Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Рава-Руська +

 Як і в багатьох попередніх виїздах,опинившись повторно у пункті,який вже неодноразово відвідував,я намагаюсь знайти об*єкт,якого ще не бачив. Так було у Бродах (фортеця),Буську(синагога),Бересточко(палац),не винятком стала й Рава-Руська, новинкою- цікавинкою якої я обрав кляштор-школу сестер-домініканок. Але й до неї було ще...
2. Рава-Руська (33)
Стела "Мертва петля"
1. Воля Висоцька(2)
 Рухаючись по трасі М-09 на ділянці між Жовквою та Равою-Руською, неподалік с.Воля Висоцька, біля дороги можна помітити масивний обеліск, який здіймається в небо на 45 м. Якщо підійти ближче до цієї стели то побачимо, що основною складовою обеліску є реактивний літак, вихлопні гази якого формують мертву петлю.. Це монумент, присвячений  льотчику П. Нестерову, тому, котрий першим виконав «Мертву петлю».
Реактивний літак,-явно не з часів виконання "петлі"
1. Воля Висоцька(6)
45-метрова стела добряче пошарпана часом і людьми
1. Воля Висоцька(5)
 Не усім відомо,що місто Жовква з 1951 по 1991 рр. звалося Нестеров.
 Одразу після загибелі Нестерова, на місці краху його літака було насипано великий курган та споруджено хрест. В радянську атеїстичну епоху хрест на могилі пілота, якого встигли перетворити з російського на радянського героя, сприймався недоречним. Тому в 1947 р. на його місці було закладено обеліск, який відкрито аж в 1952 р.
Полилося..
1. Воля Висоцька(9)
Музей П.Нестерова ( 1979 р.)
1. Воля Висоцька(16)
 А в 1979 р. було створено меморіальний комплекс, до складу якого входив музей пілота та 45-метрова стела, яку тепер і помітно з траси. Стелу хоч і збудували грандіозних розмірів, однак досить халатно. Вже досить скоро плитка, котрою її було обкладено, почала відпадати. Досить дивною була і сама композиція монументу. По-перше, кидається в очі реактивний літак, який був винайдений за кілька десятиліть після смерті Нестерова. По-друге, Нестеров хоч і прославився своєю петлею, однак на цьому місці він загинув, виконуючи не фігури вищого пілотажу, а повітряний таран.
Барельєф
1. Воля Висоцька(10)
Барельєф-2
1. Воля Висоцька(11)
 Наприк.1980-их рр. музей почав занепадати, а з 1990-х він і взагалі припинив свою діяльність. Сьогодні від музею залишились одні руїни. Хоча під склепінням куполу споруди можна навіть розгледіти його розписи. 45-метрова стела, хоч уже добряче пошарпана часом, однак всеодно стоїть. Непорушним поки залишається й літак, що виконаний з нержавіючого металу. Хоча подейкують, що його вже намагалися відірвати від стели за допомогою коней та трактора(інфо).
Барельєф-3
1. Воля Висоцька(12)
Небо внутрішньої частини куполу музею П.Нестерова
1. Воля Висоцька(13)
Інтер*єр "обсерваторії"
1. Воля Висоцька(14)
 Далі направляємося в містечко Рава-Руська,про яке можна ознайомитись отут.
Ангел храму Св.Йосифа
2. Рава-Руська (33)
Костел (1770-1776рр.)
2. Рава-Руська (34)
Фото
2. Рава-Руська (35)
 Будівля монастиря Ордену домініканок розташовується в центрі старовинного містечка і датується 1886 р. будівництва. Каплицю, яка збереглася до наших днів, побудували трохи пізніше. У колишнього монастиря дуже багата історія.
Так, ще в 1893 р. в його стінах почала діяти школа для дівчат. Вона розміщувалася в двоповерховій новій будівлі, яку звели на місці старої. Чотирнадцять служительок монастиря навчали близько 600 вихованок з Рава-Руської та прилеглих селищ. Після революції, в 1918 р. навчальний заклад закрили. А в 1930р. перестав діяти й сам монастир. За часів радянської влади тут розміщувалися дитячий будинок і автошкола. У 1958 р. будівлю віддали під школу. З набуттям Україною незалежності школа стала українською. У 1995 р. навчальний заклад став гімназією, а з 2009-го - навчально-виховним комплексом.
Барочний храм.Фасад
2. Рава-Руська (32)
Храм Св.Юрія (1846р.)
2. Рава-Руська (37)
Тильна сторона святині
2. Рава-Руська (40)
 У Раві відбувалися зустрічі вищого рівня – так, в 1698 р. тут для таємних перемовин зустрілися польський король Август ІІ та російський цар Петро І щоб домовитись про спільні дії у війні проти Швеції. А шість років потому, у 1704р., тут-таки зустрічалися вже шведський король Карл ХІІ і король Речі Посполитої Станіслав Ліщинський, обговорюючи спільну боротьбу з Петром І. Нарешті, у 1716 р. переговори в Раві вели Август ІІ та Ліщинський.
Храм
2. Рава-Руська (41)
Панорама
2. Рава-Руська (39)
Перед черговим дощем
2. Рава-Руська (38)
Друга світова війна пошматувала середмістя, натомість пустку заповнили невиразні будівлі гуртожитку технічного ліцею і житлові багатоповерхівки. Щоб знайти вцілілі пам’ятки довоєнного часу, доводиться блукати містом.
 Дві найгарніші міські вулиці, Вокзальна і Грушевського, стикаються з Львівською, від якої зовсім близько до вже згаданої центральної площі Вічевої. До війни тут був Ринок – квадратний у плані, розмірами 109 х 109 метрів, по периметру оточений одно- і двоповерховою забудовою XVI-XVII ст. із в’їзними брамами. Посередині площі була ратуша – простора двоповерхова будівля з масивними колонами при вході.
Панорама
2. Рава-Руська (48)
Кляштор + школа сестер-домініканок
2. Рава-Руська (42)
Профіль будівлі
2. Рава-Руська (43)
 Під час Другої світової війни головна ратуша була знищена. Неофіційною ратушею тепер вважається колишня пожежна вишка. На початках незалежності України годинник-куранти на вежі не працював. Раніше ним опікувався, лагодив та доглядав один із місцевих майстрів. Після реставрації ратуші 2007 р. було відновлено лише циферблат, однак годинник і надалі перебував в неробочому стані. Влітку 2010 р. після тривалого ремонту відбулось його урочисте відкриття. Куранти у денний час вибивають кожну чверть години. Певний час на першому поверсі годинникової вежі працювала аптека. Сьогодні приміщення порожнє і зачинене
НВК «Рава-Руська школа-гімназія»
2. Рава-Руська (44)
Готично
2. Рава-Руська (46)
Кляштор-школа
2. Рава-Руська (47)
Tags: Воля-Висоцька, Рава-Руська, мандрівки, монастир, памятники, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments