Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Від Алушти до Алупки.Ч2:Масандра

Доїхавши до Масандри застаю там похмуру погоду...І чому так?Поки сидів у тролейбусі і дивився через стікло-спостерігав голубе небо і ховав очі від сонячних променів,а як тільки прибув у бажане місце-от вам і "сюрпрайз"..Добре що дощ не падає..
 Основним обєктом відвідування(як і декілька років тому) є палац,саме туди й підемо.


 Селище Масандра знаходиться на відстані 4км.від Ялти і відоме насамперед своїм палацом та винзаводом.Селище виникло у 1740-их рр.
Сатир

 У 1881р. князь Семен Воронцов починає будувати новий палац(архітектор М.Бушар).Та проект залишається незавершеним бо вже через рік князь помирає і будівництво призупиняється.
Химерні химери на першій терасі

 У 1889р. масандрівський маєток разом із недобудованою спорудою придбав імператор Олександр ІІІ, який захотів створити тут ще одну свою літню резиденцію.Роботи по закінченню та оформленню палацу-замку імператор доручив академіку-архітектору М.Месмахеру.
Палац

 Архітектор П.К. Теребенєв так описав стан палацу при покупці маєтку: «Кам'яна будівля в два поверхи, частково з підвалом, складена з місцевого,вапняної породи каменю, правильної кладки, добре складеної, дах цинковий з мансардними вікнами; будівля складається із стін, цинкового даху і по всіх приміщеннях покладені залізні балки, інших частин будівлі немає»(пер.з рос.)
Східний фасад

У 1892-1902 рр. спорудження палацового ансамблю продовжилося з внесенням багатьох змін в декор фасаду, виражений в стилі модерну, інтер'єр і планування парку. Будівництвом керував архітектор Оскар Вегенер.
Підпорна стіна.Ліве крило

Підпорна стіна.Праве крило

  У 1822 р.,при О.С. Наришкиній, знаменитий німецький садівник, творець Алупкінського парку, Карл Кебах заклав в Масандрі парк в англійському стилі на місці дубово-грабового лісу. У лісі були прокладені доріжки, влаштовані алеї, розбиті квітники. Під керівництвом Кебаха в парку були посаджені ялівці, кедри, кипариси, середземноморські сосни, а також екзотичні фруктові дерева — фіги, лимони, апельсини, маслини. Зараз це один з кращих ландшафтних парків, його площа 42 гектари.
Фото

Олександр ІІІ не дожив до закінчення будівельних робіт,а наміснику престолу Миколі ІІ повністю вистачало Лівадійського маєтку,тому масандрівську резиденція,розташовану біля старої(верхньої) дороги Алушта-Ялта і високо над містом у підніжжя Кримських гір прилаштували під мисливський замок.
Південна вежа палацу

Після Жовтевого перевороту в Росії, у 1929-1941 рр., палац використовувався як санаторій «Пролетарське здоров'я» для важкохворих на туберкульоз.
Фонтани з масками левів

У післявоєнні роки палац заселив інститут виноградарства і виноробства «Магарач», але вже 1948 р. тут розмістилася державна дача, відома як «Сталінська». Тут відпочивали Сталін, Хрущов, Брежнєв.
Розкішна підпорна стіна з вазами,фонтанами та сходами

 З 1992 ро.в палаці відкрилася музейна експозиція, присвячена епосі Олександра ІІІ: тут представлено палацові інтер'єри другої половини XIX століття, предмети побуту і витвори мистецтва.
"Токсичний" сфінкс перед західним фасадом

Щодо парку- він має характерну вісьову побудову, притаманну паркам французького типу XVII ст.Композиційно складається з трьох терас.
 Перша, найменша з терас, прилягає до палацу. Вона прямокутна і насичена сходинками, балюстрадами, вазами і скульптурами сфінксів з жіночими головами, які полюбляли в парках Франції. Велика кількість скульптур перегукується з рясними оздобами палацу. Пологі сходи ведуть до другої тераси.
35-ти метрові секвойї перед західним фасадом

  Друга тераса більша за розмірами і прикрашена великим басейном з фонтаном. Водне дзеркало басейну слугує для мерехтливого відтворення рясних оздоб палацу, скульптур першої тераси і значно збагачує бароковий образ парку. Стрижені бічні кущі підсилюють схожість з регулярними садами 17-18 ст.
Масандрівський палац

 Третя тераса - це велика відкрита галявина, що слугує підмурками і переходом, необхідним для розгляду і спостережень вищих терас, насичених архітектурними і скульптурними елементами. Визначною особливістю парку були краєвиди моря, які відкривалися з верхньої тераси і відкритих галерей палацу.
Машинне відділення.Симпатичне!
Tags: Крим, Масандра, мандрівки, палац, парк
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments