Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Маловідомі,але не забуті. Ч.11

 Виїхав у справах,а вдалося поєднати корисне з приємним. І до того ж так вдало поєднати,що додому повертався уночі. А все той День села у Купичволі,то колега,який там проживає,та домашнє винце,та дискотека біля "клюбу",та...
Про що я там...ага: Боянець,-в історичних документах  вперше згадується у 1648 р. в зв'язку з нападом татар. За переказами село заснував боярин, звідси, вважають, і походить його назва (Бояринець, згодом - Боянець).
2. Купичволя (6)
Храм Св. Арх. Михаїла (1836р.), с.Боянець
1. Боянець (1)
Церква та дзвіниця
1. Боянець (2)
Існуюча дерев`яна церква була збудована у 1836 р.(за іншими даними - 1840 р.) стараннями о. Г. Телесницького на місці давнішої, теж дерев`яної.Розташована у східній частині села, за 300 м. на північ від головної вулиці, на підвищенні, біля житлової забудови. Реставрована у 1897 р.,тоді ж зведена нова баня над навою. Храм був закритим протягом 1951- 1989 рр.
Тильна сторона з старим розп*яттям
1. Боянець (3)
Відома композиція
1. Боянець (4)
Під час ремонтних робіт, проведених громадою у 1990-1991 рр., стіни церкви від самих підвалин були ошальовані дошками "в сосонку",та вже під час останнього ремонту їх оббили фальшбрусом,а дах перекрили блискучою бляхою. В сер. 1990-х рр. стару деревяну стовпову дзвіницю, розташовану на південний захід від церкви, замінили новою мурованою з цегли спорудою, вкритою пірамідальним наметовим дахом. На прицерковній території є невелика крита сцена для проведення релігійних заходів.
Панорама
1. Боянець (5)
Млин (поч.20ст.),с.Боянець
1. Боянець (6)
 Церква у Боянці більше відома іконою "Христос - палаюче серце", яку після реставрації у Львівському історичному музеї у 2005 р. повернули на первісне місце. Ікону в 1900 р. намалював монах оо. Василіян М. Шурма. Старожили села розповідають, що ікона "Христос - палаюче серце" має чудодійну силу. Зокрема, під час Першої світової війни поранений австрійський вояка, повертаючись додому на милицях, зайшов до церкви і довго молився біля образа Христа.Сталося диво- чоловік став на власні ноги і, залишивши у храмі милиці, повернувся додому. Приїхавши сюди в міжвоєнний час, він привіз зі собою на знак подяки два маленькі платинові сердечка, які причепили до намальованого на образі серця Ісуса. Ще до закриття церкви 1946 р., милиці солдата і сердечка зникли. У 1973 р. радянська влада вивезла ікону -  церква тоді не діяла, і образ вилучили як такий, що ніде не значиться. Декілька років поспіль мешканці села безрезультатно розшукували вивезений з їхнього храму образ. До Музею історії релігії він потрапив із Львівського історичного музею. Відновили ікону  реставратори Галина та Петро Скоп.
Фото
1. Боянець (7)
Буділя млина після пожежі 2018р.
1. Боянець (8)
 На поч.1900-их рр. в селі споруджено триповерховий цегляний млин, котрий пропрацював більше століття і у 2000-их рр. був закритий. 1 червня 2018 р. в будівлі колишнього млина виникла пожежа,-вогонь знищив дах та дерев'яне перекриття старого млина.
Панорама
1. Боянець (9)
 У село Купичволя випадково не потрапиш,оскільки знаходиться воно осторонь від траси (бл.6 км.). Туди потрібно їхати навмисне.
 У 1903 р. стараннями пароха села, о. Михайла Грушкевича, на місці давнішої була збудована нова деревяна церква за проектом архітекта В. Нагірного. У 1945 р. вона згоріла.
Костел-каплиця Св. Івана Хрестителя(1925р.), с.Купичволя
2. Купичволя (1)
Дзвіниця (один із дзвонів-1925р.)
2. Купичволя (2)
У стилі закопанської сецесії
2. Купичволя (3)
Мешканці пристосували на церкву покинутий польський костел-каплицю, збудовану у 1924-1925 рр. в  стилі закопанської сецесії і освячену під назвою св. Івана Хрестителя. До 1944 р. в каплиці служили римо-католики, опісля вона використовувалася як церква Воздвиження Святого Хреста( Св.Євхаристії?). Недалеко на захід від неї збудовано нову муровану церкву.
Коронований хрест,та все ж похилився..
2. Купичволя (4)
Фото з калиною
2. Купичволя (5)
Фото з калиною-2
2. Купичволя (6)
 Стара церква розташована в північній частині Купичволі, на маленькій ділянці, близько житлової забудови. Будівля зведена з різаних деревяних брусів на цегляному підмурівку. На жаль, галереї зашиті, що спотворило первісний вигляд будівлі. Стіни будівлі складаються з відкритого зрубу. На північ від костелу розташована проста за конструкцією дзвіниця з двома дзвонами.
Церква Прсв.Євхаристії / костел-каплиця Св.Івана Хрестителя
2. Купичволя (7)
Вівтар + ризниця (прибудована пізніше)
2. Купичволя (8)
 Територія навколо храму умовно розчищена,кажуть в святині проводять реколекції та катехизації.
А свято села тут святкували 8 вересня,хоча можливо дійство прив*язане не до конкретної дати,а до другої неділі вересня.
Двосхилий дах
2. Купичволя (9)
 Інфоджерело тут, а також привіт моєму колезі,який проживає в с. Купичволя,та можливо колись почитає цей пост).
Панорама
2. Купичволя (10)
Tags: Боянець, Купичволя, Львівщина, мандрівки, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments