Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Андрушівка: Парково-палацовий візит

 Ви знаєте що таке "короткочасний візит"?Ні, це не тоді,коли якийсь високопосадовець здійсняє 3-4-ох годинний "короткочасний візит" на новий об*єкт(ферму,школу і т.п.) і навіть не тоді,коли у ваше місто "з короткочасним візитом"( 2-3 год.) пиїхала делегація з...Сенегалу / Пекіну / Антананаріву... Короткочасний візит це тоді,коли ви швиденько вриваєтесь у якийсь пункт,розбігаєтесь,оглядаєте та фоткаєте його цікавинки,робите вигляд,що неспішно і з насолодою прогулююєтесь парковими доріжками,слухаючи шелест листя під ногами (на це виділено декілька хвилин),знову сходитеся докупи та відчалюєте.На все про все орієнтовно 30хв.
  З "короткочасним візитом" завітали в Андрушівку.
8. Андрушівка (14)

 В історичних джерелах Андрушівка під назвою Андрусовка вперше згадується в 1683 р. в переліку так званих «пустих сіл». Андрушівка тоді була приписана до Котельні. Починаючи з XVII ст. село стало власністю польських магнатів Бержинських,які в сер 19ст. звели на березі ставка палац, розбили парк.
Рибацькі "причали"
8. Андрушівка (7)
Панорама з видом на храм
8. Андрушівка (6)
Храм Різдва Богородиці
8. Андрушівка (1)
  У 1869 р. перший на Житомирщині цукровий завод, збудований 1843 р., і графський маєток у синів Станіслава Бержинскього придбав Артемій Терещенко, що започаткував династію підприємців-цукрозаводчиків і меценатів. У часи Миколи(Ніколи) Терещенка цегляний палац складної форми був перебудований у стилі французьського неоренесансу.
Після жовтневого перевороту (1917р.) 25 січня 1919 р. в Андрушівському палаці Терещенків був організований перший Волиньревком, а в червні 1920 р. тут же розмістився штаб Першої кінної армії, і зокрема, на мітингу перед місцевими селянами виступав С.Будьонний з промовою, про що сповіщає меморіальна дошка. Тоді ж палац був розграбований, а при відступі "червоні" збирались підірвати споруду, та місцеві вмовили їх дозволити розмістити в ній школу.
Фото
8. Андрушівка (3)
Погруддя Н.Терещенка
8. Андрушівка (4)
У 1975 р. палацова споруда зазнала реконструкції - було добудовано другий поверх над оранжереєю, яка з'єднувала палац і господарський корпус. Тут дотепер міститься Андрушівська ЗОШ № 1.
Будівля розташована у центрі міста над ставом і оточена парком. Палац - двоповерховий у стилістиці французького неоренесансу. Зі старих часів збереглися мармурові сходи й ліплені позолочені стелі в окремих приміщеннях. До палацового комплексу також входили оранжереї, господарчий корпус, парк .. Серед господарських будівель - стайні, комори.. З тильного боку палацу зберігся великий фонтан.
Братська могила радянських воїнів
8. Андрушівка (8)
Алея Слави
8. Андрушівка (9)
Погруддя героїв РС
8. Андрушівка (10)
 Парк навколо садиби-палацу Бержинських-Терещенків, одне з улюблених місць відпочинку мешканців та гостей міста, його туристичний об'єкт. Тут розташовані ставки (на них щороку повертаються лебеді), споруда палацу, декілька монументів радянської доби. Сам парк  був закладений у пер.пол. XIX ст. тодішніми власниками села Андрушівка панами Бержинськими.
Госпбудівля
8. Андрушівка (11)
З контрфорсами-більш вражаюче
8. Андрушівка (15)
Одна із споруд на території парку
8. Андрушівка (21)
 У  1883–1914 рр. здійснювалась перебудова та модернізація місцевого заводу - він, розташований на околиці Андрушівки. В 1871 р. на кошти А. Терещенка відкрито однокласне училище, а невдовзі - двокласне.
У 1927-1928 рр. відбулась модернізація Андрушівського цукрового заводу, що дало можливість підвищити потужність підприємства.
Гуляючи парком...
8. Андрушівка (22)
Гуляючи парком-2...
8. Андрушівка (19)
Стадіон із колишнім фонтаном
8. Андрушівка (12)
 З 9 січня до 29 лютого 1944 р. в селищі розміщувався командний пункт штабу 1-го Українського фронту. Тут перебував  радянський полководець, генерал армії М.Ф.Ватутін. На честь загиблих в Андрушівці був споруджений обеліск Слави, встановлений пам'ятник.
У повоєнний час у Андрушівці та районі були відбудовані зруйновані заводи, в першу чергу місцевий цукрозавод - запрацював 12 жовтня 1944р. Від 1975 р. Андрушівка має статус міста.
У роки незалежності України в місті  будуються дві культові споруди, а з 2001 р. у передмісті Андрушівки діє приватна Андрушівська астрономічна обсерваторія.
Осінь
8. Андрушівка (18)
Палац Бержинських-Терещенків (сер.19ст.;1975р.)
8. Андрушівка (17)
Неоренесансний палац-школа
8. Андрушівка (16)
Євреї вперше з'явилися в Андрушівці в 1784 р., коли ці землі відійшли до Росії. У теперішній час від відносно великої андрушівської єврейської громади, що проживала тут колись, лишився тільки цвинтар. Так зване Окописько, що збереглося, було засновано в XIX ст. Після проведення в Андрушівку залізниці (1939р.) єврейський цвинтар став значно менший за розмірами. На тепер збереглося бл. 100 поховань. Остання хасидська могила  датована 1994 р.
Андрушівська ЗОШ № 1
8. Андрушівка (14)
Фото
8. Андрушівка (13)
Став у парку «Садиба Терещенка»
8. Андрушівка (2)
 Якось так,-провінційно,тихо і ..час ніби зупинився(принаймі на території парку. Чи може це погода сприяла такому відчуттю). А колись тут гуляли досить впливові люди. І це в масштабах імперії!
Андрушівський парк (пер.пол.19ст.)
8. Андрушівка (20)
Tags: Андрушівка, Житомирщина, мандрівки, палац, памятники, парк, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments