Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Маловідомі,але не забуті. Ч.10

  Веловилазка вже давнього на сьогоднішній час квітневого дня 2015-го року.Було цікаво. Продовжую натискати на педалі,-позаду ось ця частина шляху,попереду те,що покажу зараз. Педалюємо!
7. Русин (4)10. Цеблів (5)
9. Перемисловичі (4)12. Ванів (7)

Старезна "гребінчата" дорога
6. Лешків (2)
Панорама
6. Лешків (4)
 Новозаснована дочірня церква збудована у 1904 р. з матеріалу старого храму 1767 р. з с.Себечів.  В 1957 - 1989 рр. церква стояла зачиненою, в ній був влаштований склад колгоспного зерна.
Храм стоїть біля центру села, на підвищенні, біля дороги і житлових будинків. Будівля тризрубна, на бетонному фундаменті. На південний-схід від святині розташована цегляна стінового типу дзвіниця, на якій  висить тільки один дзвін.
Народний дім. Був...
6. Лешків (5)
Церква Положення Пояса Пр. Богородиці (1904р.) в с. Лешків
6. Лешків (7)
Дзвін
6. Лешків (8)
 Наступним у мене по маршруту село Русин, у якому є свій дерев*яний храм( власне за дерев*яними церквами цього дня я й "полював").
Храм. Тил
6. Лешків (9)
Церква та дзвіниця
6. Лешків (10)
Попередня дерев'яна церква походила з XVIII ст. У 1878 р. збудовано існуючий храм, а перед 1895 р. - муровану стінну дзвіницю. Виселені у 1946 р. мешканці повернулися до своїх місць у 1955 р. Церква стояла зачиненою протягом 1956 -1989рр. Використовувалася як склад зерна.
 Деревяна церква стоїть у центрі села, в долині, на невеликій ділянці. Підвалини тризрубної будівлі поставлені на цегляний підмурівок. Вівтар гранчастої форми, має прибудовані з обох сторін ризниці.
І про всяк випадок: інформацію для даної оповіді взяв звідси.
За секунду до сигналу "Тривога!"
7. Русин (11)
Церква Св. Апостола Євангелиста Луки (1878р.) в с.Русин
7. Русин (4)
Мурована дзвіниця
7. Русин (2)
 Про історію села,як і про попереднє(Лешків),та й багацько інших-не знайшов жодної інформації. Два-три речення з Вікі-нема сенсу копіювати..
Іконостас
7. Русин (3)
Храм.Тил
7. Русин (5)
Храм в оточенні дерев
7. Русин (7)
 Шикарні й водночас прості до примітивізму сільські сюжети гармонійно змінюють один одного,періодично потрапляючи в об*єктив та залишаючись на цифровому носії..
Провінційний пейзаж
7. Русин (8)
Провінційний пейзаж-2
7. Русин (9)
Церква Різдва Пр. Богородиці (1899р.) в с.Перемисловичі
9. Перемисловичі (1)
 Село Перемисловичі. Вперше парафія згадується у 1578 р. Попередня дерев'яна церква походила, ймовірно, з XVIII ст.  У 1850 р. її відновлювали. У 1899 р. зведено існуючу дерев'яну церкву, а наступного року вимуровано дзвінницю. Святиня була зачинена з 1946 по 1989 р. Церква розташована на ділянці неправильної форми, яка з усіх сторін оточена дорогами.
На церковному подвір'ї збереглися два деревяні хрести. На одному з них напис: "Хрест сей місійний! Відновлений 1990 року на місці бувшого 1914 року, та на честь відновлення християнської віри!".
Дзвіниця
9. Перемисловичі (2)
Храм.Профіль
9. Перемисловичі (4)
 Римо-католицька громада села у 1899 р. звела невелику дерев'яну філійну каплицю. По 1945 р. її перетворили на колгоспний склад. Після проголошення незалежності України каплицю спочатку не використовували, а згодом по ремонті почали проводити у ній богослужіння.
 У селі є два ставки ,млин та цегельний завод.
Фото
9. Перемисловичі (5)
Церква Свв. Кузьми і Дем'яна (1871р.) з дзвіницею та огорожею в с.Цеблів
10. Цеблів (1)
Храм.Профіль
10. Цеблів (2)
 Сусіднє село Цеблів детально описане у королівській люстрації 1565р.(?). Документи 1564-1565 рр. засвідчують існування в селі парафії. Існуюча дерев'яна церква збудована у 1871 р. на місці давнішої, теж дерев'яної. Від виселення українців у 1946 р. до 1989 р. стояла зачиненою і використовувалася на склад зерна.
Тут місцеві дівчата сформували монаший дім. Вони спершу мали намір увійти до вже існуючого в сусідньому Жужелі ( с. Жужеляни ) монастиря сестер-служебниць, заснованого о. Єремією Ломницьким, однак їх там не прийняли. Так 1898р. постало Товариство святого Йосифа-Обручника (нині – Згромадження сестер-йосифіток), котрим до кінця свого життя ревно опікувався о. Кирило Селецький. До речі, будинок цього Згромадження стоїть поблизу церкви.
Панорама
10. Цеблів (4)
Дерев*яний храм Свв.Кузьми і Дем*яна
10. Цеблів (5)
 Місцева святиня розташована поблизу центру села, при дорозі, на підвищенні. Велике церковне подвір'я обмежене цегляним муром. Церква тризрубна, триверха, до вівтаря гранчастої форми з півночі прибудована ризниця, до якої, уздовж північної стіни нави зробили ще прибудову на ширину піддашшя, яке оточує церкву. Бабинець від заходу має рівноширокий присінок з трьома дверима. Цікаво, що на причілку його даху зробили два віконечка.
На захід від храму знаходиться мурована, стінового типу дзвіниця, а на південь - деревяний, пам'ятний хрест з двома табличками. На одній з них напис: "Спаси свою душу". Свята місія 4.VIII.-9.VIII. 1996 с.Цеблів.".
Шахта "Степова"
11
Церква Св. Дмитра (1683р.) в с.Ванів
12. Ванів (1)
 Найстаріший на Сокальщині дерев*яний храм знаходиться в селі Ванів. В кін. XVIII ст. під будівлю підвели нові підвалини і стендари. Обновлена у 1886 р. та прикрашена живописом пензля Заблоцького з Кристинополя ( м.Червоноград ). Проєкт 1938р. архітектора Євгена Нагірного, який передбачав розширення бабинця і оточення його опасанням, частково реалізований у 1939 р. Церква у 1955 р. зачинена, згодом пограбована. З 1990 р. діюча.
Найстаріший дерев*яний храм Сокальщини
12. Ванів (3)
Святиня.Профіль
12. Ванів (4)
Різьблена скульптура з паскудною "прикрасою"
12. Ванів (5)
 Було б непогано,якби про ці села знайшлося побільше інформації..
Церква.Тил
12. Ванів (6)
Фото
12. Ванів (7)
Tags: Ванів, Лешків, Львівщина, Перемисловичі, Русин, Цеблів, дзвіниця, мандрівки, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments