
Вид на місто з гостинниці "Маяк"

Статус міста Макіївка отримала у 1917 р. Розвиток міста відбувався, в першу чергу, як великого видобувного і промислово-наукового осередку. Нині воно відоме великими видобувними, зокрема вугільними, і переробними підприємствами.
Готель "Маяк"-найбільший у місті

Інтерєр 2-ох місного покращеного номера

Інтерєр 2-ох місного покращеного номера

Історія Макіївки небагата.Це ж саме можна сказати і про кількість памяток у місті..Не густо.
Площа Радянська.Плакати з видами старого і сучасного міста

У 1787 р. виникла слобода Макіївська (пізніше с. Макіївка, з 1965 р. включене в територію Гірницького району міста), що згадується з поч. XIX ст. як власність роду Іловайських. У 1815 р.вона стала центром створеної Макіївської області.
Площа Радянська.Плакати з видами старого і сучасного міста

Фото

В сер. ХIХ ст. в районі нинішньої Макіївки почався видобуток кам'яного вугілля. Було побудовано декілька поміщицьких шахт, які в 1859 р. об'єднані в Макіївський кам'яновугільний район. У 1885 р. Іловайським почато спорудження труболиварного заводу на основі перевезеної з с. Зуєвки ремонтно-механічної майстернеі. У 1897 р. московський купець Пєшков недалеко від селища Кринична заснував Ясиновську копальню.
Площа Радянська(Советская).День

У 1880-х рр. була прокладена залізнична вітка "Макіївка-Ханжонково-Криничка", а на поч. XX ст. закінчено будівництво на північ від Макіївки металургійного заводу «Уніон» з доменною і двома мартенівськими печами. Поблизу заводу в 1892 р. виникло робоче с. Дмитріївськ, яке стало торговельно-промисловим і культурним центром для навколишніх селищ і слободи.
Свято-Георгіївський собор(1995-2001рр)

Свято-Георгіївський собор(1995-2001рр)

До 1910 р. в Макіївському гірничому районі було 37 шахт, які давали четверту частина видобутку вугілля в Донбасі. А у 1907 р.тут була відкрита перша в Російській імперії районна гірничорятувальна станція.
Фото

Нічний храм

У 1931 р., в зв'язку з тим, що на Україні було декілька однойменних населених пунктів, місто Дмитріївськ було перейменоване в місто Макіївка. До цього року населення міста досягло 165 тис. чоловік.
Меморіал подвигу шахтарів Макіївки(2003р).

Макіїввугілля

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 6 вересня 1977 р. за великі успіхи, досягнуті трудящими міста в господарському і культурному будівництві, активну участь в боротьбі з німецькими загарбниками і в роки Другої світової війни і у зв'язку з 200-річчям з дня заснування (тоді датою заснування вважався 1777 р.) м. Макіївка Донецької обл.нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора.
Будинок з мозаїкою

На Макіївку припадає до 6% промислового виробництва усієї Донецької області. Традиційно основу економіки міста представляють вугледобувна і металургійна галузі.
Симпатичні лавочки.Металеві

Ліворуч-універмаг,праворуч-Пассаж..

Алея до дитячого кафе "Арлекін"

Архітектуру Макіївки складає переважно радянська забудова 1960-70-х рр. ,іноді це передвоєнні будинки барачного типу, що збереглися в місті. Одноманітність сірої неприглядної міської забудови міста дещо скрашують поодинокі зразки нетипових споруд- будівля міськради, клуби, міський театр (1971р.), Будинок піонерів, велика радянська споруда готелю «Маяк»...
Памятник Капустіну

Проспект Леніна-родзинка міста:
а)

б)

в)

г)

д)

Донецький обласний російський театр юного глядача(1971р)

ТЮЗ

У 2010 р. в Макіївці був встановлений унікальний, найбільший на території України (і СНД) сонячний годинник , діаметром 16 м і вогою гномона - 500 кг (скульптор-
М.Загрібний).Хоча я декілька разів проходив біля нього,та сфотографувати якось не встиг).
Парк слави

А що там ще можна побачити?Леніна звичайно ж!
Ленін.Монумент

А ще голубів...І дітей,які їх годують..І радість в їхніх очах.. А це головне..
Фото
