Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Унтервальден / Підгайчики

4. Підгайчики (16)
 Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена колонія у 1784 р. вихідцями із Північного Пфальцу на землях ліквідованого жіночого монастиря католицького ордену Св. Клари майже до сер. 20 ст.
Народний  дім та гостинна тітка
4. Підгайчики (1)
Коровай з*їли.. Час чи вандали?
4. Підгайчики (2)
Церква мурована
4. Підгайчики (5)
  Станом на 1808 р. населення колонії налічувало 138 людей, протестантів-лютеранів. Німці підтримували та розвивали привезені із батьківщини традиції, навіть стиль побудови будинків відрізнявся від українського.
 Після розпаду Австо-Угорської імперії (1919 р.) Галичина увійшла до складу Другої Речі Посполитої, тоді на теренах Галичини утворились нові одиниці адміністративно-територіального поділу - гміни. Унтервальден 14 липня 1934 р. увійшов до складу гміни Погорільці, яка об'єднала  ще й Ганачів, Ганачівку, Станимир, Лагодів та Підгайчики.
Дзвіниця
4. Підгайчики (7)
Храм Покрову Прсв.Богородиці (2000р.)
4. Підгайчики (8)
Снігові "баранчики"
4. Підгайчики (9)
 Оскільки поселення було невеликим, то довгий час колонія не мала окремого церковного приміщення, молитовний дім діяв в приміщенні школи. Кірху збудували аж в 1910 р. в новій частині колонії, що розбудувалась на північ від старих будівель. Це була невелика споруда з готичним шпилем по центрі даху, в архітектурі будівлі відчувалися риси стриманої готики. Всередині був орган,знищений місцевими селянами в 70-80-их рр.
Одразу ж при утворенні колонії в Унтервальдені діяла парохіяльна лютеранська школа. Довгий час вона розміщувалася в приміщенні колишнього монастиря. У 1910-х роках біля кірхи колоністи збудували парафіяльний будинок, у який перенесли і школу,оскільки попереднє приміщення перебувало в аварійному стані.
Панорама
4. Підгайчики (11)
Будинок
4. Підгайчики (10)
Будинок німця Якуба Штайна (1930-ті рр.)
4. Підгайчики (19)
 Майже 10 років після репатріації німців кірха стояла зачиненою. Коли в селі в 1949 р. утворили колгосп, це приміщення почали використовувати для складу спочатку мінеральних вод, які виготовляли у цеху поблизу. Після того, як припинилось виробництво вод у приміщенні кірхи зберігали мінеральні добрива, що негативно вплинуло на її стан. У 2000 р. місцева громада УПЦ КП розпочала масові роботи з перебудови шпильової кірхи на купольну церкву східного  стилю. Зараз храм п'ятикупольний. Роботи були закінчені у 2011 р., 15 травня того ж року храм було освячено.
Будинок німця Карла Рупенталя (1930-ті рр.)
4. Підгайчики (17)
Пам*ятна табличка
4. Підгайчики (16)
Німецьке кладовище ( кін.19ст.-поч.20ст.)
4. Підгайчики (12)
 У Підгайчиках знаходиться давній німецький цвинтар. У березні 2016 р. на його території було проведено весняну толоку, яка стала поштовхом до реалізації проекту «Унтервальден: сміттєзвалище чи меморіальний комплекс?»
Могили на кладовищі німецької колонії Унтервальден
4. Підгайчики (13)
Могили на кладовищі німецької колонії Унтервальден-2
4. Підгайчики (14)
Могили на кладовищі німецької колонії Унтервальден-3
4. Підгайчики (15)
 В селі збереглася дерев*яна церква,збудована 1788 р.(1756р.?). Оновлена в 1921 р. До 1939 р. її покровителем був Альфред граф Потоцький з Ланцута. Церква не використовується(?).
Стоїть у південно східній частині села, на схилі, недалеко від дороги.
Кірха (1910р.) / храм Введення Прсв.Богородиці (2011р.)
4. Підгайчики (18)
Tags: Львівщина, Підгайчики, кладовище, мандрівки, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Маловідомі,але не забуті. Ч.13

  Дубляни,про які буде мова - село у Дубенському районі Рівненської області. Вочевидь, раніше ці краї славились дубовими гаями. Вперше про село…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments