Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Батятичі.Візит до одного села

 Село Батятичі якось досить довго ховалось від моїх очей.Час було це виправити!Ні,не лише заради одного села я виїхав у цьому напрямку,-попереду було ще декілька пунктів,та сьогодні зупинимось саме на ньому.
Костел Св.Ядвіги (1903р.)


 Батятичі вперше згадуються в 1405 р. Датою заснування села прийнято вважати 1508 р. Село було власністю польського короля, що здавав його в оренду місцевій шляхті. В середині XV ст. Батятичі і навколишні землі орендував Кам'янський староста Юрій Струмило.
Костел Св.Ядвіги (1903р.)

В 1772 р. Батятичі у складі Східної Галичини увійшли до складу Австро-Угорської імперії. 29 червня 1941 р., через тиждень після нападу на СРСР, Батятичі були окуповані німецькими підрозділами.
 Перше що попадається на очі(з памяток),-костел Св.Ядвіги.
Костел.Тил

У 1903 р. у Бятятичах бкло споруджено неоготичний філіальний костел коштом родин Лончинських та Папарів. У жовтні 1905р. храм на часть Св. Ядвіги освятив о. Л. Пухальський.
 У 1923-1924 рр. святиню було розширено,а 1936 р. збудували дерев'яну дзвіницю на два дзвони.
Костел Св.Ядвіги(1903р.)

Храм закрили у 1945р.,-його перетворили на зерносховище.Віддали костел громаді лише у 1995р.
Симпатична хатинка(кнайпа?) біля костелу

 А ще у цьому селі народився український співак, народний артист України, один із засновників та соліст гурту «Соколи» Іван Мацялко.
Ворота закинутих ферм.Ніби до панського двору...

 Наступна памятка Батятичів- деревяний храм Пр.Богородиці(1778р.).
Зруйнований будинок товариства "Просвіта"(?)

 Храм Пр.Богородиці  збудований у 1788 р. У 1767 р. церква отримала привілеї від дідича Костянтина Папари і, ймовірно, збудована його коштом.
Храм Пр.Богородиці (1788р.)

 Будівля реставрувалась у 1900 р.Стінопис пензля Т. Копистинського. У 1955 р. святиню закрили,спочатку використовуючи її як колгоспний склад, а пізніше як сільський музей. Відкрита у 1989 р.
Храм на реставрації

 Церква тризрубна триверха, увінчана трьома шоломовими банями з ліхтарями і маківками на світлових восьмериках.Зараз тут проходять реставраційні роботи.
Фото

У восьмерику нави з пн. сторони видно незвичайну випуклість півкруглої форми. Якщо перевести погляд трохи вище, на ліхтар, то побачите металеву огорожу навколо нього.Там напевне знаходиться оглядова площадка.Пояснення щодо випуклості-там напевне заховані сходи,які ведуть до оглядового майданчика.
Інтерєр

Інтерєр

 Поряд з храмом стоїть деревяна дзвіниця.
Храм Пр.Богородиці(1788р.)

Прямуємо далі,на східну околицю села де,неподалік від головної дороги знаходиться наступна памятка архітектури-деревяна церква Св.Юрія(1759р.).
Храм Св.Юрія (1759р.)

 Перша відома церква була збудована тут у 1721 р. У 1759 р. звели нову церкву коштом дідича Костянтина Папари на місці згорілої.
Найстаріший храм села Батятичі

Церква тризрубна, триверха розміром 22,1 м. х 10,9 м. В наві під хорами зберігся стінопис XVIIIст.
Фото


У 1900 р. гонтове покриття бань замінили бляшаним. В цьому ж році внутрішні розписи стін виконав артист-маляр Теофіль Копистинський.Реставрували будівлю у 1974р.На початку 1990-х рр. дахи покрили бляхою, стіни пофарбували.
Церква Св.Юрія (1759р.)

 Оригінальна дзвінниця храму не збереглася.
Храм.Центральний вхід

 Такими от принадами вас потішить село Батятичі.А ще,на підїзді до села(з боку Камянки-Бузької) при дорозі зберігся ДОТ та обеліск,хто цікавиться,-відвідайте.
Обрамлена деревами...

Фото.Церква Св.Юрія (1759р.)
Tags: Батятичі, Львівщина, мандрівки, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments