Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Єнакієве-місто у сірих тонах...

 Хотілось подивитись на рідне місто нашого.....-Єнакієве.Поїхав,побачив,реально шкода людей...

Будинок.Сірий від пилу

Єнакієве - місто (з 1925 р.) обласного значення, Донецька область. Місто розташоване в східній частині Донецької обл. при впадінні р. Садки і р.Булавин в р. Кринка.
Центральна вулиця міста

Датою заснування міста Єнакієвого вважається 1782р., коли на березі річки Булавин з'явилося село Федорівка (Гапурівка), про яке вперше згадується в «Списках населенных мест Российской империи».
Симпатичний храм-чепурний але таки запилений

 У 1858 р. тут відкрита Софіївська кам'яновугільна копальня. В 1858 р. на річці Садки, поблизу Софіївського кам'яновугільного рудника почали будувати чавуноплавильний завод, названий Петровським на честь Петра I. В 1862 р. на заводі вперше в Росії виплавили чавун на коксі. Через нестачу фінансування завод закрили.
Свято-Покровський собор

Свято-Покровський собор міста Єнакієво по праву вважається одним з красивих храмів Горлівської і Слов'янської єпархії. Цей храм був заснований в 1999 р.на місці церкви на честь святих первоверховних апостолів Петра і Павла, зруйнованою радянською владою в 1966 р.
Кінотеатр "Україна"

 У 1966 р. влади міста постановили знести Свято-Покровський храм кінця 19 ст., який, нібито, заважав архітектурі міста. Місце, де стояв храм, загорнули асфальтом і використовували для стоянки таксі.
ТЦ "Космос"

 Після припинення гонінь православні міста Єнакієво  впродовж шести років відстоювали право заново спорудити церкву. Новий храм був відкритий в 2004 р., а опісля три роки отримав статус собору.
Протестантський храм

 У 1895 р. інженерами Федором Єнакієвим і Б. А. Яловецьким та кількома бельгійськими підприємцями засновано Російсько-бельгійське акціонерне товариство, і  розпочато будівництво нового Петровського металургійного заводу поблизу с. Федорівка.
Вічний вогонь у парку Берегового.Не горить...

Памятний знак жертвам голокосту (2005р.)

У 1897 р. завод розпочав свою роботу. Біля заводу відкрилися кам'яновугільні копальні. Навколо підприємств склалися селища, які в 1898 р.об'єднані в одне, назване по імені засновника російсько-бельгійського товариства Єнакіївським.
Настінна мозаїка на тоему радянських буднів

У 1898 р. робітниче селище навколо заводу рішенням Бахмутського повітового і Катеринославського губернського дворянського зборів названо ім'ям інженера Федора Єгоровича Єнакієва.
Монумент

 Найцікавішим обєктом у місті для мене став костел Терези Калькуттської,який стоїть впритул до металургійного заводу.Через це він повністю сірий(від пилюки та бруду),з оббитими стінами,запиленими вікнами...Страшний стан,правда покрівля нова.
Костел Терези Калькуттської  на фоні труб ЄМЗ

Костел збудовано протягом 1897 - 1900 рр. на кошти парафіян, в основному бельгійських спеціалістів, які працювали на Єнакієвському металургійному заводі. Початково костел носив назву Воздвиження Святого(Чесного) Хреста.
Костел(1897-1900рр.)

 У радянські часи в будівлі костелу працював клуб, пізніше - спортивний зал. У 2003 р. міська влада та керівництво Єнакіївського металургійного заводу безоплатно передали костел католицькій церкві.
Костел Терези Калькуттської.Тил

 В результаті розрухи після Першої світової і Громадянської воєн в 1919-1921 рр. Петровський завод був єдиним, який випускав сталь.
Заводська підстанція з відомими обличчями на стіні

ЄМЗ.Стоянка біля однієї з прохідних

  Великим подвигом єнакіївських металургів стало будівництво за 40 днів методом народного будівництва першої в СРСР розливної машини. У 1932 р. від центру до селища металургів прокладена трамвайна лінія. З 1933 р. по 1941 р. в місті діяв аероклуб, який підготував понад 400 льотчиків. Десять з них стали Героями РС, зокрема льотчик-космонавт Г. Береговий - двічі Героєм Радянського Союзу.
Фото

 Місто сумно відоме тим, що 16 вересня 1979 р. на шахті «Юнокомунарівська» на глибині 903 м проведений ядерний вибух потужністю 200 т, з науково-дослідницькою метою. Зараз виникли проблеми з захороненням наслідків аварії у зв'язку з ліквідацією шахти.
Дім народної творчості.Також сірий...

У місті Єнакієве  на обліку перебуває 50 пам'яток історії. З них 5 - пам'ятники В. І. Леніну , 15 - братські могили радянських воїнів, 5 - могили воїнів-афганців і жодного - українським діячам.Це не дивно.
Будівля банку

ЄМЗ-Єнакієвський Металургійний Завод

 Єнакіївський металургійний завод (ЄМЗ) - одне з найбільших та найстарших металургійних підприємств України.До 1921 р. називався Петровським заводом.
Труби,домни,дим..

 На сьогоднішній день Єнакієвський металургійний завод спеціалізується на виробництві заготовок неперервного лиття та гарячого катання, сортового та фасонного прокату з низько-вуглецевих та низьколегованих сталей. Підприємство має повний металургійний цикл від виробництва агломерату та чавуну до випуску товарної литої та гарячекатаної квадратної заготовки, сортового прокату та катанки.
Фото

До складу ВАТ «ЄМЗ» входять цех агломерації, доменний, конвертерний, обжимний та сортопрокатний цехи.
Дорога до...

Загальна кількість персоналу на підприємствах «ЄМЗ» становить близько 9 тисяч осіб(на 2011р.).Зрозуміло чому єнакієвці не помічають шкоди,бруду та загрози для здоровя..Завод їх годує,дає роботу.
Фото

 Моє особисте враження про місто....ну,скажу одне-фото викладені у звіті,це красива,так так,це красива (не дивлячись на пил,сірість,якусь частково занедбаність) обгортка міста.Про решту не варто й говорити-пошукаєте в "неті" фото-оціните самі місто.Повторяюсь-мені реально шкода єнакієвців..
Завод-монстр

 Остання маршрутка в сторону Донецька(Макіївка) відправляється близько 19год.,так що не надто захоплюйтесь гулянням містом,тому що вже з першими сутінками на вулицях появляються підозрілі особи напідпитку(я не говорю про відносно мирних працівників заводу,які "остограмились" після робочої зміни).
Вечірні промені сонця на стінах сірих будинків

"Сірий квартал"

 Після близько 2-ох годинної екскурсії містом на зубах відчувається легеньке скреготіння-повітря тут не карпатське!І навіть не Донецьке.А по дорозі в Донецьк можна спостерігати оригінальні краєвиди з українськими пірамідами-териконами,домнами,трубопроводами,страшенно занедбаними і бідними селищами,які привязані до своєї шахти,зарослими парками,які більше годяться для тусовки наркоманів,а не для гуляння з дітьми...Песимістично..
Вечірнє місто

Надія є!
Tags: Єнакієве, Донеччина, архітектура, памятники, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments