Жовтневе сонце настільки втомлене літніми подвигами,що вже близько 17год. лаштується на спочинок. На годинниках 15.40, ми підкотились до Преображенського монастиря у с.Тригір*я.

Преображенський Тригірський чоловічий монастир

Монастирський цвинтар

Храм-новобуд

Якщо хтось,начитавшись про аскетичність,магічну привабливість,"красоту неописуємую" та інші принади комплексу,вирішив кинувши усе і усіх примчатися за тридев*ять земель сюди,щоб побачити-відчути-проникнутись усім тим,про що чув-читав,то він може бути вельми розчарованим...Скажу відверто-на мене більше враження справили пейзажні види берегів та ріки Тетерів, аніж самого монастиря.Це не антиреклама,це реальні суб*єктивні враження.
А зараз трохи про історію.
Спасо-Преображенська церква(1854-1873рр.)

Інтер*єр

Інтер*єр-2

Монастир розташований на скелястому березі р.Тетерів. Час заснування його різні джерела вказують різний:синодик обителі стверджує, що він був заснований у 1583 р. князем В. Житомирським, А. Малевич заперечує це,припускаючи, що обитель заснована В.Ольгердовичем, який у 1362-1394 рр. керував Київським князівством до якого належав і Житомир. З часом монастир був зруйнований і відновив свою діяльність у 1613 р. завдяки братам Вороничам.
В сер. 17 ст. Київський митрополит П. Могила описав у книзі “Ліфос” (1644р.) свій візит до Тригірського монастиря, де проживали близько 80 ченців, які знаходились “у великому смиренні та суворому житті”.
Преображенський храм+келійний корпус

Нова церква

Панорама

За часів Хмельниччини обитель зазнала розорення та руйнування. Зруйновано було й церкву Святої Трійці. Новий дерев’яний храм обителі на честь Преображення Господнього збудовано у 1685 р.
В пер. пол. 18 ст. монастир було підпорядковано уніатам, але православні традиції збереглися тут до кінця століття. При обителі діяли латинська та руська школи. З 1777 р. монастир утримував благодійну лікарню.
У 1839 р. монастир було передано московській православній церкві.
Ріка ТетерівВ пер. пол. 18 ст. монастир було підпорядковано уніатам, але православні традиції збереглися тут до кінця століття. При обителі діяли латинська та руська школи. З 1777 р. монастир утримував благодійну лікарню.
У 1839 р. монастир було передано московській православній церкві.

Ріка Тетерів-2

Ріка Тетерів-3

У 1848-1852 рр. о. Леонтій спорудив у монастирі теплу муровану церкву Богоявлення, а протягом 1854-1873 рр. було зведено новий мурований Преображенський храм.
У 1930-х рр. обитель закрили, Преображенський храм використовувався як склад, а у братському корпусі знаходилася сільська школа. В 1941 р. Богоявленську церкву знесли,а Преображенський храм відкрився як парафія.
Після закінчення війни у корпусі знову розташувалася школа. У 1990 р. корпус повернули церкві. 22 червня 1993 р. парафію перетворено на монастир.
Ріка Тетерів-4У 1930-х рр. обитель закрили, Преображенський храм використовувався як склад, а у братському корпусі знаходилася сільська школа. В 1941 р. Богоявленську церкву знесли,а Преображенський храм відкрився як парафія.
Після закінчення війни у корпусі знову розташувалася школа. У 1990 р. корпус повернули церкві. 22 червня 1993 р. парафію перетворено на монастир.

Ріка Тетерів-5

Близько 45-ти хвилин вистачило на оглядини території та інтер*єру храму Преображення,а також милування-позування на фоні скелястих берегів.Попереду ще один пункт + підвечірок + дорога + пошук житла + вечеря. Плани як в маленьких Наполеонів,а часу до заходу сонця не так вже й багато. Хоча хвилюватися не було причин-до наступної цікавинки всього-то бл.4км. дороги,так би мовити-"дві пісні").
Руїни палацу родини Терещенків

Фасад із нішами

"Скелет" минулої краси

Село відоме з XVIII ст., раніше носило назву Дунаєць. З 1903р. належало родині Терещенків, які в 1911р. побудували тут палац. У 1848-1901 рр. у селі працював Денишівський чавуноливарний завод.
Палац, зведений на березі річки на поч. 19 ст., будувався з урахуванням прогресивних технологій. Будинок побудований з цегли, ліпнина на фасаді виконана за допомогою штукатурки. Особливою прикрасою палацу служила триповерхова вежа, яка і зараз височіє над залишками будинку.
Збережений декор екстер*єру

Ангелята-меломани

Нутро вцілілої вежі

Над його проектом проводив роботу архітектор П. Голландський. Завдяки дуже високій триярусної вежі палац має деяку схожість з європейськими замками.У даний час садиба знаходиться в занедбаному стані.
Після подій 1917р. палац був зруйнований,-його розграбували й поступово, ще до Другої світової війни перетворили на руїну.
Ще й сьогодні багато хто намагається відшукати скарб багатого промисловця, адже так хочеться вірити, що у палацу залишилися нерозгадані секрети, один з яких - тайник із золотими монетами.
Ще й сьогодні багато хто намагається відшукати скарб багатого промисловця, адже так хочеться вірити, що у палацу залишилися нерозгадані секрети, один з яких - тайник із золотими монетами.

"Замок Терещенків"

Панорама

У село Дениші дуже часто приїжджають для проведення тренувань альпіністи та скелелази,так як над річкою Тетерів розташовані мальовничі гранітні скелі.