Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Смереківка,давній Віцинь

12. Смереківка (6)
 Їхав у Смереківку із Дунаєва. Так,це реально,хоча й не вельми приємно. Особливо навесні,коли асфальт сходить разом із снігом,а там де про таке досягнення цивілізованого світу й не чували, доводиться просто місити грязюку,в надії не застрягнути наглухо,бо ж кіньми тоді тягнути прийдеться,чи трактором(автівку,не мене)). А ще, цілком ймовірно, вас тут можуть запитати : " А хто тобі сказав ту фотографувати? Для чого?!" ну і подібного типу вже відомі нам (вам) фрази. Але то таке,бо крім цього у селі є вельми симпатична церква (костел у минулому),цікавенький палац,та,я впевнений,приємні люди.
Панорама
12. Смереківка (1)
Фасад храму
12. Смереківка (3)
 Перша згадка про поселення датується 3 жовтня 1389р.,- тоді король Владислав ІІ Ягайло надав село у власність шляхтича Миколая з Гологір (Гологорів). В сер. ХVI cт. селом володів львівський архієпископ.
Після 1890 р. маєток придбав Мирослав Едер, а його доньки Марія і Броніслава були останніми власницями Віциня(таку назву мало раніше село).
Дзвіниця
12. Смереківка (2)
Костел Непорочного Зачаття (1926р.)
12. Смереківка (4)
Церква Покрови Прсв.Богородиці з дзвіницею
12. Смереківка (8)
 Василіян у Віцинь запросив Ян ІІІ Собєський у 1695 р., а привілей їм видали у 1703 р. Фундаторами монастиря були шляхтичі Собеські (с. Віцинь входило до складу так званого «Поморянського ключа», яким володіли Собеські). Спочатку кляштор належав до Унівської архимандрії.
Після закриття монастиря у Литвинові до Віцинського перенесли чудотворну ікону Святого Онуфрія.
Фото
12. Смереківка (5)
Тильна сторона костелу-церкви
12. Смереківка (9)
 У 1771-1778 рр. в Віцині будується мурована церква,яка згодом згоріла в 1846 р.Руїни храму ігумен Ганкевич продав мазурам на розбирання.Образ Св. Онуфрія перенесли в монастир у Краснопущі.
На місці колишнього монастиря виникла польська колонія.
Цегляна водонапірна
12. Смереківка (10)
Палац Едерів (поч.19ст.;1907р.)
12. Смереківка (11)
 В 1907 р. в селі почалася реконструкція та розширення споруди старої садиби,якою тепер володіли Марія та Бронислава Едер. Проект перебудови створив архітектор Л.Велтзе. Від старої будівлі палацу в результаті залишилося небагато- середня частина, а бічні крила прибудували в процесі розширення.
Навколо палацу був парк, у якому росли липи Собєського.
Палац-школу продали за 705 тис.грн.
12. Смереківка (12)
Бічне крило із портиком
12. Смереківка (13)
В одному із бічних крил-фельдшерсько-акушерський пункт
12. Смереківка (14)
 Палац встиг випробувати себе у ролі школи,а може раніше він виконував ще якусь функцію,та зараз його чекає нове невідоме майбутнє,оскільки приміщення продали у червні 2020р. Для зацікавлених-сюди.
Тильна сторона палацу
12. Смереківка (15)
Будівля із майбутнім(?)
12. Смереківка (16)
Tags: Львівщина, Смереківка, мандрівки, палац, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments