Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Дорогами Хмельниччини: Маниківці

10. Маниківці (22)
Занурюємося у дебрі Хмельниччини з її лютим бездоріжжям поміж селами та заледве не карпатським рельєфом:вгору-вниз,вгору-вниз.. Захопливо,особливо коли ти гарно відпочив від попереднього важкого дня,покупався,поснідав та випив кави. А якщо ще й доплюсувати чудову червневу погоду,то й узагалі-співати хочеться.Файно!
У цій подорожі нам з важкістю запам*ятовувались заплановані пункти: Маниківці,Миньківці,Маліївці,Міцівці...бррр, лексичний лабіринт. Зараз ми у... Маниківцях).
Костел Прсв. Серця Господа Ісуса (1990-2000рр.)
10. Маниківці (1)
Територія та храм
10. Маниківці (9)
  Село велике,тут мешкає понад тисячу людей. У селі є великий двоповерховий Будинок культури, власне відділення зв’язку, бібліотека, музей, спиртзавод. Маниківці мають багату та цікаву історію, свідчення якої збереглися до наших днів. Серед цих свідчень – палац Косельських, у якому з 1950-х років розмістилася школа.
Фото
10. Маниківці (6)
Чудернацька рослина
10. Маниківці (8)
 У 1851 р. в Маниківцях було споруджено філіальну капличку біля цвинтаря коштом парафіян та Косельського, а 1905 р. на місці старої калиці, знищеної 1868 р., спорудили нову. У 1959-1991 рр. в селі працював майбутній єпископ Ян Ольшанський, який пізніше став єпископом Кам’янець-Подільської дієцезії. Новий храм збудовано у 1990-2000 рр. Варто також зазначити, що у 1991-1993 рр. у Маниківцях працював майбутній єпископ Ян Собіло. З 2005 р. святинею послуговуються також православні.
І сучасними храмами можна милуватись
10. Маниківці (14)
Храм-каплиця (1905р.?)
10. Маниківці (10)
Профіль
10. Маниківці (11)
 Село вважається заснованим у 1512 р.
За часів Речі Посполитої належало польським магнатам Синявським та Чарторийським. У 1739 р. село було в оренді за 500 золотих у Давида Гершковича. Пізніше перейшло у власність Косельських.
Старіша святиня села
10. Маниківці (13)
Два храми
10. Маниківці (12)
Панорама
10. Маниківці (15)
 В мальовничому парку, в якому ростуть столітні липи, клени та ясени, розташований будинок, в якому знаходиться місцева ЗОШ І- ІІІ ступенів. Будинок збудовано на поч. XIX ст. паном Косельським з червоної цегли у вигляді прямокутника з чотирьма вежами з кованими флюгелями.На даний час можна побачити три вежі – дві шестикутні з північного боку та прямокутна з півдня. Будинок двоповерховий. В окремих кімнатах зберігся ще перший паркет, а на коридорі - своєрідна на той час плитка. Дуже цікавими є підвальні приміщення, де колись була кухня, комори, в'язниця.
Садиба-школа
10. Маниківці (18)
Будинок Косельського (1840р.)
10. Маниківці (23)
Строгість та сірість. З вежами
10. Маниківці (21)
 З 1917 р. в приміщенні сучасної школи був сільськогосподарський технікум, машино-тракторна станція, місцевий клуб. З 1956 р. в цьому будинку розташувалася місцева школа.
Взагалі, освіта в селі розвивалася здавна. Діти навчалися у невеличкій церковно - приходській школі при костелі ( польською мовою). Після революції навчання не було.
З кожного боку споруда своєрідна
10. Маниківці (22)
Зовсім непомітна прибудова. Зовсім..
10. Маниківці (24)
Будівлі на території школи
10. Маниківці (26)
  У селі є гарненький чималенький став,певне й порибалити непогано. Село виглядає живим.
Один із чотирьох входів
10. Маниківці (25)
Фото
10. Маниківці (27)
Дорога? Напрямок!
10. Маниківці (29)
Tags: Маниківці, Хмельниччина, мандрівки, палац, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments