Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Туреччина 2013:Частина 3-Аланія.Фортеця

 Бути в Аланії та не відвідати фортецю...Це неможливо!Хоча,якщо добряча частина відпочиваючих море бачить лише у день відїзду,то все можливо).

Аланія.Фортеця.Ранок

Аланія.Фортеця.Ранок

Кизил Куле(Червона Вежа)

 Туристам пропонують поїздку до фортеці,та нам захотілось прогулятись самостійно,-готель знаходиться недалеко,погода чудова(на прогулянку НЕОБХІДНО взяти з собою воду),настрій гуд..Вирушаємо..
Фортеця на півосторові.День

Фортеця Аланії, побудована султаном Алладіном Кейкубатом I на поч. XIII ст., вважається головною пам'яткою міста. Фортеця стоїть на розвалинах ранніх римських військових укріплень.
Червона Вежа,червоний цвіт..

Кизил Куле

Прямуючи берегом моря в сторону фортеці найперше турист натрапить на Червону Вежу(Кизил Куле)-пам'ятник, який є символом міста Аланія, являє собою величну будову і належить до одного з найголовніших досягнень в архітектурі сельджуцького мистецтва.
Фото

Назва вежі походить від червоної цеглини, з якої вона і побудована. Вежа була зведена спеціально для контролю над портом і має форму восьмикутника. Діаметр – 29 метрів, висота від загороджувальної лінії до верхньої точки 33 метри. Вежа могла вміщати в себе до 2000 чоловік.
Катапульта(?)


Погляд на...

Всього в Червоній Вежі 5 поверхів без врахування верхніх виступів над бійницями, які є по всій поверхні вежі. Вони, як і оглядові вікна, прикриті спереду і служили для виливання гарячої смоли і окропу на противника. Вхід у вежу розташований із західного боку фасаду, який примикає до фортечного муру, тут розташовані високі і вузькі ворота у формі коридору.
Зубчаті мури

За стіною-мінарет

Верхня частина водовідвідного каналу сполучена з центром великої підземної водойми. На північній стороні вежі, вибитий напис, який говорить про ім'я архітектора, що побудував цю вежу в 1226 р. Цей напис доводить, що вежа в Аланії і фортеця Синопська, належить одному і тому ж архітекторові на ім'я Хелеплі Ебу Алі.
Червона і мури

Судноверф

Маяк

Інший напис, який знаходиться на південній стороні вежі  містить звернення до султана Аладдіну Кейкубаду, яке вихваляє його як мудрого владику, правителя всіх правителів, захисника справедливості, султана суші і двох Морів, заступника мусульман.
Мури,море,судноверф..

Вежа була реставрована у 1950-ті рр.,а  відкрита для відвідувачів в 1979 році.
Перила на мурах

Через місточок по стінах..

Кизил Куле з сторони півострова

Недалеко від Червоної Вежі в 1227 році, через шість років після узяття Аланії сельджукським султаном Ала-ад-діном Кей-Кубадом I,було розпочато будівництво судноверфі(сухий док) і завершено через рік. Судноверф складається з п'яти прольотів. Довжина фасаду, зі сторони моря складає 56,5 м. Ширина споруди - 44 м. Місце під судноверф було вибране так, щоб максимально можна було користуватися денним світлом.
Гранат

Напис(?)

Напис на передніх дверях судноверфі прикрашений гербом султана Ала-ад-діна Кей-Кубада. З одного боку судноверфі знаходиться невелика мечеть, а з іншої — сторожове приміщення. У одній з камер дока знаходиться висохлий колодязь.
Погляд на Аланію

Мури між будиночками...чи навпаки?

 Судноверф в Аланії вважається першою судноверф'ю сельджуків на Середземному морі. Саме після завершення її будівництва султан Ала-ад-дін Кей-Кубад,  що володів до цього судноверф'ю в порту Синоп на Чорному морі, отримує титул «Султан двох Морів». У судноверф можна попасти, допливши на човні по морю або пройшовши уздовж стін Червоної Вежі.
Руїни храму

Попалась!)

Черепашка.
П.С.Після фотосесії була відпущена)


 Поряд з судноверф'ю, на висоті 10 м. знаходиться арсенал, побудований для оборони судноверфі. Трьохповерхова камяна споруда у формі чотирикутника була побудована в 1227 р. Відомо, що вона також використовувалася як ливарний цех по виробництву гармат для військових кораблів. В наші дні продовжується робота спільно Міністерства культури і туризму Туреччини і мерії Аланії по перетворенню судноверфі і арсеналу на Морський музей.
Місто,Вежа,пірс,пляж...

Місцями стіни заростають...

Сам півострів, на якому була побудована фортеця Аланії, впродовж всієї своєї історії через свою недоступність з суші і з моря піддавався періодичному вдосконаленню як важливий стратегічний порт. Вперше Аланійський півострів був обнесений фортечними стінами вже в епоху еллінізму, а той величний і неприступний вигляд, який і зараз радує погляди туристів і любителів історії і архітектури, він придбав в сельджукський період.
Руїни храму.Вхід

На фоні..

Біля мурів..

Зовнішні стіни фортеці починаються з вежі Кизил-Куле і далі продовжуються з врахуванням оборонних особливостей території, закінчуючись знову ж таки в Кизил-Куле(Червоній Вежі). Загальна довжина стін складає 6,5 км., і в певних місцях в стінах фортеці є не лише високі вежі, але і бійниці, проходи, які забезпечували воїнам швидке і зручне пересування, отвори для лиття гарячого масла.
Решітка

Фортечні мури на півострові-немов гігантський дракон чи крокодил..

Ворота

Всього в стінах фортеці 140 веж. Стіни фортеці побудовані з крупного каменю, який скріплений спеціальним розчином «хорасан», і міцність цих стін дозволяла успішно протистояти грізному натиску гарматних ядер. У фортеці налічується близько 400 підземних водоймищ(цистерн).Деякі з них використовуються й у наш час.
Фото

Я

 На території фортеці знаходиться велика кількість архітектурних споруд, які в різні часи служили для різних цілей: зимовий палац султана, місце для навчання воїнів, судноверф – морська база, яка була побудована в 1227 році, арсенал (Топхане), древні житлові будови, церкви, мечеті,торговий дім (Бедестан), критий ринок (Араста), внутрішня фортеця Ічкале, баня Соук-су Хамами (Баня з Холодною Водою) і навіть місце для скидання з обриву засуджених до страти – Адам Атаджак (Кинутий в Пропасть).
Ворота,вмуровані у мур

Фото

Панорама

На вершині півострова знаходиться Ічкале («Внутрішня фортеця»), яка сьогодні є музеєм під відкритим небом. Замок був побудований в XIII ст. сельджукським султаном Ала-ад-діном Кей-Кубадом на місці давніх фортифікаційних спорудж візантійського і римського періодів. В замку було декілька воріт - одні головні з нанесеними на них написами і декілька допоміжних. Більшість з них в даний час зруйновані.
Одні з воріт фортеці

Цвітуть...

У середній частині Іч-Кале знаходяться побудовані з цегли два досить великих водоймища, до яких можна добратися, спустившись по крутих сходах. Ці водяні сховища вважаються одним з найзначиміших пам'яток. Одним з цих водоймищ користуються і зараз. У нім скупчується до тисячі літрів води. Схожі водоймища є і в інших місцях цієї фортеці.
Ще одні арочні ворота

Мечеть

Велика кількість споруд Іч-Кале, не враховуючи її західної сторони, примикають впритул до фортечних мурів. Турецькі вчені останніми роками проводять розкопки серед великої групи будівель, які протягуються в південно-західному напрямі. Тут, з врахуванням історичної цінності Іч-Кале, повинен був розташовуватися палац султана. Про це свідчить і виявлена під час проведення розкопок значна кількість деталей сельджукського періоду, виконаних з кераміки і фаянсу.
Мечеть

В мечеті,що знаходиться в середній частині фортеці,саме проходило вінчання.А ще там був кран з холодною смачною водою!Ууу,з яким задоволенням ми її пили інабирали!
Молодята

Краса

Цвіте кактус

Фото

У XIX столітті на території фортеці було побудовано безліч житлових вілл.
Вид згори на пляж Клеопатри

Мури верхньої фортеці

Мис Джільварда

Середня частина фортеці, що знаходилася у візантійський період на північному схилі фортеці, була повністю перебудована за часів сельджуков і отримала назву Ехмедек. З напису на воротах фортеці можна взнати, що вона була побудована в 1227 році. Вважається, що своя назва – Ехмедек – «середня фортеця» отримала нчерез ім'я майстра, під керівництвом якого і була побудована. Вона складається з двох частин, і має три вежі.
Руїни на мисі Джільварда

Море

Призначенням середньої фортеці був захист від нападів з боку суші і охорона султанського палацу.Стіни, що збереглися до наших днів , були висічені з каменя ще у візантійський період. Три колодязі, що знаходяться усередині фортеці, використовуються і сьогодні. На фортечних стінах також можна побачити зображення кораблів сельджукського періоду.
Руїни

На мисі Джільваврда, який теж знаходиться на території фортеці Аланії-на південному заході Аланійського півострова, знаходиться група монастирів, які представляють прекрасні зразки древньої архітектури, старовинний монетний двір і церква ХI століття.
Мис

Вдалині-місто

За дротом..

Всередину замку ми не заходили-ті ж самі стіни тільки з іншого боку.Спускались також пішком,-не вірте інорм.яка пише,що прогулянка займе бл.1год.часу,-у нас(відносно швидкий темп) получилось 2,5год,і це була оглянута далеко не кожна стіна)).
Фортеця і море

Середня фортеця на фоні міста

Середземне море/Аланія

Але це того варте(маю на увазі-емоції варті зусиль).
Ще кактуси...

Ще мечеть....

Ще цвіт
Tags: Аланія, Туреччина, вежа, мандрівки, море, фортеця
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments