Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Туреччина 2013:Частина 5-Памуккале + термальні джерела

Продовжуємо серію звітів про цьогорічну поїздку в Туреччину.Одне з місць яке таки варто відвідати,не дивлячись на іноді негативні відгуки про нього,-Памуккале,-Бавовняний замок.

Мечеть.Десь по дорозі..

Збирали нас по готелях довго і нудно(як і при інших поїздках),вже й сонце зійшло і їсти захотілось,а ми все їздили та їздили ....
Пейзажі за вікном-1

Пейзажі за вікном-2

І ось нарешті,після близько 6-ти(!!!)годинних переїздів(правда за цей час ми встигли поснідати) перша мм.. "пізнавальна" зупинка- фабрика шкіри,де показують,розказують,демонструють,дефілюють,міряють,поять чаєм з однією метою-втюхати хоч щось запареним дорогою мандрівникам..І мандрівники ведуться.Не надто активно,але таки ведуться..
Гранат цвіте

Гранат стигне

Кущі граната біля шкір-салону

Одразу після "необовязково-обовязкової" програми(демонстрації) покидаю приміщення з куртками-дублянками і просто прогулююсь поміж гранатовими кущами,плантації яких ростуть одразу ж за фабрикою(салоном,сараєм...хз що це таке)).
Рожевий кущ

Квіти

Наступна зупинка приємніша-дегустація місцевого вина!)Тут затримуємось ненадовго- до "фортеці" вже недалеко.
Вино доречі дууже смачне,та сумніваюсь що в бутилках,які пропонують на продаж воно таке ж..Ми не повелися на "акційну пропозицію" за якою бутилка вартувала 15-17 лір,тому що напередодні в Аланії я знайшов аналогічне вино(фруктове) по 10 ларі/бут.
Термальне джерело-вулканчик

Мушу признати,куплене вино не було настільки смачним як на дегустації(тому й підозра що на дегустацію і на продаж-зовсім різні вина).
Виверження!

А потім вся "гоп-компанія" пішла обідати..Ну,хто мав "ланч-бокси" то обідав собі на вулиці(серед таких були і ми)...Та ми даремно часу не гаяли,-придорожня столова,в яку повели нашу групу знаходилась недалеко від одного з входів в Памуккале.Ми пішли туди.Для чого?Ні,ми не вискочки,просто щоб пересвідчитись у наступному...
Червоні термальні джерела

Ще в автобусі наш гід сказав.що вхід на територію Памуккале-15 у.о.,чим нас всіх здивував-всюди ж інформація щодо плати-20 лір(100грн).Ну,трохи побурчали-постогнали та й поздавали гроші.Андрій же казав(то наш гід) що самостійно платити при вході не бажано-бо там купа народу і т.п.він сам все купить(білети) а ми почекаємо збоку і зайдемо потім з ним.А недовірливим пообіцяв повернути гроші,якщо вхід вартує 20лір.Наївний,надіявся що ніхто до каси й не підходитиме...
Гора Памуккале

Та на жаль знайшлось двоє "любопитних"(це були ми) які вирішили(спокійно жуючи колети та курку) пройтись таки вцід автобусу до тильного входу(туристів водять не туди!).Прийшли.Вартість- 20 лір.
Вид на озерце

Вернулись,розказали всім,народ "збунтувався",наїхали на Андрюху і він(виправдовуючись,що коли платити в лірах-то 20лір,а в доларах то 15$) повіддавав решту людям..Ну бо нє,не шкода тих 40грн.,та навіщо "кидати"?
Поверхня рельєфна,та завдяки воді-слизька

А взагалі,гід був у нас нормальний.Розказував багато цікавого,час в автобусі минав швидко..
Після обіду до Бавовняної фортеці ми не поїхали,нас повезли та термічні джерела,де всі бажаючі(за ммм....12у.о.,якщо не помиляюсь) могли позбутись ревматизмів-радикулітів,болів в суглобах і ще там чогось..Брєд,наївний народ поліз туди,-невже справді думають що один сеанс(бл.1 год.) реально допоможе від усього.
Рожеве + біле

Ще й перепитують по декілька разів: " ато басейн Клеопатри омолоджує а термальні джерела діють на суглоби та нервову систему?а куди це піти краще-вилікуватись чи омолодитись?"..Ггг,типу-стати молодою та з старечими хворобами,чи може залишитись старенькою та здоровою.Андрій поспіхався і збирав гроші...
Краса!

Вода в травертинах

Помочивши ноги в гарячій воді та погрівшись біля джерела-вулкану(на фото вище),не плативши звичайно за це і не очікуючи якогось результату-просто для "+",гуляю по території санаторію.
Справжня фортеця-з ровами та окопами!

Травертинові тераси

Тераси зблизька

Нарешті,всі оздоровились і ми відправились таки в сам Памуккале.Часу на все(стародавнє місто Хієраполіс+Памуккале) було біля 2,5 год.Мало звичайно ж,ще й гід перших хвилин 15 не відпускав від себе-розказував-наказував-нагадував.Все,нарешті самостійні,-розбрелись хто куди,хто одразу ж молодшати в басейн Клеопатри(оплачено вже,треба не прогавити),а ми -на тераси!
Міні-басейни

Фото

На території присутня охорона,так що лізти вниз чи на самі тераси заборонено-лунає звук свистка і вам (ну,не нам,а взагалі) вже махають рукою.Правильно,а то б сотні-тисячі ніг кожного дня давно б розрушили ця диво-памятку,обєкт світової спадщини ЮНЕСКО.
Кальцієві "сосульки"

Заходити на білу поверхню потрібно розутим.
Травертини без води

Сніжна поверхня

Вода,стікаючи з схилів гори, утворює систему химерних водоймищ з вапняковими стінами (травертинами). Білі тераси (травертинові утворення) виникли на схилі гори в результаті відкладення солей з насичених кальцієм джерел.Кажуть що ці місця використовуються як курортна місцевість з античних часів.
"Мертві" травертини

З жовтня 2007 р. територія Памуккале була закрита на деякий час на відновлення, проте з травня 2009 р. вона вже відкрита для відвідин туристами.
Фото.Памуккале

Дірява стіна

Під час реставрації для туристів на верхній площадці спеціально "зліпили" псевдо-басейн з псевдо-стіною,-там пожна і купатись і ходити загорати валяючись на краю...псевдо-краю.
Стіни басейну-бетонні,покриті вапном..вроді.
Схили

Щодо назви-Бавовняний замок,то існує така легенда:вважається, що в цій місцевості в давнину жили титани. Одного дня вони зібрали урожай бавовни, залишили його посушитися на сонці, а потім відвернулися на якихось інші справи і про бавовну забули. За мільйони років бавовна затверділа і перетворилася на білу скелю незвичайної форми.Такі от забудькувати титани і мега-результат їхнього склерозу)).
Стіна.Рукотворна

Травертини, при своєму природному процесі утворення, спочатку дуже м'які, а потім тверднуть, але якщо по них ходити, то процес утворення порушується.Так що нама чого пхатись на справжнє диво природи,-можна й у псевдо-ванночках посидіти,а справжні-пофотати).
Висновок-будучи в Туреччині варто таки поїхати в Памуккале,хоча для цього й потрібно рано встати,довго їхати,витримати пару сеансів "психотерапії"(це я пр різні магазини-салони) і побути на Бавовняному замку максимум 2год..Та це того варто!
Памуккале-восьме чудо світу
Tags: Памуккале, Туреччина, мандрівки, природа
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments