Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Як тебе не любити...Частина 6

Невеличка прогулянка Києвом,а саме по кількох меморіалах памяті,які є дорогими багатьом українцям,так як нагадують про нелегке минуле нашого народу,а заодно і заставляють задуматись,згадати,вшанувати...

Прогулюємось по алеї Парку Вічної Слави,в якому знаходиться Меморіал Вічної Слави(на могилі Невідомого солдата).Сам меморіал складається з обеліска і Алеї Павших Героїв, де розташовані 34 могили воїнів, що загинули в роки Другої світової.
Алея Павших Героїв,в кінці якої-обеліск

Меморіал відкритий у 1957р.Памятник виконаний у вигляді 27-ми метрового гранітного обеліска.Біля його підніжжя горить Вічний вогонь(чомусь він при нашому візиті не горів,який же тоді "Вічний"?),оточений бронзовим вінком з дубового листя.
Обеліск

Неподалік від Меморіалу Вічної Слави знаходиться ще один меморіал,а точніше -історико-музейний комплекс "Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні",відкритий у 2008р.
"Свічка пам'яті" є центральною частиною комплексу споруд у парку Слави, присвячених подіям голодомору в Україні. Біла свічка з позолоченим ажурним полум'ям - так виглядає 32-метрова бетонна каплиця. Віконця-хрести, розташовані на гранях свічки, прикрашені орнаментом, який нагадує українську вишивку. За задумом художника Анатолія Гайдамаки вони символізують душі українців, загиблих від голоду.
"Свічка памяті".На задньому плані-Києво-Печерська лавра

Нижня частина "Свічки пам'яті" опоясана чотирма хрестами, які нагадують крила млина. Кожен хрест є позначенням певного періоду Голодомору в Україні (1921-22, 1932-33, 1946-47 рр..), а четвертий центральний, звернений до вулиці Івана Мазепи, присвячений всім голодоморам, які мало місце в країні. Золоті скульптури журавлів прикрашають хрести-клітини, розташовані біля підніжжя свічки. Журавлі закуті в клітки, але той факт, що одному вдається "вирватися" говорить нам про те, що, незважаючи на всі труднощі, українському народу все ж таки вдалося вижити й не впасти духом.
Скульптура дівчинки з колосками

Перед меморіалом "Свічка пам'яті" обладнано невелику площу, по периметру її оточують 24 жорна, які символізують 24 тисячі людських життів, які забирав Голодомор кожної доби. У центрі площі - невелика скульптура дівчинки, яка притискає до грудей колоски пшениці. Ця композиція нагадує про те, що існував в 30-і роки закон "про п'ять колосків".
"Свічка памяті".Вхід до підземної частини музею

Місце атмосферне,від "свічки" по території розноситься сумна мелодія,яка допомагає відвідувачам повністю заглибитись у роздуми..
Янгол при вході до меморіалу

Наступним обєктом був меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років»,розташований на схилах правого берега Дніпра,на Печерську.Комплекс відкрився у 1981р.
Монумент "Батьківщина-мати"

Меморіальний комплекс займає площу понад 10 га. До нього входять: музей з монументом "Батьківщина-мати",головна площа з Алеєю міст-героїв і скульптурними композиціями  "Форсування Дніпра" й «Передача зброї», галерея героїв фронту і тилу з бронзовими горельєфними композиціями, чаша «Вогонь Слави», виставка бойової техніки і озброєння, окрема споруда, де розгорнуті постійно діючі реліквійні експозиції «Трагедія і доблесть Афгану», «На чужих війнах», відкриті для відвідування екскурсантів літак Лі-2 та гелікоптер МІ-24В.
Один з музейних експонатів

Головний експозиційний корпус музею — триповерхова споруда з площею перед нею, яка вміщує до 30 тисяч чоловік. Будівля музею є одночасно п'єдесталом для монумента «Батьківщина-мати» з листової нержавіючої сталі, звернутого обличчям до Дніпра.
Військова техніка "відпочиває"

У 1996р. музею надано статус національного. Відтоді він має офіційну назву: Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років».
Зенітна самохідна установка ЗСУ-23-4

По території музею можна спокійно пересуватись,правда за оглядини і фото техніка яка знаходиться вже поближче до "Віки" прийдеться заплатити.Та поціновувачам це не стає на перешкоді-за тих кілька потрачених гривень там дійсно є на що поглянути.
"За огорожу не заходити!"

Трохи конкретніше щодо скульптури "Батьківщина-мати".
Спочатку передбачалося, що на постаменті підноситиметься 80-метрова бронзова з позолотою фігура жінки. Біля підніжжя статуї з 30-метрової висоти повинен був текти до Дніпра водоспад, з обох боків якого воїни форсували річку.
БМП-2

Металевий каркас із сталі був виплавлений в Запоріжжі.З  нержавіючої сталі окремими блоками-секціями вагою 25-30 тонн скульптура була зварена на Київському заводі імені Паризької Комуни з урахуванням рекомендацій інституту електрозварювання імені Е.О. Патона. Частини скульптури перевозили вночі, щоб не привертати увагу людей.
"Вперед!"

Протестували проти будівництва «Батьківщина-Мати» священники Києво-Печерської лаври,вони казали, що висота монументу повинна бути менша Великої Лаврської Дзвіниці (97 м), монумент виріс у висоту 102 м, але через те що Дзвіниця розташована на пагорбі, над рівнем моря «Мати-Батьківщини» на 12 метрів нижча Великої Лаврської Дзвіниці.

Відкриття монументу планувалось 1980р,але відбулося на рік пізніше.
Влітку 2002року був дозволений підйом екскурсантів на майданчики відмітки 36 метрів і 92 метри. Проте після того, як в квітні 2003 року молодий чоловік впав з верхнього майданчика і розбився, доступ туристів був обмежений.
"Батьківщина-мати"

Скульптура важить біля 450тонн.Важкувата як для жінки?А чого тільки вартий 16-ти метровий меч і щит 13х8м!На щиті «Батьківщина-Мати» має оглядовий майданчик.
Сам каркас починається на глибині 17,8 метра (від входу в музей). На цю глибину йде бетонний колодязь діаметром 34 метри.
Ряд крилатих

Мобільна пускова установка з контейнером ракети РСД-10

Багато хто вважає монумент металевою "потворою" і не проти його знесення...Не знаю,а мені він такий нічого.Правда ще б на щиті поміняти герб на тризуб,о!)
Важкий танк ЙС-2

Улюблинець публіки-МІ-24В

На фоні сірих хмар...
Tags: Київ, мандрівки, памятники
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments