Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Потелич. Особливо храм Св.Духа

 Чудове місце.. У моєму персональному списку атмосферних місцин посідає своє чільне,заслужене місце,поряд із Червоногрудом та Жовквою (так,це одне з моїх улюблених міст). Сюди хочеться приїхати,аби просто посидіти на пагорбі,споглядаючи вниз на село та смакуючи при цьому власноруч зібраним й завареним трав*яним чаєм.
 Про Потелич я вже писав отут . Давно це було,ще до того,як храм визнали світовою спадщиною ЮНЕСКО. Помітних вагомих змін у вигляді храму від цього часу не надто багато,- ото хіба навколо церкви виклали кам*яну доріжку,та з*явились місця,підготовлені (я так думаю) до заміни пошкодженого гонту. Під навісом біля храму зберігається стос нового гонту. Ото й ніби все..
3. Потелич (13)

Ставки на річці-Теличці
3. Потелич (1)
Одна із сторожових веж на куті храмового комплексу
3. Потелич (2)
 Цього разу вийшло зовсім спонтанно: їхали у Жовкву,-погуляли у Раві-Руській,а пообідали вже в Потеличі (та від Рави можна шапкою докинути:). Це ми так від дощу утікали,та капосні хмари нас таки в Потеличі наздогнали і трішки покропили,що не завадило вдосталь нагулятись-намилуватись і на зворотньому шляху таки заїхати у Жовкву. На каву і вечірню прогулянку.
Панорама з пагорба
3. Потелич (5)
Панорама з пагорба-2
3. Потелич (7)
Старі хрести перед фасадом
3. Потелич (8)
 Вісім років тому,в ці романтичні часи поїздок на максі-скутері,моя майбутня дружина озвучила,що було б чудово повінчатись у цьому затишному чудовому храмі.. Мрія не збулася,можливо вона була просто хвилинним бажанням,але ми не раз опісля про це згадували. А цього разу ми тут вже вчотирьох, - двоє наших маленьких мандрівників Давидко та Даринка звичайно ж поряд).
Церква Святого Духа (1502р.)
3. Потелич (3)
Храм та дзвіниця
3. Потелич (9)
Дзвіниця церкви Св.Духа
3. Потелич (11)
 Піднявся на дзвіницю-звідти нічого нового не набачив,але новий непоганий ракурс храму таки "нащупав". А внизу,під дерев*яним шатром,ховаючись від дощику,дружина розкладала нам обід (малюки поїли в автомобілі).
Церква Святого Духа включена у список світової спадщини ЮНЕСКО
3. Потелич (12)
Тильна сторона святині
3. Потелич (14)
  Фото
3. Потелич (15)
 До церкви Св.Трійці та костелу Св.Станіслава цього разу вирішили не йти,а натомість піднялись до монументу пам*яті,звідки пройшовшись пагорбом вийшли на місцину,з якої відкривається чудова панорама села. І храми видно.
Братська могила радянських воїнів ( 1976р.)
3. Потелич (33)
Монумент в оточенні зелені
3. Потелич (45)
Примарне розп*яття
3. Потелич (34)
 Пейзажі-типове Розточчя. Ви запитаєте,- а як виглядає Розточчя? А от так, як в Потеличі й виглядає! Зелень,сюрчання коників та кузьок.. Малеча ловить у траві якусь невідому дрібну живність. Ідилія.
Аж допоки в ситуацію не втрутився бісовий кліщ,що повзаючи по мені,наче запитував : "А чи все так безпечно,як ви собі нафантазували?". Але ж у кожній казці є й негативні персонажі).
Панорама з видом на село
3. Потелич (35)
Костел Святого Станіслава (1826р.)
3. Потелич (37)
Церква Святої Трійці (1936р.)
3. Потелич (42)
Tags: Львівщина, Потелич, дзвіниця, мандрівки, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment