Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Почаїв.Ч2:Свято-Духівський скит

 Після відвідин Свято-Успенської Лаври вирушаємо в сторону Свято-Духівського чоловічого монастиря-скиту,який знаходиться за 3-4км від комплексу Лаври.По дорозі зупиняємось на монастирському кладовищі Лаври.

Храм Всіх Святих на кладовищі

 На монастирському кладовищі можна оглянути ще одну памятку Почаєва-церкву Всіх Святих(1773-1775рр.),яка свого часу була зведена як цвинтарна каплиця.
Храм

 Після цього можна спокійно направлятись до Свято-Духівського скиту.
 Історія Свято-Духівського скиту йде у часи, коли тут здійснював свої подвиги преподобний Мефодій. На одній з Почаївських гір, пізньої осені 1197р., Мефодій спорудив маленьку капличку,а 1219 р. на вершині тієї гори був закладений монастир з храмом Преображення Господнього. Монастир відрізнявся строгістю чернече життя; настоятель обителі Мефодій був для братії прикладом у молитві та праці.
Надбрамний храм Онуфрія Великого

Слава святої обителі, овіяної чудесами Богородиці, росла та ширилася, а сам монастир стає центром духовної просвіти на Західній Русі. Тут була заснована богословська школа, а дещо пізніше і друкарня.
Храм-новобуд(?)

Собор Святого Духа.В храмі дві церкви-нижня і верхня

 Стіни каплички і монастирського храму були літописними сторінками обителі.Тут записували  всі важливі події монастирського життя.Були і "чорні сторінки" в історії - два рази монастир піддавався руйнівним набігам, три рази тут лютувала морова виразка,яка позбавила життя майже всіх ченців скиту.
Надбрамний храм Онуфрія Великого.

Церква Всіх Святих(праворуч) та каплиця(?)ліворуч

П'ятеро ченців що залишилися  після епідемії переселилися на сусідню гору, де незабаром був заснований Почаївський монастир. З цим переселенням існування монастиря - скита на деякий час припиняється.
Собор Святого Духа

Роботи тривають..

Відродження цієї святої обителі припадає на 17 ст. На горі монахами Почаївського монастиря було збудовано дерев’яну церкву на честь Пресвятої Трійці та житлові приміщення. Саме в цей час досить інтенсивно впроваджувалась Унія в нашому краї. Потрапивши до рук оо. Василіан монастир – скит був проданий магнатам Чарторийським і знову був доведений до запустіння..
Фото

Іконостас

Ікона Богородиці

 У 1900 р. ця свята обитель  відроджується втретє .Гору-скит освятили і розпочали будівництво храмів.
Церква Всіх Святих

Спочатку звели церкву Серафима Саровського, а над нею піднявся куполами до Небес храм Святого Духа. Згодом було зведено церкву Всіх Святих та храм Онуфрія Великого, що височить над вхідними воротами монастиря. Поряд з храмами розташовані келії. Біля підніжжя самої гори простягнувся фруктовий сад.
Монастирська криниця

За часів атеїстичних гонінь скит був закритий. Монахів переселили в Лавру, господарство монастиря розорили, тут відкрили притулок для душевнохворих. Все, що являло якусь цінність, забрали тоді в місцевий музей атеїзму.
Глибина криниці 105/107(?)м

Тільки в 1990 р. відновилися богослужіння, розпочалося духовне і господарське життя монастиря.
Почаївський Свято-Духівський монастир-скит
Tags: Почаїв, Тернопілля, мандрівки, монастир, храми
Subscribe

 • Звітуємо-2020

  Хороша новина: 2020-ий нарешті закінчується! Він був нелегким,непередбачуваним та досить своєрідним(о,ця своєрідність може стати вже скоро звичною).…

 • Звітуємо-2019

  Ні, ні, ні і ще раз НІ! Як то кажуть : "Як не наївся,то вже й не налижешся", а я навіть і не їв,а лише так,-покушував час від часу. І не…

 • Не те щоб... та все ж!))

  Невігласи,читайте книги, Щоби побачили й незрячі Що в "полюванні" цім "на відьом" Вам не звитяжити! Тим паче, Що правда…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments