Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Макіївка.Місто на Сході

Макіївка (до 1917 р. - Дмитріївка, у 1917-31 рр. Дмитріївський, Дмитріївськ)-місто обласного підпорядкування в Україні, Донецька обл., фактично північно-східне передмістя Донецька.З Донецька приблизно 45хв.їзди маршруткою(до кінцевої).Приїхали ми вже ввечері.

Вид на місто з гостинниці "Маяк"

 Статус міста Макіївка отримала у  1917 р. Розвиток міста відбувався, в першу чергу, як великого видобувного і промислово-наукового осередку. Нині воно відоме великими видобувними, зокрема вугільними, і переробними підприємствами.
Готель "Маяк"-найбільший у місті

Інтерєр 2-ох місного покращеного номера

Інтерєр 2-ох місного покращеного номера

 Історія Макіївки небагата.Це ж саме можна сказати і про кількість памяток у місті..Не густо.
Площа Радянська.Плакати з видами старого і сучасного міста

У 1787 р. виникла слобода Макіївська (пізніше с. Макіївка, з 1965 р. включене в територію Гірницького району міста), що згадується з поч. XIX ст. як власність роду Іловайських. У 1815 р.вона стала центром  створеної Макіївської області.
Площа Радянська.Плакати з видами старого і сучасного міста

Фото

 В сер. ХIХ ст. в районі нинішньої Макіївки почався видобуток кам'яного вугілля. Було побудовано декілька поміщицьких шахт, які в 1859 р. об'єднані в Макіївський кам'яновугільний район. У 1885 р. Іловайським почато спорудження труболиварного заводу на основі перевезеної з с. Зуєвки ремонтно-механічної майстернеі. У 1897 р. московський купець Пєшков недалеко від селища Кринична заснував Ясиновську копальню.
Площа Радянська(Советская).День

 У 1880-х рр. була прокладена залізнична вітка "Макіївка-Ханжонково-Криничка", а на поч. XX ст. закінчено будівництво на північ від Макіївки металургійного заводу «Уніон» з доменною і двома мартенівськими печами. Поблизу заводу в 1892 р. виникло робоче с. Дмитріївськ, яке стало торговельно-промисловим і культурним центром для навколишніх селищ і слободи.
Свято-Георгіївський собор(1995-2001рр)

Свято-Георгіївський собор(1995-2001рр)

До 1910 р. в Макіївському гірничому районі було 37 шахт, які давали четверту частина видобутку вугілля в Донбасі. А у 1907 р.тут була відкрита перша в Російській імперії районна гірничорятувальна станція.
Фото

Нічний храм

У 1931 р., в зв'язку з тим, що на Україні було декілька однойменних населених пунктів, місто Дмитріївськ було перейменоване в місто Макіївка. До цього року населення міста досягло 165 тис. чоловік.
Меморіал подвигу шахтарів Макіївки(2003р).

Макіїввугілля

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 6 вересня 1977 р. за великі успіхи, досягнуті трудящими міста в господарському і культурному будівництві, активну участь в боротьбі з німецькими загарбниками і в роки Другої світової війни і у зв'язку з 200-річчям з дня заснування (тоді датою заснування вважався 1777 р.) м. Макіївка Донецької обл.нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора.
Будинок з мозаїкою

На Макіївку припадає до 6% промислового виробництва усієї Донецької області. Традиційно основу економіки міста представляють вугледобувна і металургійна галузі.
Симпатичні лавочки.Металеві

Ліворуч-універмаг,праворуч-Пассаж..

Алея до дитячого кафе "Арлекін"

Архітектуру Макіївки складає переважно радянська забудова 1960-70-х рр. ,іноді це передвоєнні будинки барачного типу, що збереглися в місті. Одноманітність сірої неприглядної міської забудови міста дещо скрашують поодинокі зразки нетипових споруд- будівля міськради, клуби, міський театр (1971р.), Будинок піонерів, велика радянська споруда готелю «Маяк»...
Памятник Капустіну

Проспект Леніна-родзинка міста:
а)

б)

в)

г)

д)

Донецький обласний російський театр юного глядача(1971р)

ТЮЗ

У 2010 р. в Макіївці був встановлений унікальний, найбільший на території України (і СНД) сонячний годинник , діаметром 16 м і вогою гномона - 500 кг (скульптор-
М.Загрібний).Хоча я декілька разів проходив біля нього,та сфотографувати якось не встиг).
Парк слави

 А що там ще можна побачити?Леніна звичайно ж!
Ленін.Монумент

А ще голубів...І дітей,які їх годують..І радість в їхніх очах.. А це головне..
Фото
Tags: Донеччина, Макіївка, архітектура, мандрівки, памятники, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments