Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Від Алушти до Алупки.Ч1:Алушта-Утьос-Партеніт

 Від Сімферополя до Алушти за декілька гривень можна доїхати на тролейбусі.Є можливість насолодитись завіконними пейзажами та хорошою дорогою,є час спланувати подальший маршрут у кого він ще не був готовим...

Алушта.Храм Всіх Кримських Святих і Федора Стратилата

Щоб аж чогось такого цікавого в Алушті було то я не знаю.Єдині обєкти які хотілось побачити то фортеця,звичайно ж,і храм з довжелезною назвою-храм Всіх Кримських Святих і Федора Стратилата.
Дзвіниця+каплиця

У 1837 р.за вказівкою графа М. С. Воронцова і за проектом архітектора Г. Торічеллі в Алушті було побудовано будівлю храму, дзвіниця якого стала  домінантою Алушти.Споруда храму побудована за типом сільських церков Англії, з використанням елементів готичної архітектури, як у фасадах, так і в інтер'єрі.
Храм

Після Жовтневої революції храм в Алушті закрили, дзвіницю зруйнували, а за радянських часів будівля храму була перероблена під клуб. І лише недавно(1988р.) храм відновили та освятили.Нову дзвіницю звели у 1992р.(37м.).
Фото

Пізніше був побудований новий притвор, стелю якого прикрасила фреска «Покрову Пресвятої Богородиці». Незабаром на східному фасаді храму зявився мозаїчний образ Святого Феодора Стратилата, виконаний  художниками С. Маркіним і А. Губським.
Дзвіниця

Алустон — середньовічна візантійська фортеця на ПБК. Назва фортеці передалася у зміненій формі сучасному місту Алушта.
Залишки фортеці Алустон.Вежа

Вперше про Алустон згадує візантійський історик Прокопій Кесарійський (VI ст.),а у  X—XI ст. укріплення Алустон перетворюється на місто, населене ремісниками, рибаками і торгівцями, а поряд з ним розташовуються відкриті поселення.
  Будівництво фортеці в Алушті Генуя почала, скоріше, після 1380 р. У 1422 р. фортеця вже існувала, тому що влада Кафи, в очікуванні початку війни з князем Феодоро, виділили значну суму для ремонту оборонних споруд Алушти.
Вежа

У 1475 р. фортеця була зруйнована турками, до руїн стін і башт ліпилися жалюгідні хатини глухого маленького села. Такою вона залишалася до початку XIX ст.
Фото

Від Алушти до Утьосу зовсім недалеко,а от поглянути там є на що.Та й затишніше там набагато і море хороше...Варто поїхати.
Палац княгині Гагаріної/санаторій "Утьос"

Утьос (до 1944 р. - Карасан) - селище в Україні, підпорядковане Алуштинській міській раді АРК.У селищі є велика бетонна набережна, яку використовують здебільшого для продажу сувенірів. Час від часу звідси вирушають прогулочні катери і теплоходи з туристами.
Адміністративний корпус санаторію "Утьос"

З селища відкривається чудовий вигляд на південно-східну частину гори Аю-Даг (Ведмідь-гора), також в іншій стороні вдалині видно схил гори Кастель, біля підніжжя якої розташовано місто Алушта.
Домовий храм Гагаріних(храм Олександра-Невського)

У дореволюційний період частина цих земель належала княгині Гагаріной, частина маєтку збереглася до цих пір, переживши Великий кримський землетрус 1927 р. Зараз дана будівля знаходиться у хорошому стані, і використовується як один з корпусів санаторію «Утьос».
Мавританський стиль

Санаторій  займає велику частину площі селища, складається з 4-х корпусів, має свій лікувальний пляж. Також на території селища збереглася домова церква сімейства Гагаріних, побудована Миколою Красновим. Храм дієвий і в наш час .
За двома велетнями..

Будівництво палацу княгиня Анастасія Орбеліані-Гагаріна почала у 1902р.-у віці 70-ти років.Всього через пять років будівля була готовою.
 Елементи романського стилю — вежі, вузькі вікна-бійниці — додають йому схожість з середньовічним замком. Над головним входом знаходиться родовий герб князів Гагаріних з написом на латині. Найбільш виразним є східний фасад будівлі, обвитий виноградом.
Озеленення території

По сусідству з селищем Утьос, ближче на схід розростається селище Санта-Барбара, що являє собою  декілька рядів так званих «елінгів» — багатоповерхових (до 9 поверхів) приватних готелів і апартаментів, побудованих на місці колишніх човнових гаражів.
Фото

Неподалік від адміністративного корпусу санаторію знаходиться ще одна памятка,-мис Плака(Сова),-скеля вулканічного походження.У 1947р.мис отримав статус памятки природи.
Розміри мису-50м висоти,330м довжини.
Вид на "Три сестри" та "Монаха"

У морі,недалеко від берега підносяться одна біля одної три скелі, їх за близьке сусідство прозвали "Три сестри", а також окрема висока скеля, що нагадує в профіль ченця,так її й назвали-"Монах". Район довкола скель насичений підводними рифами глибокими впадинами, привабливими для дайвінгу і підводного полювання.
Вид палацу з мису Плака

Мис Плака.Вершина

Сам санаторій оточений чудовим садом,гуляти по якому-одне задоволення.
Вид на набережну

Вид на Аю-Даг

Після відпочинку на вершині мису неспіша,через красивий парк,по набережній(звичайно ж накупавшись в чистенькій водичці та в обіймах медуз) крокуючи мимо парку "Карасан" з садибою Раєвських,направляюсь а Партеніт.
Синє-синє море та опунції на скелях

Чи я вже у Партеніті?Ці курортні поселення на ПБК так незрозуміло розмежовані що й не зрозуміти-на території якого ти знаходишся в даний час.Вони плавно переходять з одного в інше,без конкретних границь,помітних для ока чужого гостя.Та нічого,переживемо!
Тома,привіт!)

Перша письмова згадка про поселення датується VIII ст. — «Житіє Іоанна Готського». Завдяки діяльності Святого Іоанна, єпископа Готського, поселення потрапило на сторінки багатьох робіт, присвячених історії християнства, Візантійської імперії.
Вид з набережної на мис Плака

 У XIV-XV ст. Партеніт входив до складу володінь Республіки Генуя, в 1475-1774 рр., разом з Кримським ханством — до складу імперії Османа, в 1774-1783 рр. — у складі незалежного Кримського ханства, з 1783 р. — у складі Російської імперії, з дня проголошення незалежності України, разом з усім півостровом, Партеніт ввійшов до складу земель незалежної України.
"Санта-Барбара"

Особливо на що подивитись у самому селищі немає,крім вищезгаданого парку Карасан з садибою Раєвських,якої я на жаль не побачив(бо по парку не гуляв).
Фото

Храм у Партеніті

Панорама
Tags: Алушта, Крим, Партеніт, Утьос, гори, мандрівки, море, палац, парк, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments