Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Цікавинки Волині: Радехів та Новосілки

Зійшов з автобуса та й попрямував до потрібного об*єкта-Успенського храму в с.Радехів,що на Волині. Окрім святині в селі є братська могила, Обеліск Слави на честь загиблих у Другій світовій війні, кладовище і відреставрована Свято-Успенська церква.
4. Новосілки (8)-1
Найстаріша будівля села - церква Успіння Пресвятої Богородиці, побудована у 1752 р. як костел Августинського католицького монастиря. Чоловічий монастир існував поруч з церквою ще у XVII ст. У 40-х рр. XIX ст. костьол був відремонтований і освячений як Успенська православна церква. За радянських часів(1953р.) церкву закрили і лише в 1993 р. відремонтували та знову відкрили.
Могила братська радянських воїнів (1985р.) в с.Радехів
2. Радехів (1)-1
Комплекс Успенського храму (1751р.)
2. Радехів (2)-1
Успенська церква (1751р.)
2. Радехів (3)-1
 Головним надбанням Успенської церкви є її чудовий архітектурний ансамбль. У ньому збережені всі деталі оздоблення фасаду, карнизи, вигини, лінії, задумані майстрами ще в 1700-х рр. Як і тоді, Успенська церква володіє унікальним розкішним екстер`єром, ідеально поєднується з внутрішніми розписами стін
Святиня.Тил
2. Радехів (5)-1
Святиня.Тил-2
2. Радехів (6)-1
Фото
2. Радехів (7)-1
 В селі також можна оглянути цікавий тракторець-пам'ятник на честь перших трактористів, які працювали на полях Волині.
Мури з брамою
2. Радехів (8)-1
Пам'ятник на честь перших трактористів, які працювали на полях Волині (1966р.)
2. Радехів (10)-1
Будинок культури
2. Радехів (11)-1
 У центрі -типовий для свого періоду Будинок культури.Поряд з ним-вже згаданий трактор та й власне сам храм. Блукати не прийдеться.
На огляд усіх пам*яток села я потратив аж цілих... 13хв.! Чого не скажеш про час на дорогу..
Трактор
2. Радехів (12)-1
Фото
2. Радехів (9)-1
Пам*ятник землякам (1967р.)
2. Радехів (13)-1
 На зворотньому шляху навідуюсь у ще один пункт. Ще раз переконуюсь-для таких місць(де тратиш на дорогу години,а на огляд цікавинок-декілька хвилин) потрібна своя автівка..
Новосілки - село Володимир-Волинського району Волинської обл. Знаходиться за 5 км від м.Володимира-Волинського. Перші згадки про село датуються поч. ХІХ ст.
Комплекс Петропавлівського храму в с.Новосілки
4. Новосілки (1)-1
Храм Петра і Павла.Фасад
4. Новосілки (2)-1
 Назва населеного пункту сама говорять за себе. «Новосілки» тлумачиться як новозбудоване село. Села з подібними назвами зустрічаються по всій Україні. У Новосілках є церква 17 ст., яка збудована при матеріальній підтримці київського і брацлавського воєводи відомого Адама Киселя. Зведена вона на підвищенні і у 17-18 ст. і є пам’яткою архітектури. Церква має оборонний характер, належить до малопоширених на Волині типу хрестоподібних споруд з однією баштою на фасаді.
Фото
4. Новосілки (3)-1
Церква за надійним муром
4. Новосілки (4)-1
Захисний мур з контрфорсами
4. Новосілки (5)-1
  На південний схід від с.Новосілки знаходиться одноймений лісовий заказник місцевого значення.Створений з метою збереження унікального лісового масиву. Колись в лісі розташовувалася військова частина, де зберігалися ядерні боєприпаси та пальне. Самі ж ракетні штольні з балістичними ракетами знаходилися неподалік. Місцеві селяни, звичайно , знали про існування частини в лісі і намагалися оминати її стороною. Кажуть, військові вивезли все цінне та залишили об’єкт протягом однієї ночі. А вже за часів незалежності на територію почали навідуватися шукачі металу. Першими порізали залізні двері з ангару. Інфо звідси.
Споруда.Тил
4. Новосілки (7)-1
Tags: Волинь, Новосілки, Радехів, мандрівки, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment