Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Маловідомі,але не забуті. Ч.13

9. Дубляни (1)
  Дубляни,про які буде мова - село у Дубенському районі Рівненської області. Вочевидь, раніше ці краї славились дубовими гаями. Вперше про село згадують у 1545 р.,- в описі Луцького замку.
Храм Св.Миколая (1848-1849р.) у с.Дубляни
9. Дубляни (5)
Портал з колонадою
9. Дубляни (6)
 Краєзнавчий словник професора О. Цинкаловського "Стара Волинь та Волинське Полісся " містить інформацію, що  у 1570 р. Дубляни належали до землянина М. Палуцького. У 1583 р. село було власністю В. Хринницького і частково Гашинського.  У відповідності з адміністративним поділом Російської імперії с. Дубляни на поч. ХХ ст. входило до складу Волинської губернії.
П*ятиглавий
9. Дубляни (7)
Фото
9. Дубляни (10)
 На території Дублян було дві православні церкви: Михайлівська (1800 р.), та Миколаївська (1848-1849рр.) .
Миколаївський храм,який зберігся, має п’ять куполів, що освітлюють великий внутрішній простір величної споруди. Фасади храму декоративно оздоблені, особливо цікавими є портали над входами.
Як стверджують перекази, спорудженню храму допоміг щасливий випадок. Річ у тім, що прихожани міста Дубно написали “прошеніє” на ім’я царя Олександра ІІ допомогти у будівництві місцевої святині. Однак, готуючи документи, писарі, вочевидь, поставили замість Дубна назву Дубляни. З казни було виділено певну суму. Коли дубенчани похопилися, гроші вже почали використовувати за призначенням.
Дзвіниця
9. Дубляни (8)
Комплекс Миколаївського храму
9. Дубляни (2)
Село Княгинине, те що розташоване в Демидівському районі Рівненської області, вперше згадується у 1545 р., в акті описі Луцького замку. Тут же в грамоті короля польського Казимира говориться, що «в Княгинине не надобно давать мыто». Княгинине згадується ще в декількох історичних документах.
 Після отримання селом магдебурзького права в 1618 р. його населення помітно збільшилося, пожвавилося ремісниче життя.
Свято-Михайлівський храм (1790-1796рр.)
10. Княгинине (1)
Зелено? Весна ж бо!
10. Княгинине (2)
 Окрасою села є Свято-Михайлівська церква,яка будувалася на кошти поміщика Якубовського як костел. Будівництво тривало протягом 1790- 1796 рр.
В 1939 р., після об’єднання східних та західних українських земель костел перестав функціонувати, а в даному приміщенні розпочала свої служби Православна церква.
 А ще, увага, будьте обережні при огляді пам*ятк -за вами, можливо, слідкуватимуть пильні очі небайдужих селян,які активно кинуться на захист свого маленького "Дому Господнього" при першій же потребі (та й без неї),а можливо (якщо вам "пощастить" так як мені) ще й пригрозять отця викликати,та номер автівки (якщо ви "на колесах") перепишуть. Ахтунг!
Костел-церква у с. Княгинине
10. Княгинине (3)
За декілька хвилин до снігу
10. Княгинине (4)
Соша
11 (1)
 Бокійма - село у Млинівському районі Рівненської області. Перша згадка про село відноситься до ХVІ ст. (1545р.). Вказується, що село «Бокуйма держат Грицко и Семен Єловичі». Після перших відомих власників Стаса, Грицька та Семена Єловичів, село належало Івану і Федорі Бокуємським, які були братом і сестрою. Від їхнього прізвища і пішла назва села- Бокуйма, яка проіснувала до 1972 р. Пізніше для милозвучності село стали називати Бокіймою. В околиці села є три великих кургани, яких іменують Лиса гора, Малий горб та Веселий горб.
Церква Покрови Прсв.Богородиці (1925-1927рр.) в с.Бокійма
12. Бокійма (2)
Святиня.Тил
12. Бокійма (1)
За даними «Історико-статистичного опису церков та приходів Волинської єпархії» в Бокіймі станом на 1878 р. діяла церква, освячена на честь Покрови Божої Матері. Збудували храм у 1870-1878 рр.(?).  Але храм було зруйновано під час Першої світової війни. Відбудували святиню протягом 1925-1927 рр.
Біля церкви в 1910 р. в зв′язку з поширенням зі сходу холери було встановлено пам'ятний хрест. Дійство відбулося на свято Марії Магдалени. У 60-х роках за вказівкою райкому партії хреста посеред ночі зрізали, потайки вивезли в с. Баболоки і вкинули в річку. Та дубовий хрест, потрапивши у мул, майже зовсім не зіпсувався. Уже при незалежній Україні його віднайшли і поставили на попереднє місце.
Дерев*яний храм. Фасад
12. Бокійма (5)
Стежка-доріжка
12. Бокійма (3)
 Церква розташовується в центрі Бокійми, біля перехрестя доріг. Вівтарем орієнтована до південного сходу. Хрещата в плані одноверха.
Традиційно синя
12. Бокійма (4)
Панорама
12. Бокійма (7)
Tags: Бокійма, Дубляни, Княгинине, Рівненщина, мандрівки, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments