Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Невеличкі "бонуси" : Ічня та Парафіївка

 Невеличкі бонуси ,які отримав,дорогою поміж основними запланованими пунктами на Чернігівщині.
Частина знимків зроблена через вікно маршрутки,оскільки ми або не зупинялись там,або зупинка на 2-3хв.мене не рятувала..
  В Ічні стояли довше,тож зміг навіть прогулятись(увесь час озираючись на транспорт,в якому залишив речі))..
4. Парафіївка (1)

Перші відомості про Ічню належать до XIV ст.  Тоді вона перебувала у складі Великого князівства Литовського і Речі Посполитої. З 1590 р. Ічнею володів князь К. Вишневецький. У сер. XVI ст. Ічня одержала статус містечка.
У 1649 р. вона була перетворена на сотенне містечко. Населення Ічні брало участь в антиурядовому заколоті Пушкаря і Барабаша (1657-1658 рр.).
У 1666 р. в Ічні було зведено ратушу. Ймовірно, у той самий час було споруджено Ічнянський замок.
Частина жителів міста зрадила український уряд під час війни з Росією 1708-1709 рр., приєднавшись до загонів Меншикова. Одна ічнянська сотня зберегла вірність Україні, гетьману Івану Мазепі та королю Швеції Карлу ХІІ(?).
На 1748 р. містечко мало винокурню, шість водяних млинів і цегельний завод. У XVIII ст. в Ічні діяли чотири козацькі школи.
Дзвіниця Миколаївського храму (1879р.) / церква Св.Миколая в м.Ічня
2. Ічня (1)
Воскресенський храм (1806-1810рр.)
2. Ічня (8)
Фасад в обрамлені колон
2. Ічня (9)
 У 1812 р. козаки Ічні в складі чернігівського полку билися проти французьких військ на боці Російської імперії.
На поч. XIX ст. поміщик Григорій Галаган заснував у містечку суконну мануфактуру, а також цукровий, два винокурних, цегельний і селітровий заводи. У 1894 р. в містечку побудували залізницю по лінії «Крути - Ічня - Прилуки».
Воскресенська церква-культова споруда м.Ічня
2. Ічня (10)
Спасо-Преображенська церква (1888р. ?) на березі ставка
2. Ічня (12)
Ну зовсім тобі новобуд...Фасад Преображенського
2. Ічня (13)
 Наприк. 19ст.. в Ічні існувало чотири муровані церкви - Воскресенська (1806-1810рр.), Преображенська (1888р.?), Успенська (1889р.) і Миколаївська (1879р.). В 1908 р. засновано Ічнянське ВПУ. У містечку діяли поштове відділення, лікарня, земська і міністерська школи та бібліотека.
У 1922 р. Ічня була центром українських повстанців де діяло «Патріотичне кубло» - організація, що боролась за відновлення незалежності України проти радянської окупаційної влади.
Після примусової колективізації більшість мешканців Ічні постраждало внаслідок геноциду українського народу 1932—1933 років, проведеного урядом СРСР.
У 1957 р. Ічні надано статус міста.
А ще тут виготовляють згущене молоко).
БК на центральній площі
2. Ічня (14)
Комплекс будівель цукрового заводу в с.Парафіївка (1846р.)
4. Парафіївка (1)
 Через "х" годин  їду маршруткою через с.Парафіївка,найцікавішим об*єктом якого є старий цукровий завод,біля якого,на жаль,зупинки не передбачається.Стоїмо декілька хвилин у центрі села,але я не виходжу,оскільки все що там  є нетипового можна побачити з вікна.
Цукровий завод Тарновського-Харитоненка
4. Парафіївка (2)
 Село засновано польськими урядниками в пер.пол.XVII ст. на території Чернігівського воєводства Речі Посполитої. Після 1649р. певний час перебувало у складі Іченського полку Гетьманщини.
У часи гетьмана І. Мазепи, село належало Генеральній канцелярії. Рішенням гетьмана воно надане до рангового володіння генеральному обозному І. Ломиковському.
У 1962 р. в селищі були встановлені два пам'ятники на честь 11 партизанів, які загинули в боях з денікінцями в роки Громадянської війни, і 117 радянських воїнів, полеглих у боях за село в 1943 р. У 1976 р. споруджено обеліск Слави воїнам-односельцям, полеглим на фронтах війни.
Група братських могил загиблим під час Другої світової війни
4. Парафіївка (3)
Свято-Миколаївський храм
4. Парафіївка (5)
Парафіївський цукровий завод зведений у 1846 р. на гроші поміщика Тарновського – власника Качанівського палацу. З 1852 р. на заводі почали виробляти цукор. Завдяки введенню в експлуатацію парових машин Парафіївський цукровий завод вважався найбільш потужним виробництвом у Чернігівський губернії. Дивиною тоді було і те, що для роботи використовували не кріпаків, а вільних людей з великим бажанням працювати.
Наприк. XIX ст. відбулася зміна власника – підприємство перейшло в руки до цукрового магната П. Харитоненка. Він перейменував завод на Оленівський – в честь доньки Олени, а вже через рік після придбання організував масштабну реконструкцію споруди: на території збудували цегельний завод, будинок для персоналу, нові робочі цехи, ввели в роботу електричні двигуни.
Після революції 1918 р. завод був націоналізований і після того жодного разу не оновлювався. З 2011 р. підприємство припинило діяльність. Станом на поч. 2020 р. будівлі Парафіївського цукрового заводу майже повністю демонтовані ..
Щось, десь біля Парафіївки
4. Парафіївка (6)
Tags: Ічня, Парафіївка, Чернігівщина, архітектура, мандрівки, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 11 comments

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…