Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Угринів: реалії прикордоння

Хотів віднести це село до розділу "маловідомих",але хто ж на Львівщині (Сокальщині то вже точно) не знає с.Угринів? А все завдяки тому,що тут діє міжнародний пункт пропуску на кордоні з Польщею Угринів -Долгобичув.
А от як тут із пам*ятками,цікавинками? Ну... Хоча й сусіди-поляки,так би мовити "за три кроки" від села,та основна пам*ятка -парафіяльний костел Св.Катерини,зведений на зламі 18-19ст. м*яко кажучи знаходиться не в найкращому стані.
_DSC0754
Битим шляхом..
_DSC0739
А можливо колись це була кутова вежа на оборонному мурі?
_DSC0742
 Одразу біля храму,через дорогу,стоїть симпатичний будинок,з якого виходить молодий чоловік. Попиваючи каву цікавиться хто ми та звідкіля,з якою метою оглядаємо храм. Виявляється, що це Угринівський сільський голова,якому болить доля закинутої пам*ятки. Розповідає,що три роки тому сюди прибувала делегація поляків,яка розчистила територію храму,а тепер він цим займається-викошує траву,підрізає дерева,хоче висадити на території колишнього храмового подвір*я ялиночки. Бідкається,що без фінансової допомоги споруда протримається недовго,оскільки в першу чергу потрібно перекрити дах. Силами громади надіється зможуть огородити територію,аби створити хоч якусь подобу цілісного комплексу.
Костел Св.Катерини (кін.18ст.-поч.19ст.) та залишки брами
_DSC0741
"На хорах" співає вітер
_DSC0745
Немов клумби-порослі травою колони
_DSC0747
 Згадалося,-у смт.Краковець також є пропускний пункт,-найбільший у Східній Європі міжнародний пункт пропуску «Краківець» - Корчова. І закинутий костел там також є. Отак.
Храм.Профіль
_DSC0749
Тильна сторона споруди
_DSC0751
 Після приємної бесіди вирушаємо вглиб села,поглянути,чи не заховалось ще чогось цікавенького тут.
Приємно дивує своїм виглядом будівля сільської школи,-симпатична,доглянута. Цікаво,чи завжди вона виконувала функцію навчального закладу та чи дієва вона на сьогодні (на одному із ресурсів знайшов інформацію,що діяльність ЗШ припинена з 2018р.)? Потрібно було б поцікавитись у місцевих. Натомість ми поцікавились про іншу споруду,розміщену неподалік. Закинута,цегляна,з явними ознаками господарського призначення,вона постала свого часу для невідомих цілей,яких таки і не реалізувала.
Лелеки вже далеко... Листопад
_DSC0743
Будівля школи
_DSC0756
Симпатична,"чоколядня")
_DSC0757
 Кажуть,зимовий день-як заячий хвіст,короткий тобто. У листопаді це також вже помітно.
Ще далі,з цієї ж правої сторони,що й костел та школа,знаходиться церква Св.Миколая,1900-го року побудови. Після ВВВ святиню закрили,а у 1962р. вона була перетворена на склад зерна.
На даний час храм доглянутий,територія облагороджена,а на двох пеньочках ,попри храмову огорожу ми навіть знайшли пригорщу опеньок)!
Прибудова не "в темі"
_DSC0758
Кінь на сільському подвір*ї-пасовищі
_DSC0759
Недобудоване "щось"
_DSC0766
  Якщо продовжувати свій шлях центральною вулицею,ми потрапимо на місточок через р.Веренжанка,за яким знаходиться інша частина села. Правда туди ми не направлялись,оскільки нічого цікавого з дороги там не запримітили.
Триповерхові гнізда лелек в якості декору
_DSC0770
Церква Св.Миколая (1900р.)
_DSC0773
Дзвіниця
_DSC0774
Прогулюємось вулицею фактично безлюдного села,під поодинокий гавкіт собак та кувікання свинок. Загалом панує атмосфера тиші недільного дня,який плавно переходить у вечір. Черговий осінній вечір звичайного українського села.
Сонячний листопадовий день
_DSC0775
Храм
_DSC0776
А на пропускному пункті-жодного авто! Карантин все ж таки,нові реалії(..
Фото
_DSC0777
Tags: Львівщина, Угринів, мандрівки, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments