Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Тільки у Львові... Ч.5

Продовжуємо вірт-походеньки вулицями неповторного Львова,які є результатом наших реальних відвідин цього міста.Сьогодні ми побачимо ще декілька цікавих(далеко не останніх) обєктів міста.Думаю буде цікаво!)

І так,перша цікавинка з якою пропоную познайомитись поближче-корпус Національного музею(не головний,минули ці часи,-другий) який знаходиться на вул.Драгоманова.Не знаєте де це?Ну,як спускатись від найбільш запущеної вежі цитаделі взиз,а потім наліво,чи ...а ,не знаєте де знаходиться цитадель у Львові?Тоді вибачайте-беріть в руки карту,або влаштовуйте безцілеві походеньки містом,так буде найкраще-гляди на щось цікавеньке попадете))І таки попадете-я вам гарантую.
Національний музей/вілла Дуніковського.Фасад за огорожею

Зараз ближче до суті,а конкретніше-до будови яку розглядаємо.Віллу-палац на колишній вул.Мохнацького збудували у 1897-1898 рр. на замовлення професора Львівського університету, географа, геолога і мандрівника - Еміля Дуніковського,за проектом В.Рауша.
Національний музей/вілла Дуніковського

В 1911 р. Дуніковський продав свою віллу Андрію Шептицькому для експозиційної зали заснованого ним Церковного музею. Того ж року митрополит видає акт, згідно з яким фундація “Церковний музей” отримала статус “Національний музей. Ювілейна наукова фундація галицького Митрополита Андрія Шептицького”.
Національний музей/вілла Дуніковського

Уперше для відвідувачів музей відкрили в 1913 р., тоді ж митрополит заповів музей у власність народові. Початкова колекція складала 10 тис. предметів. Наразі в музеї налічується понад 100 тис. експонатів. В музеї знаходиться найбільша в Україні збірка українських ікон XIV-VIIIст. Здобуток музею - збірка оригінальних творів Тараса Шевченка.
Шедевр у всій красі

Щодо оформленнявілли-ну тут ви самі бачите,автор певне подумав-треба всього і побільше,так і зявились на будівлі янголи та леви,грифони та нерозуміло чиї голови,багата ліпнина навколо вікон та дверей...До входу ведуть досить таки скролмні(на фоні решти оздоблень)сходи.Незнаю чому,але в голову одразу чомусь закралось порівняння з "будинком химер" у Києві чи будинком скульптора Голованя у Луцьку .Ні,чому ж,класно,цікаво,є що порозглядати.
Частина декору вілли Дуніковського

Розглядати прийдеться за парканом,так як корпус музею зачинений на ремонт-на воротах так і пише,так що сумніву немає.Ну що ж,можливо це й на краще(однозначно на краще)-добре що хоч якійсь частинкі памяток приділяється увага.
Національний музей/вілла Дуніковського.Фасад без паркану

Останній погляд на споруду

Далі прогулюючись вуличкою "Х" побачили ось таку картину!Так от де Юлю тримають)!Прошу також звернути увагу на дуже цікавий елемент праворуч від "увязненої"(вверху)- якщо не помиляюсь-там "сидить" бджола!Б Д Ж О Л А! Ой який заполітизований будинок,аж голова кругом...чи може це знак?Та ну їх!)
Таємнича бджола стерже Юлю

Наступний обєкт знаходиться на вул.Коперника 40а-колишній палац князя Л.Сапєги,побудований у 1867р. за проектом архітектора А.Куна у стилі французького бароко 18ст.(необароко).
Палац Сапєг

Будівля двоповерхова, головний об'єм має в плані форму квадрата, до якого примикає прямокутний флігель.Монументальна огорожа з ажурними металевими воротами відділяє парадний двір від вулиці. Стіни будівлі відрізняються м'якою пластикою, їх поверхню прикрашають рустикація і виступи пілястр, міжповерхові поясочки та карнизи.
Шикарний палацик на Коперника

Нащадок стародавнього литовсько-руського роду Адам Сапєга, який замовив для себе палац був одним з найпомітніших спонсорів залізничного будівництва в Галичині.Будівництво палацу обійшлося практично так само дорого, як і будівництво палацу Потоцьких(зверніть увагу на розміри палаців!).
Палацові ворота досить атмосферні!

Палац Сапєг у Львові зберігся виключно завдяки зусиллям Львівської обласної організації Українського товариства охорони памяток історії та культури(саме вона нині і є власником будівлі). У 1972 р. постало питання про розбирання цього будинку. Товариство виступило з ініціативою реставрувати його своїм коштом. До 1976 р. відбувалася реставрація за членські внески і благодійні пожертви товариства.
"Архітектурна скринька"-одне з сучасних прізвиськ будівлі

У листопаді 1918 р. в палаці містився штаб українських військ.Протягом довгого часу тут знаходилась жіноча гімназія.Після Другої Світової Війни поряд з палацом, за адресою вул. Коперніка, 40, було побудовано середню загальноосвітню школу № 9 на 600 учнів.
Палац Сапєг

А ось що можна побачити на території колишнього палацу: охоронні таблички Белза,Тустані та Пліснеська...
Увага!Ці памятки знаходяться не тут!)

Тур де Франс Львів

Остання будівля(на сьогодні,звичайно ж) знаходиться на вул.Вербицького 4.Палац  був зведений у 1890-му році за проектом архітектора Людвіка Бальдвіна Рамульта. Стиль будівлі - неоромантизм.
Вілла на Вербицького

Об’єкт розташований на похилому терені, біля повороту вуличної траси. Вілла має два поверхи, проектувалася як вільно розташований об’єкт, оточений садом. Архітектурну композицію характеризує динамічна розстановка ризалітів різної висоти та експресія форм високої покрівлі.
Вілла Рамульта

В декорі використано дерево, кераміку і кований метал. Будинок – один з характерних зразків неоромантичної течії у львівській архітектурі пізнього історизму.
Салон краси "Рікель" запрошує..

Далі буде..
Tags: Львів, архітектура, мандрівки, палац
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments