Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Два села Буковини: Могилівка(церква) + Буденець(палац)

 Ні,в населений пункт з такою назвою забобонним мандрівникам зась,-ще карму попсувати можна,накликати біду на долю свою.Могилівка,бррр!
На щастя,я не з таких,єдиний фактор який міг мене зупинити - спокуса теплого ліжка і горнятка гарячої кави у чернівецькому хостелі,-було нейтралізовано і от я вже чвалаю засніженими сільськими вуличками все вгору і вгору...
3. Могилівка (6)
Та щоби я сюди їхав лише заради цього одненького,ніскілечки не екслюзивного,хоча і досить симпатичного (дякуючи контрфорсам) храму,з вражаюче-непідтвердженою датою побудови (в крайному випадку вона може бути актуальною для попередника,але аж ніяк не для цієї будівлі.П.С. Суб*єктивно). Ні,ні ні і ще раз НІ! Заскочив мимохідь,оскільки мав намір відвідати Герцу,а тут - рукою подати,перейшов місток,звернув ліворуч,трохи прямо,ще ліворуч і прямо та праворуч-вгору..якось так. І "+1"  бонус.Не відмовив собі у задоволенні пропотіти взимку).
Панорама з видом на Могилівку та Герцу
3. Могилівка (2)
Церква Стефана Великого
3. Могилівка (3)
Храм оборонного типу-один з найстарших на Буковині
3. Могилівка (7)
 Храм стоїть у шикарному атмосферно-пейзажному місці,на узвишші,з якого відкривається панорама з видом на Герцу і власне саму Могилівку.Поряд-кладовище. На церковному дворі крім самого храму ще знаходиться криниця і дзвіниця з прибудовою (цілісна споруда).
Сучасний стан: поштукатурені стіни,металочерепиця,пластикові вікна / металеві двері,блискучі водостічні труби і потужні старезні контрфорси,завдяки яким і хочеться оглядати цю крихітку (храм досить таки компактний).
Дзвіниця з прибудовою(?)
3. Могилівка (5)
Про Рай,Пекло та інші "бонуси"
3. Могилівка (4)
 Не буду перебріхувати цю мінімальну інформацію,яка блукає мережею щодо історії святині (її вивчав у декількох шанованих блогерів,які копіювали текст один в одного)),оскільки чогось вагомішого і підтвердженого щодо цієї споруди я не надибав.Стоїть собі церквиця та й стоїть,а як,коли,що і ким? А хто знає..
Тут "пахне" 1440-им роком...Справді?
3. Могилівка (8)
 Наступний цікавенький пункт(ні,у нього я поїхав не одразу ж із Могилівки,а аж на наступний день)-село Буденець Сторожинецького району,перша згадка про яке датується 1435р. На  краю  села  в’ється  наче  змійка  річка  Малий  Сірет. Буденець має багато кутів: Горб, Долина, Переліска, Бежанешти, Гаражени, Кошкова. Найдавніші  будинки  збудовані  на куті  Гаражени. Через  Гаражени  протікає  маленька  річечка  з  чистою водою – Будей.  Можна  припустити, що від неї  село одержало назву Буденець. На території, де сьогодні простяглися кути Горб і Переліска, росли колись густі ліси. Кут Переліска  почав  розростатися  бл. 1700-их рр.
Панорама з видом на храми Буденця
7. Буденець (8)
Палац Мікулі-Волчинських (кін.ХІХ-поч.ХХ ст.)
7. Буденець (6)
Палац-школа
7. Буденець (3)
 У  австрійські часи Буденець був володінням родини польських феодалів Волчинських, які  залишили після себе палац у центрі села. Пан Іоан Волчинський (1874-1910 рр.) був професором, доктором  медичних наук, автором першої медичної книги румунською мовою, яка була опублікована у Чернівцях у 1883 р.
Палац кін. ХІХ ст.нагадує про колишню велич польських поміщиків – господарів села. За переказами, палац побудував пан Мікулі, за якого вийшла заміж донька землевласника Волчинського. Його оточував великий дендропарк, від якого залишився лише невеличкий сквер із 300-літнім дубом.
Дуб-велет
7. Буденець (4)
Споруда з вежами і вежечками
7. Буденець (7)
Вечірнє
7. Буденець (5)
 З приходом радянської влади пан Мікуле з родиною покинули будинок і втекли до Румунії, де все життя пропрацював листоношею. До 1974 р. приміщення маєтку належало сільському колгоспу. З 1974 р. і  по теперішній час, в даній будівлі  знаходиться Буденецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів з румунською мовою навчання.
Tags: Буденець, Буковина, Могилівка, мандрівки, палац, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments