудження палацу витрачено бл.2,6 млн. крб.
Бювет(?)/фонтан

 Одночасно з Білим палацом зводилися два інших - для міністра двору барона Фредерікса і поштовий корпус. Тоді ж була оновлена вся господарсько-технічна база маєтку, побудовані електростанція, завод по виробництву льоду, гараж, зведений зимовий театр. Також були побудовані казарми для солдатів і козаків, що охороняли царську сім'ю.
Мармурова лавочка

Напередодні першої світової війни в Лівадії налічувалося до 400 будівель, з них близько 100 житлових будинків.
Дзвіниця

 Після Лютневої і Жовтневої революцій в 1917 рр. в маєток перемістилися установи міністерства землеробства поваленого Тимчасового уряду. 16 січня 1918р. в Лівадії була встановлена Радянська влада.
Корпус №4

 30 квітня 1918р. Лівадію зайняли німецькі окупанти. Вони розграбували палаци. Велика кількість меблів була вивезена до Сімферополя для резиденції командувача військами генерала фон Коша. У листопаді 1918 р. німецьких окупантів змінили англо-французькі війська і білогвардійці.
Світський(Пажеський) корпус

У листопаді 1920р. зі встановленням радянської влади в Криму року Лівадія була націоналізована і перетворена на перший селянський санаторій, в якому селяни не лише відпочивали і лікувалися, але і вчилися, а на його землях був створений радгосп "Лівадія".
Фото

Під час другої світової війни гітлерівці завдали санаторію величезних збитків: було вивезено медичне і господарське устаткування, розграбований Великий палац, знищений малий палац..
Химера

У лютому 1945 р. тут відбулася Ялтинська (Кримська) конференція глав урядів коаліції - СРСР, США і Великобританії. В період роботи конференції в Лівадійськом палаці розміщувалася вся американська делегація на чолі з президентом США Франкліном Рузвельтом.
Лівадійський(Білий)палац.Фасад

Лівадійський(Білий) палац.Панорама

 Після тривалої перерви в Лівадії знов відкривається профспілковий санаторій. Цій події передувала напружена робота по відновленню господарських споруд, електростанції, лікувального пляжу, устаткуванню діагностичних і процедурних кабінетів. 16 вересня 1953р. відбулося відкриття першої черги санаторію, розрахованої на 400 чол.
Готель(?)

З липня 1974 р. Білий палац відкритий для екскурсій.
 Інформація з http://www.thisisukraine.org/index.php .
Панорама
Tags: Крим, Лівадія, дзвіниця, палац, парк, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments