Піднімаємось по дорозі від замку вгору і першим цікавим обєктом який нас зустрічає є костел Св.Миколая(1599-1605рр).
Теперішній мурований(з цегли)костел був побудований на місці свого деревяного попередника,зведеного у 1587р.
Костел Св.Миколая

У 1710р костел обновлявся-був зведений мурований барочний вівтар,відлитий великий дзвін на честь перемоги над шведами.При костелі діяла школа і лікарня Св.Ескулапа,також була 2-ох поверхова мурована плебанія(1609-1880рр).
У 1865р костел перетворили на церкву.
Костел Св.Миколая

Храм являє собою 3-ох нефову однокупольну базиліку.Центральний неф з напівкруглим пресбітерієм раніше завершувався на головному фасаді великою,квадратною у плані,4-ох ярусною вежею оборонного характеру з шатровим дахом.Яруси вежі розділялись профільними карнизами і були оздоблені глибокими нішами.Бокова нефа на головному фасаді завершена круглими у плані вежечками.Бокові фасади позбавлені декору,прорізані високими віконними отворами.Під будівлею знаходиться крипта.
Костел Св.Миколая

В променях вечірнього сонця костел,навіть без оздоблення,виглядає чудово.
Костел і замок(вдалині)

Цікавенька будівля з прапором на даху-райвиконком.

З 18ст містечко Мир стає важливим єврейським духовним центром(тут батьківщина третього президента Ізраїлю).Відповідно тут збереглись єврейські будівлі.
Найбільш значний-комплекс синагогального двору,який знаходиться за старою площею і включає у себе:Головну синагогу,купецьку синагогу,хедер(єврейська релігійна початкова школа) та пансіон при ньому,ще одну синагогу.
Купецька синагога(19ст)

Купецька синагога(19ст)

Синагога(19ст)

На місці Головної синагоги ми побачили ОТАКЕ!Так і не зрозуміли-чи її реставрують,чи що це за...?Задньої стіни і криші-як і не було.А так-нічого,фасад досить таки симпатичний,-ця двоповерхова будівля з колонами у деяких джерелах значиться як ієшива.
Головна синагога(після 1896р)

Хедер

Далі переходимо на центральну площу,в одному з кутків якої знайшла притулок ще одна святиня-на цей раз-християнська.
Троїцька церква

Храм був побудований у 1533-50рр,як храм василіанського монастиря,а з 1839р храм стає православним.
Свято-Троїцька церква

У другій половині XIX століття Свято-троїцька церква постраждала від пожежі і була реконструйована. Сьогодні вона являє собою 5-купольну хрестоподібну споруду, що складається з чотирьох приміщень:притвору-дзвіниці, трапезної, молитовного залу і апсиди з ризницею у вигляді півкола.
Свято-Троїцька церква

Закінчуємо свій огляд цією ж центральною площею,оточеною досить таки цікавими невеличкими камяницями.
Камяниці на площі

Погляд з площі на костел
