Демня.Костел

Жидачів.Костел Успіння Пр.Богородиці.Фасад

Перша письмова згадка про місто датується 1164 р., де воно значиться як Удеч (або Зудечів). Надалі в документах зафіксовано ще близько 25 назв міста. У ХІІ ст. Жидачів мав характерну для тодішніх міст будову – основна частина (дитинець) знаходилась у пн. частині гори Базиївки, а за оборонним валом розміщувався ремісничий посад. Вже тоді місто, розташоване на перехресті сухопутних і річкових шляхів, було важливим центром торгівлі. Про це свідчить існування в ньому кам’яної церкви Святого Миколая – покровителя купців і моряків.
Костел.Тильно-бічна сторона

У 1393 р. польсько-литовський король Владислав Ягайло, перебуваючи в Жидачеві, бере місто у своє володіння і надає йому магдебурзьке право, що сприяло економічному розвитку міста.
Вхід

Католицька парафія в Жидачеві була утворена 1301 р.. храм був дерев'яний, оточений цвинтарем. У 1387 р.король Владислав Ягелло дарував жидачівському костелу с.Рогізно. 1415 р.брат короля, Свидриґайло (володів цим краєм з 1403 року) дав кошти на оздоблення місцевого храму.
Інтерєр костелу Успіння Пр.Богородиці.

1602 р. споруджується мурований храм. Його головний вівтар, присвячений Успінню Діви Марії, було збудовано 12 жовтня 1612 р.
Найбільшою трагедією в історії костелу був період радянської влади, а саме1963р., коли костел закрили і сплюндрували: було розвалено вежу костелу, знищено вівтарі, замальовано всі фрески та викрадено всі, крім найменшого, храмові дзвони. Святиня слугувала спочатку як склад меблів, потім як автобусна станція з білетними касами та алкогольним баром, нарешті – музей римо-католицької парафії…
Святиня.Тил

Аж у 1989 р влада храм повернула місцевій римо-католицькій парафії і костел став діючим храмом для католиків. 11 листопада 1989 р. його освятив кардинал Мар'ян Яворський. З того часу безперервно триває відбудова костелу.
Церква Воскресіння Господнього

час великої пожежі.
Храм Воскресіння Господнього.Фасад

Нинішню муровану церкаву почали будувати у 1892р,а освятили у 1901р.за благословенням А.Шептицького.У 1990 році Храм повернуто греко-католицькій громаді, а з 2000 р. він належить Стрийській єпархії УГКІЦ.
Храм

Гніздичів.Церква Св.Косми та Дамяна

Гніздичів.Церква Св.Косми та Дамяна

с.Демня.Храм Святого Миколая(1878р)

С.Демня.Карєр

Село Демня ,Миколаївського р-ну,розташоване
Костел Матері Божої Ченстоховської.Фасад

Профіль

Інтерєр

У селі є Миколаївська церква(1878р.) та мурований костел(1913р.).Костел зведений
Костел Матері Божої Ченстоховської.Тил

У 1935(1936?)р.костел набув статусу парафіяльного,а вже згодом його закрили,влаштувавши спочатку тут склад а потім шкільний спортзал..
Храм

Про наступне село мені абсолютно не хочеться писати,але..чим винен храм у тому,що громада неадекватна?
Гонятичі.Надбрамна дзвіниця

Скульптура на дзвіниці

Церква освячена на честь Св.Пантелеймона.
Церква святого Пантелеймона

Зараз храм являється памяткою архітектури-прибита зліва від входу табличка саме про це вам і розкаже.
Гонятичі.

А в чому проявляється неадекватність жителів села? А ви попробуйте зробити фото всередині храму,тоді й побачите..Реально ТАКОЇ бурної реакції я не очікував(розчарую зразу-мене не били,хоч пропозиція була)..