Віталій Ільницький (neo7777vitaha) wrote,
Віталій Ільницький
neo7777vitaha

Ґорґани : підйом на гору Хом*як

 Налаштувавши себе на фізично насичний день ми вже о сьомій ранку чимчикуємо дорогою до потрібного місця,щоб звідти почати свій запланований маршрут. Ранок прохолодний,вже майже осінній ранок,та знаємо що з підйомом сонечка ця ситуація кардинально зміниться,тому не обтяжуємо себе зайвими речами.Як радикальний метод у боротьбі з холодом за спиною побулькує пляшечка коньяку.Попереду бл.24-27км. пішого ходу,в запасі увесь день та хороший настрій чим ми себе і налаштовували на подальше крокування.Маршрут наступний: вихід з с.Татарів-г.Хом*як-г.Синяк(?)-вдсп.Гук Женецький-с.Татарів.
DSC_0131
Відпочинковий комплекс
DSC_0001
ВК-2
DSC_0002
Позитивно!
DSC_0003
Вже о 07.57год. ми підійшли до каси,що ознаменовувала початок сходження на г.Хом*як.Вартість оплати за вхід на територію Карпатського НПП-20грн.для дорослих,але о цій порі в будці ще нікого не було.Спокійно і з чистою совістю проходимо мимо і починаємо,а якщо брати масштабніше-продовжуємо свою ходьбу.
Початок маршруту
DSC_0004
Увійшовши до лісу відразу відчувається атмосфера Карпат: таємниче-загадково і чарівно-смерекова атмосфера окутує звідусіль,витісняючи ранкові сонячні промені десь за межу свого світу. Абсолютно "чайниковий" початок маршруту не створює жодних труднощів чи ускладнень,просто чвалаєш стежинами у лісі та й усе.
Стежка
DSC_0008
Стежка-2
DSC_0014
Стежка-3
DSC_0016
Через 25 хв.навколишній пейзаж доповнює перший на нашому шляху струмочок.Все частіше земляні стежки-доріжки змінюються на кам*янисті,а ще через 20хв.ходьби виходимо на лісову галявину,-тут сонячно,тут перші справжні кам*яні осипи-"горгани".Кинувши камінь згори такого утворення можна спостерігати за своєрідним звуком- "горготінням",з яким він скочується донизу по купі подібних собі каменів.Звук схожий на скрегіт- стукіт,звідси і назва.Поверхня каменів здебільшого вкрита лишайником жовто-зеленкуватого коліру, від чого здається що вони ніби позолочені).
Кам'яні осипища - «ґо́рґани»
DSC_0024
Кам'яні осипища - «ґо́рґани»-2
DSC_0029
Кам'яні осипища - «ґо́рґани»-3
DSC_0034
 Продовжуємо ходьбу.У лісі чути перші голоси-це ранкові "пташки" які також вирішили розбавити свій похмільний ранок красою лісу та гір,або просто грибники.Робимо невеличкий 15-ти хвилинний привал на фотографування та переодівання,а точніше-роздягання оскільки сонечко вже добряче пригрівало і навіть смереки йому в цьому не були перепоною. Ще 45 хв.і ми вже біля вказівника у підніжжя гори Хом*як.Як не дивно,але з гори вже спускались люди,ми далеко не перші хто сюди дотопав. Дааалеко не перші! Ще би,- на "стрілках" мобільного 09.50год,а це вже зовсім не ранок,не ранній ранок.
Смерековий "дикобраз"
DSC_0042
Вказівник
DSC_0044
Підніжжя г. Хом*як
DSC_0045
 Стоїмо обличчям до гори: праворуч полонина Хом*яків з подальшою траверсою на г.Синяк,позаду-старший чоловік,відпочиває після підйому на г.Хом*як,ліворуч-стежка якою ми йшли,попереду -підйом вузенькою стежкою-доріжкою через зарослі жерепу до своєї першої цілі.Вперед!
Павутина з коріння
DSC_0048
Така от стежка-доріжка
DSC_0056
Фінальна частина:продираємось крізь жереп
DSC_0057
 Фінішний відрізок: старт -10.00 год,перші краєвиди на полонину та навколишні вершини відкрились о 10.15год.Декілька подряпин(підіймався з голим торсом,бажано це не повторювати),декілька голочок у кросівках-оце власне і всі жертви на які прийдеться відважитись щоб піднятись на вершину.
Погода чудова і на усі сторони відкривались просто таки чарівні краєвиди.
Панорама з хребтом та полониною Хом*яків
DSC_0058
Будматеріал
DSC_0063
Фото
DSC_0064
 Хом'як - вершина у південно-східній частині Ґорґан (Українські Карпати), на території Яремчанської міської ради Івано-Франківської області.Висота - 1542 м.,форма дахоподібна. Складається з пісковиків. Схили розчленовані притоками річок басейну Пруту (північний схил - притоками Женця, південний - Прутця Яблуницького). У привершинній частині - кам'яні розсипища та осипища, далі - полонини і криволісся. Середня та нижня частина схилів вкрита мішаним і хвойним лісом.
З вершини видно сусідні гори і хребти: Синяк і Довбушанка (на північному заході), Явірник (на півночі), Ліснів (на сході), за ним хребет Рокети з Лисиною Космацькою. На південному сході видно Чорногірський масив з Говерлою.
Незважаючи на свою відносну маленьку висоту, територія поблизу гори визначена лавинонебезпечною ділянкою, про що свідчать відповідні попереджувальні таблички на полонині попід горою.
Камені
DSC_0066
Вершини навколишніх гір
DSC_0074
Погляд на...
DSC_0076
 На вершині знаходиться статуя Діви Марії на постаменті та залишок металевої конструкції,що служив основою для освітлення фігури(?) з прив*язаним до нього прапором.
Богородиця на вершині
DSC_0079
Благословляючи мандрівників
DSC_0094
Синьо-жовтий
DSC_0083
 За годину часу,проведену на вершині,встигаємо намилуватись навколишніми краєвидами, пофотографувати та пофотографуватись,підкріпитись і "причаститись"  та об 11.35 год.починаємо спускатись щоб продовжити свій день наступним сходженням.Наступна мета-гора Синяк.
Вид на г. Синяк та полонину
DSC_0087
Гора Синяк
DSC_0089
Вкриті лісом
DSC_0092
 Похід можна значно спростити,обмежившись лише одним підйомом-на г.Хом*як,решту вільного часу(відкинувши час на повернення) можна провести відпочиваючи на полонині,прикупивши сиру та засмаживши взяте із собою м*яско).А для тих кому мало-гайда на Синяк!
Поляниця (Буковель)
100_9319
Поляниця (Буковель)-2
100_9318
Господарство
100_9323
Tags: Карпати, гори, мандрівки, природа
Subscribe

 • Млинів: садиба і не тільки

  Не зважаючи на те, що Млинів уперше згадується на поч. XVI ст., люди в цих краях мешкали віддавна. Один з районів містечка – Муравиця…

 • Маєток у Качанівці. Ч.2

  Про рід Тарновських існує чимало легенд, але як історичний факт встановлено, що Качанівка була одним з перших маєтків, котрий відмовився від…

 • Унтервальден / Підгайчики

  Унтервальден - давня німецька колонія в Галичині, зараз землі колонії є частиною с. Підгайчики, у Золочівському районі Львівської обл. Утворена…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments