Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Туреччина 2013:Частина 4-Аланія:Печера Дамлаташ.Море...

Туреччина...Аланія...Дамлаташ...Це печера.Невеличка та симпатична.Біля найкращого пляжу Аланії-пляжу Клеопатри,з видом на фортецю..Ух,скільки всього зрузу й поряд.Йдемо в печеру..

Доріжка до печери

Взвгалі місце-супер.Особливо коли ще не пік сезону(був початок червня).На пляжі молодь грає у волейбол,напрягу через перебор жарених "тушок" на піску немає...Стаю лицем до Середземного:погяд ліворуч-красива пейзажна гора з фортецею..
Фото ліворуч 1

Фото ліворуч 2

Саме фортеця

...погляд праворуч-захід сонця,чистий золотий пісок пляжу(я не брешу,пляж чистий),срібні хвилі у вечірніх променях засліплюють очі,викочують до самих ніг нову порцію пінного шампуню,облизують пальці,лоскочуть пальці,набиваючи повні сандалі піску....Гарно.
Фото праворуч 1

Фото праворуч 2

Направляємось до входув в печеру.Вартість входу,якщо не помиляюсь 4,5 лір(1ліра-5грн.)
Візерунки

Хаос

Дамлаташ - печера біля західного підніжжя півострова в центрі міста Аланія. Назва Дамлаташ складається з двох слів taş - камінь і damla - крапля, що перекладається з турецького як «сталактит» або «напівдорогоцінний або необроблений коштовний камінь».
Підсвітка

Печера

Печера Дамлаташ розташована в 100 м. від берегу моря. На вході в печеру вузький прохід завдовжки 50 м. який виводить в циліндричну порожнину.
Доріжка

Дуже красивий вхід в цю печеру: це природне склепіння, що утворилося від дії морської води на напівкристалічну гірську породу вапняку пермського періоду палеозойської ери.
Сходи з першого на другий поверх

Нижній поверх.Лавочки та інфо-таблички

Довжина печери близько 45 м., ширина – близько 6 м., а висота куполу печери складає 14 м. Товщина стін  майже скрізь складає 10 м., що робить її абсолютно безпечною для відвідин туристів, оскільки вірогідність обвалів виключається
Фото

Стіна

Всередині печери Дамлаташ можна побачити фантастичні утворення сталагмітів і сталактитів, приблизний вік яких налічує 15 тис. р. Головне місце їх скупчення знаходитися в порожнині заввишки 15 метрів і шириною 13-14 метрів.
Потоки...

Печера має два поверхи. Її загальний об'єм складає 2500 м2.
Цвет: бурый & фиолет

Печера Дамлаташ була відкрита порівняно недавно, в 1948 році, місцевим жителем і уродженцем Аланії Галіпом Дере, який і дав їй це ім'я.Відкрита під час спорудження порту.
На цьому місці раніше знаходилася каменоломня і після вибуху, який був зроблений з метою видобутку каменя для будівництва поромного причалу, відкрився вхід в печеру. Всередині неї були знайдені сталагміти і сталактити незвичайної краси. Печерау відразу ж  узяли під охорону і її активно почали досліджувати.
Кімната

Світло,лавочки,повітря-сиди,читай,лікуйся...

Саме Галіп Дере першим виявив, що повітря цієї печери здатне вилікувати астму, а пізніше були проведені спеціальні лабораторні і клінічні дослідження, які підтвердили лікувальні властивості цього повітря і сприятливу дію його на хворих з неалергічними типами астми.
Погляд вверх

Погляд вниз

Вологість в печері Дамлаташ складає більше 90-98 %, а температура тримається постійно на відмітці +22.+23˚C. Аналізи повітря в печері показали, що воно містить більше двоокису вуглецю в 10-12 разів в порівнянні із звичайним повітрям. Також в печері Дамлаташ міститься чимала кількість вуглецю з малою мірою радіоактивності.
"Сталак-стеля"

Над головою-тисячі гострих сталактитів

Спокійні походеньки всередині порушила група туристів,вульгарний діалог якої я зрозумів одразу..Русскіє ідут!Роблю останні фото та перекинувшись фразою-другою з новоприбувшими,виходжу..
Печера Дамлаташ

Фото

Сталактити

На березі шумить море,неподалік-ще одна нерукотворна печерка,хвилі забивають всередину..
Хвильки

Вхід в печерку-нірку

Друга печерка звичайно ж не така популярна,без сталактитів-сталагмітів,зате безкоштовна!)
Фото

Можна походити-побродити по камянистому схилі півострова,поспостерігати за рибалками,помилуватись сонячними променями та фортецею...
Фото

Півострів

Фото

Зелень...

Проходимо дальше,намагаючись не впасти з каменів у море-хвилі ніби й не шалені,та все ж-головою об камінь і на дно,-печальне закінчення поздки.За наступною каменюкою погляду відкриваються симпатичні камяні "столи-площадки".Вода накочуючись накриває їх,а відступаючи стікає з камяної поверхні десятками струмочків.Захопило..
Море

Удар-вода накрила камінь

Відплив-відкриваються "площадки"....

...і струмочки потекли в пінну масу

Надзвичайно хороше сидіти над бушуючими хвилями,звісивши ноги з каменюки та ловлячи на шорти бризки солоної води...Не думаєш про завтра,не думаєш про потім,не думаєш про зараз..Не думаєш зовсім ні про що.Відпочиваєш,кайфуєш від сонця і спокою.Забуваєш про телефон,відключаєш телефон,відкидаєш телефон....
Море піниться

Пейзаж

Фото ліворуч...

Фото праворуч...
Tags: Аланія, Туреччина, мандрівки, море, печери, природа, фортеця
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments