Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Цікавинки Волині : Микуличі та Локачі

 Від Володимира-Волинського сюди бл.16км.,які можна подолати маршруткою або автівкою,їдучи в сторону Луцька.Потім ще прийдеться пройтися біля 2км. в одну сторону,якщо захочите побачити те,що висвітлине у звіті. Я був тут вже о 06.15хв.Рано?Так,тому що крім села Микуличі мав намір оглянути ще декілька пунктів.
1. Микуличі (3)1. Микуличі (14)
2. Локачі (3)2. Локачі (19)
Пам’ятник на честь подвигу екіпажу льотчиків (1983р.)
1. Микуличі (1)
Цвинтарна огорожа
1. Микуличі (2)
 Якоїсь широкої інформації про село Микуличі я не знайшов,та й не надто аж так щоб старався,-порився в інтернеті,переглянув свою літературу-нема.Думаю від цього ніхто вельми не розчарується,бо кому дуже цікаво,то може поїхати сам та розпитати сільських старожилів що і як там у них було,а я ж просто покажу те,чим можна потішити око,крокуючи центральною вулицею.
Відійшовши менше сотні метрів від траси праворуч бачимо пам’ятник на честь подвигу екіпажу льотчиків під командуванням Героя Радянського Союзу гвардії капітана С.В.Мілашенкова.
Троїцька церква (1880р.) Фасад
1. Микуличі (3)
Троїцька церква (1880р.) Профіль
1. Микуличі (5)
Храм на кладовищі
1. Микуличі (6)
 Опісля, через три хвилини ходьби ліворуч виринає сільське кладовище,огорожене мурованою стіною із брамою та з цвинтарною мурованою Троїцькою церквою 1880р. побудови.
Будівля цікавої нетипової форми,яку їй частково надала прибудова козирка на трубах,фасадна частина обрамлена контрфорсами,роль дзвіниці виконує металевий балон,підвішений на гачку.Багато часу для оглядин храму не потрібно,тому прямуємо далі.
Млин паровий (1930р.)
1. Микуличі (8)
Будівля
1. Микуличі (9)
 Хвилин 12-15 йдемо попри сільські будиночки,нічим не цікаві і ось ліворуч щось нетипове-споруда парового млина,зведена у 1930р.,мурована,триповерхова з частково побитими вікнами.Оглядаю.Неподалік сільські мешканці зганяють худобу на пасовище.На годиннику 06.48,ранок..
Через декілька десятків метрів ліворуч показується ще одна,остання та найцікавіша пам*ятка села,- дерев*яна церква Собору Пресвятої Богородиці,споруджена у 1778р.
Храм з огорожею
1. Микуличі (11)
 В  ХІХ ст. під час добудови споруда отримала теперішні форми. Також є інформація, що напр. ХІХ ст. місцева церква стояла там, де колись була дуже стара, в урочищі "Церквисько". Сьогодні належить до пам'яток архітектури місцевого значення. Церква в користуванні православної громади московського патріархату.
Храм стоїть на південь від села, при дорозі до с. Нехвороща, на підвищенн. Обабіч входу на прицерковну територію дві невеликі муровані будівлі, сама територія оточена кам'яним муром. Головна особливість храму - дві вежі-дзвіниці при західному фасаді бабинця. Вежі сполучені між собою двосхилим дашком, який захищає вхід до церкви. Частину вікон в стінах церкви змінили пластиковими.
Церква Собору Пресвятої Богородиці(1778р.).Фасад
1. Микуличі (13)
Дерев*яна церква.Профіль
1. Микуличі (16)
 Мав у планах оглянути церкву Бориса і Гліба у с.Нехвороща,але прикинувши перспективу потратити половину дня на добирання-вибирання до неї-повернув назад,до траси.
Сідаю у маршрутку і котимося в Локачі,-селище міського типу,яке знаходиться за 17км.від Микуличів.
Поряд з сучасною автостанцією знаходиться будівля млина. Будівля симпатична,двоповерхова,мурована,з бічними прибудовами,в одній із яких продають пиріжки.
Млин. Локачі
2. Локачі (17)
ДАІ
2. Локачі (3)
Будинок школяра
2. Локачі (4)
 Вперше про Локачі згадується у грамоті князів Четвертинських, складеній 12 травня 1542 р. В ній ідеться про продаж містечка Локачів князеві Сангушкові. Згодом воно переходить у володіння князів Чарторийських. Напр. XVI ст. Локачі - власність князя О. Пронського.
Будівля
2. Локачі (5)
Пам*ятник землякам (1965р.)
2. Локачі (7)
Будинок культури
2. Локачі (8)
Похід селянсько-козацького війська Б. Хмельницького під час визвольної війни українського народу 1648-1654 рр. на Західну Україну  закінчився укладенням у 1649 р. Зборівського миру, за яким Західна Волинь, в тому числі Локачі, залишилася під владою Польщі. Королівський уряд вживав найжорстокіших заходів, щоб запобігти селянським заворушенням. Кріпосницький гніт супроводився дальшим обезземеленням селян і збільшенням феодальних повинностей.
З новою силою розгорнувся наступ католицизму, в Локачах у 1726 р. споруджують католицький костьол. Однак українське населення продовжувало відстоювати свої звичаї, віру, наслідком чого було спорудження  православної церкви у 1760 р.
В результаті третього поділу Польщі Локачі, як і вся Волинь, відійшли до складу Російської держави.
Симпатична споруда
2. Локачі (13)
Піонери
2. Локачі (9)
 Головна святиня Локачів – храм Святого Миколая. Церква дерев’яна, побудована 1913 р. Храм тридільний, із заходу до бабинця прибудовано триярусну дзвіницю. Іншу церкву, Преобреженську в 1922 р., яка на той час вже була нечинною перевезли в с.Шельвів.Залишилась лише каплиця.
Миколаївська церква (1913р).Фасад
2. Локачі (10)
Миколаївська церква.Профіль
2. Локачі (12)
 Свою першу церкву локачинські віряни УПЦ КП спорудили в пер.пол. 90-их рр. минулого століття на основі з руїн відбудованої каплиці, яку було зведено ще у др. пол. ХVIII ст. на вшанування пам’яті загиблих тут 1241 р. під час татаро-монгольської навали українських дівчат-полонянок. Назвали її Свято-Преображенською, зберігаючи пам’ять про збудовану у 1760 р. церкву з такою ж назвою. Була церква греко-католицькою, потім, після приєднання в 1795 р. Волині до Російської імперії, мусила стати російською православною. Відтак діяла, хоч зазнала ушкоджень під час Другої світової війни, ще й упродовж кількох повоєнних літ. Але невдовзі під тим приводом, що аварійна, церкву для вірян совєтська влада закрила. Кілька літ її приміщення, використовували для складських потреб (точнісінько так, як і згадану старовинну каплицю), а в 70-их рр. минулого століття зруйнували остаточно.
Каплиця церкви Преображення (18ст.)
2. Локачі (19)
Каплиця під гонтом
2. Локачі (18)
 А ще у селищі можна оглянути монументи на братській могилі радянських воїнів, пам*ятник на могилі землякам та монумент на честь визволення від німецько-фашистських загарбників.
Могила братська радянських воїнів (1973р.)
2. Локачі (22)
Танк на постаменті
2. Локачі (23)
 Можна ще побродити вуличками,але чогось вельми цікавого ви не побачите,хіба...
Вулиця
2. Локачі (16)
Вулиця-2
2. Локачі (15)
Tags: Волинь, Локачі, Микуличі, мандрівки, памятники, храми
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments