Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

До Борщова не за борщем

17. Борщів (3)
 Їхали з надією заночувати.. Або тут,або..та десь би притулились. Пощастило,- о 18.30 вже й не надто хочеться думати про нічліг,хочеться просто його мати.А ще після десятка відвіданих пунктів.
Готель в Борщеві є. З рестораном та досить непоганим пивом у ньому(вечеряли ми в іншому закладі). Отож о 19 годині,оглянувши перед цим цікавинки містечка(так,для цього вистачило бл.40хв.),ми вже прямували до свого номера,- залишити речі,прийняти душ та вийти на неспішну прогулянку вечірнім Борщовим, чи правильніше Борщевим,або Борщ..одним словом-містом!
Центральна площа містечка
17. Борщів (9)
Центральна площа містечка-2
17. Борщів (8)
 Візитівкою Борщівщини стала сорочка, вишита саме чорними нитками. Як розповідає давня легенда, домінуючий чорний колір шиття пов'язаний з конкретними подіями трагічної історії України. У XV-XVII ст. Борщівський край був постійним об'єктом нападів турків і татар. Після одного з таких нападів у кількох наддністрянських селах загинули всі чоловіки. Тоді дівчата і жінки, оплакуючи свої гіркі долі, поклялися протягом кількох поколінь носити траур за загиблими коханими і вінчатися у сорочках, вишитих чорними нитками… Давня бабусина й прабабусина «борщівська бавляна сорочка» цінується і в Україні, і за кордоном. Вона шита «по рукавах», її найголовнішими ознаками є біле домоткане, - здебільшого конопляне - полотно, а також вишивка грубою вовняною ниткою - «чорною бавною». Мистецтвознавці стверджують, що на сьогодні залишились два найбільш популярні види вишивки: полтавська та борщівська, як феноменальне явище, в якому закарбовані фрагменти трипільської культури.
Шевченко (1991р.)
17. Борщів (4)
Франко (1983р.)
17. Борщів (10)
Міцкевич. Був.. (1898р.)
17. Борщів (17)
 Велике дійство яке об'єднує два грандіозні фестивалі «В Борщівському краї цвітуть вишиванки» та «Борщ'Їв» проходить щорічно у місяці вересні на Борщівській землі.
Програма фестивалю завжди насичена, весела, цікава, пізнавальна і смачна. Адже тут можна відвідати виставку вишиванок усіх населених пунктів району, також вишиванки привозять майстри з усієї України, охочі можуть поторгуватися на аукціоні-розпродажі вишиванок відомих колекціонерів і майстринь України, відвідати майстер-класи відомих майстринь-вишивальниць, взяти участь в конкурсі пісні про вишивання, скуштувати понад 50 видів справжнього українського борщу, насолодитись народною музикою, піснями, танцями і просто гарно відпочити.
Меморіал Слави (1975р.;1985р.)
17. Борщів (23)
На кільці
17. Борщів (19)
Пішохідна до центру
17. Борщів (7)
 На поч. 17 ст. споруджувався замок, згодом перебудований на палац який, на жаль, не зберігся. Однак для поціновувачів таємниць, справжнім надбанням будуть замкові підземелля та погреби. Розповідають що у 1774 р. місто відвідав «український Робін Гуд» - легендарний Олекса Довбуш. Тут він вчинив розправу над польським паном, який особливо жорстоко ставився до місцевого населення.
Вілла
17. Борщів (18)
Вілла-2
17. Борщів (20)
Центральна бібліотека
17. Борщів (16)
 Особливої уваги, для поціновувачів архітектури, вартий «Народний дім». До відкриття цього будинку долучився Михайло Грушевський. Сьогодні дану споруду відзначають як найкрасивішу в місті. З 1976 р. в залах будинку діє «Краєзнавчий музей». В ньому розміщені експозиції, які детально розповідають про довгу історію місцини, наочно демонструють елементи побуту та обрядовості а також витвори мистецтва місцевих авторів.
Міська рада-ратуша
17. Борщів (11)
Храм-новобуд
17. Борщів (24)
 Борщів засновано у давньоруські часи, оскільки уперше він згадується 1456 р. вже як місто, а на його околицях знайдено давньоруське городище і могильник, а на старому кладовищі - хрест з написом '1330 рік'. 1629 р. отримав магдебурзьке право, з 1867 р. - повітовий осередок, а з радянських часів є районним цетром.
У 1663 р. у Борщові було засновано парафію коштом М. Дудінського. 1763 р. спорудили мурований костел замість знищених татарами і турками дерев'яного (вежу святині перебудували з оборонної вежі замку XVII ст.). 1871 р. храм було освячено. У 1928-1930 рр. святиню реставрували.
Костел Пресвятої Трійці (1763р.)
17. Борщів (15)
Храм.Профіль
17. Борщів (14)
Св.Антоній
17. Борщів (13)
Троїцький костел
17. Борщів (12)
Із старих храмів, крім костелу, у Борщові збереглася церква Успіння Пресвятої Богородиці, побудована у 1886 р. В інтер’єрі храму - копія чудотворної ікони Борщівської Божої Матері у «чорній» вишиванці. Поруч з церквою вже в роки незалежності збудовано велику дзвіницю з годинником.
Церква Успіння Пресвятої Богородиці (1886р.)
17. Борщів (6)
Дзвіниця
17. Борщів (5)
Комплекс храму Богородиці
17. Борщів (2)
У Борщеві, в час національно-визвольних змагань поч. ХХ ст., у 1919 р. розміщувався уряд ЗУНР. На сьогоднішній день приміщення штабу тогочасного уряду використовує міська рада.
"Народний дім" / обласний краєзнавчий музей (1908р.)
17. Борщів (1)
Руський дім народний
17. Борщів (21)
Візитівка містечка
17. Борщів (25)
 О 5.30 ранку вже пили каву "Живчик" на балконі. Містечко ще глибоко спало,а ми вже з ним прощались..
Вид з готельного номера
17. Борщів (26)
Tags: Борщів, Тернопілля, архітектура, дзвіниця, мандрівки, памятники, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments