Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Хмельниччина на "ці" : Дзеленці й Божиківці

9. Дзеленці (6)
  "У нас было 2 пакетика травы, 75 ампул мескалина, 5 пакетиков Диетиламидлизергиновой кислоты или ЛСД, солонка на половину наполненная кокаином и целое море разноцветных Амфетаминов, Барбитуратов и Транквилизаторов. Твоя очередь рулить..."
 Прирулили ми в один із пунктів призначення.Час на вихід. Дзеленці.  Місце для мандрівника (ого,як гучно звучить)- гурмана. Одному із нас "не зайшло",мені-сподобалось: тихо,сонячно,гарненька будівля колишнього палацику.
Одна із будівель навчального комплексу.Не плутати з палацовим)
9. Дзеленці (1)
Навчальні корпуси(?).Нові.Закинуті.
9. Дзеленці (3)
 Про історію села та й самого палацу не віднайшов фактично нічого. Ще донедавна у будівлі хазяйнував навчальний заклад,та в час нашого приїзду (2019р.) він вже явно виселився.
Чи споруда належить Білинським та зведена протягом 1832-1833рр.,чи Залевським,та споруджена у 1914р.,-також під знаком "?"  Еклектика.
До автентичної(наскільки це можливо) будівлі палацу доліплено галерею технікуму,зашиту плиткою. Шедевр-с!
Профіль того,що ми шукали
9. Дзеленці (2)
Палац Білинських (1832-1833рр.?) / Залевських (1914р.?)
9. Дзеленці (4)
 Божиківці - село,розташоване на кордоні Деражнянського та Віньковецького районів. Вперше Божиківці згадуються в дарчій грамоті 1431 р. У XVI ст. село належало П. Шафранцу, але пізніше воно було викуплене разом із іншими селами
Вітовтом. Після смерті Вітовта Божиківці перейшли до Петра Одровонжа, а згодом до його сина Андрія. Тож ми в селі Божиківці.
Церква в с.Божиківці
11. Божиківці (1)-1
"Мислитель"-вчителям
11. Божиківці (3)-1
 На території села розташована чудова садиба. Будівля була власністю дворянина Здислава  Колонна -Чесновського. Збудована вона напр. ХІХ –поч. ХХ ст. Він господарював одразу у трьох фільварках, а в Божиківцях розбудував садибу, що складалась з садибного будинку, флігелю для прислуги, пекарні, паркової території. Поміщик також мав млин, цегельний завод,кузню, спиртзавод, конюшню.
 З 1923 р. і до теперішнього часу в садибному будинку Чесновського знаходиться загальноосвітня школа. У флігелі розмістився дитячий садочок, у пекарні сільський клуб.
Палац Здислава Колонна-Чосновського (1901р.)
11. Божиківці (5)-1
Палац-школа (добудова в наявності)
11. Божиківці (7)-1
 Колись у Божиківцях були крохмальний і цукровий заводи. Крохмальний розташувався у приміщенні панської гуральні (1909р.),а запрацював він у 1930р. Спершу в корпусах гуральні була кондитерська фабрика.
З 1847 р. у селі працювала цукровня.
Будівля з тилу
11. Божиківці (8)-1
Складова палацового комплексу.Пекарня(?)
11. Божиківці (9)-1
 Доречі,ще донедавна (2017р.) можна було собі придбати певний історичний об*єкт(отут) і через деякий проміжок часу зафіксувати своє ім*я в історії села, в якості одного із його відновлювачів та важливих постатей...І так далі..Хоча, я думаю, що торги були підлаштовані,та й для чого вам ті руїни бозна- де)?
Панорама
11. Божиківці (4)-1
Tags: Божиківці, Дзеленці, Хмельниччина, мандрівки, палац, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment