Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Осіннє Сколе.Особливо палац Гредлів

 Ото частенько воно так: за вікном дощить-то хочеться тепла,дочекався спеки-тужиш за весняною прохолодою,на горизонті літо,-а мені минулорічна осінь пригадалась.Барвиста така була,лагідна,як мелісовий чай,-заспокійлива... Попри окремі уривки,виринули в голові й конкретні вилазки-походеньки. Особливо ці вечірні застиглі в часі вулички невеличких містечок. Ммм,люблю чалапати ними з стаканчиком кави (зазвичай з автомату,та що ж поробиш..),відключивши думки та перепланувавши заплановані плани. Іноді медитацію переривають хтось із дітлахів (дружина здебільшого також насолоджується мовчанням чи веде монолог, не очікуючи відповіді),-так,ми тепер не одні,-ще два рідних нам чоловічки споглядають навколишній світ і їм аж ніяк не хочеться мовчати))!
7. Сколе (29)

7. Сколе (2)

7. Сколе (1)
 Сколе - районний центр Сколівського району. Лежить у тихій улоговині, оточеній з усіх боків горами: із заходу - г.Корчанка (1180 м), зі сходу - Чудилова (670 м), за нею - Зелемін (1177 м), на півдні видніються хребет Київця (1064 м) і гора Крем'яна (1137 м). Частина цих гір належить до Національного парку "Сколівські Бескиди". Один з історичних центрів Бойківщини, занесений до Списку історичних населених місць України
Густа річкова мережа, яку утворюють притоки річок Стрий та Опір, робить цю територію особливо привабливою для літнього туризму. Сколе - початковий пункт багатьох туристичних маршрутів. Зокрема звідси прокладено марковані пішохідні маршрути на г. Лопата, г. Парашка, до водоспадів на р. Кам'янка, в урочище Святослав.
7. Сколе (4)

7. Сколе (6)

7. Сколе (7)
 Про історію та пам*ятки цього містечка,розташованого в Українських Карпатах я вже колись писав. Після цього візиту довелося побувати тут ще раз(чи двічі),та власне більш у справах,аніж відпочинково. І от,минулоріч ми навідалися сюди знову,вже вчотирьох. То був останній наш пункт після насиченого враженнями(особливо для нашого старшого) дня,тож поспішати нікуди-місце для ночівлі є,їхати туди недалеко (50+км.),а перші сутінки жовтневого вечора тут такі загадкові.
Походивши без мети вуличками,цілеспрямовано направляємось до останнього на сьогодні об*єкту-палацу Гредлів.
7. Сколе (10)

7. Сколе (11)

7. Сколе (15)
 Листя. Купи сухого жовто-багряно-коричневого листя. Біля будівлі палацу не видно нікого з охорони-персоналу-набридливих суб*єктів з питаннями типу: " а ви хто? а для чого? а хто вам дозволив?". Через декілька хвилин прибігає-прилітає зграйка дітлахів-горобців та й наш Давид "пропадає" з ними на добрячу часину,- качаються у листі,кидаються ним,скочуються з гірки у купи з хрусткого осіннього добра. Є час "загубитись" на деякий час (дружина з меншою малечею залишається спостерігати,щоб ігри відбувались в межах розумного).
7. Сколе (16)

7. Сколе (17)

7. Сколе (18)
 А як вам таке: "Реновація палацово-паркового комплексу баронів Гредлів в м.Сколе". Звучить? Інфощит з таким-от текстом та ще й із планом знаходиться зараз під стінами історичної будівлі. А біля центрального аркового проїзду куписько піску(невідаю правда,скільки часу вона вже там відлежується).
  З 1956р. палац виконує функцію школи-інтернату,щоправда, на час відвідин (жовтень 2019р.) нікого я там не побачив. Чи не змінилося часом призначення будівлі?
7. Сколе (20)

7. Сколе (21)

7. Сколе (22)
 Темніє у такий період досить швидко,вкотре у цьому переконався.Зайдеш за кут будівлі ще за дня,а виходиш-вже й вечір глибокий! Ніби в машині часу побував.
Порившись,знайшов ось таке (правда інформація застаріла,ще з 2018р.) : "Проект зі Львівщини - міжнародний фестиваль мисливської культури має відбутися у вересні у ландшафтному парку біля палацу Гредлів у Сколе, в якому також облаштують музей мисливства. "
7. Сколе (23)

7. Сколе (26)

7. Сколе (27)
 Не зовсім зрозумів,полювали вони там у 2018-му,чи "вхолосту" забавлялись,але вже станом на 2019р. з*являється наступна інфа: Сколівський район був серед переможців обласного конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад, проведеного Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна». Для реалізації проекту “Відновлення окремих елементів ландшафтного парку палацу Гределів у м. Сколе започатковано проведення міжнародного фестивалю «Мисливська ватра» було отримано з міжнародного фонду технічної допомоги 230 тис. грн.
Цей проект був важливим у плані продовження заходів з привернення уваги до потреби реставрації палацу Гределів та ландшафтного парку. Основні кошти було затрачено на благоустрій парку. І хоча проектом передбачалося співфінансування у розмірі 70 тис.грн., по факту вже проведено робіт на суму майже 500 тис.грн.(не я видумав,-звітував міський голова). У тому числі освітлення та впорядкування парку, укладення бруківки на центральному вході, ремонт шкільної їдальні та інше.
7. Сколе (28)

7. Сколе (24)

7. Сколе (32)
 Що не кажіть,а такі осінні дні заслуговують на те,щоб їх залишали в спогадах надовше..
7. Сколе (31)

7. Сколе (48)
Tags: Львівщина, Сколе, мандрівки, палац, парк
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments